Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliağa, 24.11.2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında befalcon tarafından paylaşıldı.

1. befalcon

befalcon Aktif Üye

Selamlar Sevgili Forum üyeleri,

Yaklaşık 3 haftadır Kayınbiladerin düğünü nedeniyle av yapamıyordum. Aslında Kayınbiladerin düğünü olmasa da avdaş bulmada sıkıntılarım olduğu için her istediğimde ava gidemiyorum. Yegane avdaşım, Biladerim, Fabrikasının 4 aydır ful mesai yapmasından dolayı 3 haftada bir pazar sabah 8 de işten çıktığında ava gidebiliyor. Gündüz tekne avına mecbur kalıyoruz. Hava ne olursa olsun nadir fırsatı değerlendirmemiz gerekiyorhooked O tekne mi bu mu derken alıştığımız kaptanlar hep dolu çıktı. Tavsiye üzerine Aliağa da bir tekne bulduk ve rezervasyonumuzu yaptırdık. mrsparkle

3 Hafta önce Şakranda muhteşem bir av yapmıştık. Çeşitli sebeplerden raporlayamadım. Özetlersek, yarım kiloluk karagözler, Kepçeden kaçan tahmini 3 kg yılan balığı, Dipten 5-6 metre kaldırılabilinen 10-15 dk uğraşıp yüzünü bile göremediğimiz birkaç balık... İri karagözleri görünce iğneleri büyütüp yemleri de iri takınca epey atraksiyonlu bir av günü olmuştu. Teknenin bir ucunda oturan biladerim benimle aynı kovayı paylaşmak istemiş "hayır" cevabını alınca yakaladığı kocaman barbunun ünüğünü sıkıp "balığınada sana da" diyerek martılara hediye etmiştibanghead Hiç böle sinirlenmez ama bütün gece fabrikada mesai yapmış adamidk

Ona bir cest yapmalıydım. Manisa da av marketine gittim. Tanesi 22,5 tl olan balıkçı kovalarından hem ona hem kendime bir tane aldım. Bu sırada sahtelerle ilgilenen eşim dikkatimi çekti. Eyvah! sahtelerin fiyatlarını görecekbanghead diye düşünürken: Süpriiiiiz Öğretmenler günün kutlu olsun. Sana bir tane sahte alacağım.:eek: Yaşasııııın:eek: Ryobi Trapper beğenmiş. Ama o renk sahtem var. Olmayan bir renk seç o zaman dedi. Hem ekonomik hem de çantamda olmayan bir renk olan aşağıdaki sahtenin 57 nosunu aldık. "Söz ver sırtıda onu kullanacaksın ama!" Emredersin Komutanım:laughing:

FORTUNA FORTUNA FS-91 SUN BALIK 10CM 11,5GR BALIKILIK MALZEMELER - Suni yemler (Sahteler) - Muhtelif markal suni yemler AVmarketi.com

Tekneye bindik, açılmaya başladık. Sırtıda balık alacak saatleri geçmiştik ama komutana söz verdik. Saldım sahteyi 60-70 metre geriye. Daha birkaç dakika geçmişti ki küüüüttt:eek: Zor geliyor ama kafa atmıyor. Acaba nedir nedir? Kocaman bir poşetbanghead Limitler dahilinde olduğundan Denize iade edilmedi alıkonuldu:laughing:

Yerimizi aldık. Gemi Söküm tesisleri ile Tavşan adası arasında bir yerdeyiz. Derinlik 60 metre. Yem alt iğne sardalya üst 2 iğne sülünez. Ben bir önceki avdan kalmayım ya kocaman iğnelerle hazırladığım takımlarla doldurdum çantamıhooked Olacaksa büyük balık olsun. 3 - 4 atıştan sonra teknede birer ikişer balık oldu ben ise besliyorum. Çıkan balıklardan biri güzel bir kırlangıç olunca iğneleri küçültemiyorum. Ama diğer çıkan balıklar izmarit ve kopesbanghead İğneyi küçültüp önce yakışıklı kovamı balıkla amacına ulaştırayım sonra büyük iğne ile macera arayayım. Bir siparişte yanlışlıkla gamakatsu 12 no circle almıştım. Halkasından 0,20 den büyük misina geçiremediğim için epey zayıf bir takım yaptım. Ama 3 er 3 er balıklar gelmeye başladı. Yanımdaki arkadaş ara ara limit altı gelen karagöz ve mercanları salışıma şaşırmış olmalı ki Abi sen İzmarit kopesleri alıyon güzel olan balıkları niye salıyon? Limitler hakkında biraz bilgi verdim. Sürdürülebilir avcılık sohbetleri filan ilk yakaladığı küçük mercanı salacam dediğinde çok duygulandımcyrr Lakin iğneden çıkarırken fazla zedelemiş birde ileri atınca martılara yem oldu zavallı merrcancık:laughing:

Kaptana klipse zoka taksam kalamar yapar mı dedim. Maksat muhabbet olsun. Yapmaz dese de takacağım. Aynen şu smiley gibi:rolleyes: bakarak kısmet dedi. Taktım yo-zori zokamı daha ilk atışta kalamar oltadahihi İkinci atışta hooop ahtapooot. Ama ben ahtapot yemem salıverdim. Kaptan kızdı:mad: "O atılır mı? Kovandaki bütün balıklardan daha lezzetli o" "Eeee ben bilmem ki nasıl pişirilir ahtapot" dedim. At düdüklüye tamam falan dedi. Aslında hep denemek istemişimdir. Akşam üzeri yakaladığım ikinci ahtapotu kaptanı kırmayarak içeri aldım. Deneyeceğiz bakalım. Hemen her tekne avımda bir ahtapot yakalarım güzelse bir daha salmamhihi Dönüş yolunda komutanın emirleri ile tekrar indirdim sahteyi suya. Tam akşam suyu balık yapabilir. Ama yine alıkoyulan bir poşet ile avı sonlandırdım:laughing: Sahtenin adı Poşet katili olsun:laughing:

Keyifli bir av günüydü. İsparoz, Istakaroz, Mercan, Karagöz, Lipsos, Kopes, İzmarit, Kırlangıç, Fangri mercan, Kalamar ve ahtapot gibi değişik balıklar yakaladık. İlk defa bizimle balığa gelen Onur arkadaşımızı aşı tutmuş olacak ki akşamüstü bot alalım diyordu:laughing: Günün en hüzün veren olayı ise denize kontrolsüzce pisliğini bırakan Gemi söküm tesisleriydi. Yeni Foça, Çandarlı hattı bence İzmir in en verimli balıkçılık alanı ama En pis ve geleceği en fazla tehlikede olan bölgesi, hatta yok olmak üzere.

Gemi söküm,

Uploaded with ImageShack.us

Yan duran yolcu gemisi geçtiğimiz aylarda İtalya da karaya oturan haberlerde sıkça gördüğümüz gemiymiş.

Bana göre günün en güzel balığı Kırlangıç,

Biladerimin bütün gece kombi üretmiş yorgun ama huzurlu gözleri:D

Çok seksi balıkçı kovam,

Veee teknenin en kuytu köşesini bulup yerleşen BEN,

Hepinize daha iyi balıklar rast gelsin. Sevgiyle Kalın...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Anladığım kadarıyla güzel ve keyifli bir av olmuş, resimler güzel, ama eksik balıklar, kalamarlar, ahtapot,? ana tema resimlerini merak ettim doğrusu...

4. befalcon

befalcon Aktif Üye

Avlakta balıklar kovanın içindeydi fotosu da var. Rapor iki gün gecikince balıklarda son fotoğrafta saklı kaldı:D Ahtapot buzlukta...:harika:

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Sinan
    Güzel av yapmışsın..

Ahtapotu düdüklüye atmadan önce buzlukta 1-2 hafta dondurmanı tavsiye ederim..

6. befalcon

befalcon Aktif Üye

Nasıl yapılacağını bilmeden buzluğa göndermiştim zaten. Ayrıntılı olarak öğrendim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

7. budabeyi

budabeyi Yeni Üye

kırlangıç biraz küçükmü..??

8. befalcon

befalcon Aktif Üye

Tabii küçüklük ya da büyüklük Tebliğ de boy verilmediği için Vicdan a kalmış. Ben yakalamadım ama ben de yakalasam küçük demezdim 30-35 cm civarı bir balıktı. Daha irisi sizlere rastgelsin.