Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alışverişte İstoç daha hesaplımıdır ?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ylmz tarafından paylaşıldı.

1. ylmz

ylmz Yeni Üye

Selamlar
    Nihayet hafta içi balığa ayırabilecek bir günüm oldu. Arkadaşımla birer takım yapıp boğaza gitmeyi dşünüyoruz. Alışveriş için istoça gitmek daha hesaplı olurmu diye sormak istedim.
    Kamış lineaeffe nin bize uygun bi modeli düşünüyorum. Makinayıda satıcıcnın tavsiyesine göre karar vericez. biraz da diğer malzemer iğne kurşun vs...
    (kamış makina 150 lira düşünüyorum tavsiyede alabilirim elimizde kalmıyacak modellerden acemi işi :p )
    ( Önceki sitede saraybunu - Engelliler okulundan)
    Şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Tanıdık bayi yoksa istoça kadar gitme.

Liste fitayları hepsinde aynı. Ha İstoç ha Üsküdar ha Eminönü Karaköy ha da internet;).

4. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Balığa ilk merak saldığım zamanlar "bir de İstoç'u göreyim, içim rahat etsin, ucuz mu değil mi" diye üşenmemiş bir dünya yol çekip gitmiştim arkadaşımla. Ama hiç gerek yokmuş meğer.

Görebildiğim tüm malzeme dükkanlarına uğradım. Fiyat olarak hiçbir avantajları yok, peşin alacaksın da yüzde 5 anca indirim yapacaklar... Dükkan sahibi "tok esnaf" havalarında, yaşça küçük elemanların baktığı dükkanlarda da indirim söz konusu dahi değil. Bize söylenen fiyatlar bu şekilde diyebiliyorlar ancak.

Güleryüz, alaka yerlerde. Ben 2007 yılından bahsediyorum, belki gökyüzünden bir meteor düşmüş ve esnaflar yenilenmiştir ya da müşteri ilişkileri ile ilgili kurslara falan gitmişlerdir ve değişmişlerdir bilemiyorum.

Kıyaslama olarak söyleyeyim;

İstoçta ortalama olarak, 90 liralık dedikleri bir ürünü, nakit 85'e bırakıyorlardı ancak.
    Karaköy'den aynı ürün için 80 lira fiyat alıp 70'e alabiliyordum.

Ayrıca, kamış ve makina haricinde klips, kurşun, çapari, v.b. küçük parçarın ise fiyatları benim Karaköy'den aldıklarımın 2-2,5 katı idi neredeyse.

İşte öyle, İstoç'a daha da gitmem :D

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

İstoç asıl fonksiyon olarak Anadoluya toptan mal gönderen yerdir.
    Eskiden iş güç güzel iken kapıdan giren adam Anadoludan gelen bayii yada toptancı ise hoş beş olurdu.Parakendici ,gezmeye gelen sen ben ise
    1ne istiyor bu adam, bakın ilgilenin çıraklar" havasında idi ortam.Tabii tüm mağazalardan bahsetmiyorum.Geneli böyle idi.Hatta parakende satışımız yok kış kış diyen bile vardı.
    Tabii kriz sonrası durum nedir derseniz pek bilmiyorum zira gitmiyorum.
    Gitsemde bildiğim 1 bilemedin 2 yere gidip hoş beş ediyorum.
    Ama Karaköyde Kısık,Üskdarda Cengiz ve Ergin balıkçılık ile ahbaplığım iyidir ve
    ziyaret edip muhabbeti koyulaştırırız.Bu yerler zaten oltacı dostu yerler olduğu için gönül rahatlığı ile alışveriş yapıyorum.Fiyatların ötesinde hoşgeldin ile karşılanırsınız, buda kim bu saatte neden geldi,ne güzel şurda çayımızı içiyorduk... havasında biri tarafından karşılanmıyorsunuz...
    İstoç'un tek avantajı aynı alanda birçok dükkan/marka vs. bulabilirsiniz....

6. ylmz

ylmz Yeni Üye

Teşekkürler. Mesaj alındı :)
    Bende çok dolaşma araştırma taraftarı değilim aslında. Ayıracağımız bütçe belli toplamda 20 eksik 20 fazla olur en fazla. Gidiyim kısık mağazasına şu kadar parayla iki takım yapın diyelim bakalım nolucak. Perşembe alışverişi yaypıp Cumaya boğaz manzaralarını yükleriz inş. ya da kırık kamışlarımızı :)

7. cogito74

cogito74 Aktif Üye

moderatorumuz tespitte bulunmus. uskudardaki cengizle akrabaligim yok lakin lineaeffe demissin. alabilecegin en iyi yer orasidir. hele zamanin olup beklesen ay sonu okuma teleskopik kamislarida geliyor. acaba baska yerde daha uygunu olurmuydu diye dusunmeyebilirsin bile.ayrica shimano felan dusunuyorsan ergin balikcilikta 10 numaradir kisigi bilmiyorum..yorum yapmam yanlis olur.

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Bence üsküdar.. :)

9. scofield

scofield Aktif Üye

Bence İSTOÇ da REMİXON a bir uğra derim Müdürü Fatih bey güzel indirim yapıyorlar ve ilgi alakada güzel. tavsiye ederim. Ayrıca balık merakım yeni başladı ve hiç birşey bilmiyordum malzemeler hakkında. Öyle hah iş bilmez geldi ne kadar elde kalmış ürün varsa satalım muamelesi de yapmıyorlar. 5 aydır alışveriş yapıyorum çok da memnunum. Örnek vermek gerekirse Daiwa Capricorn marka makineyi oradan aldım sitelerden ve Karaköy den çok daha uygun fiyata geldi.Bilgine.Rastgelsin.

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Merhaba ,

Üsküdar için bir yorum yapamam çünkü hiç gitmedim bana çok ters istikamette kalıyor ancak ordaki abilerle tanışmak ve bir çay içmek için gidebilirim bir gün. Ben genelde istoça uğruyorum nedeni ise stok durumu herzaman güvenilir oluyor. Yani beğendiğiniz bir malzemeyi aynı mağazaların karaköy veya eminönü şubelerinde bulamazken istoçta içiniz rahat bir şekilde bulabiliyorsunuz. Pahalılık veya ucuzluk tamamen sizin insifiyatinizde . Pazarlık yapmayı ve sohbet etmeyi seviyorsanız bence çoğu balık malzemecisinden bir indirim alabilirsiniz. Fiyat olarak internetten bir miktar daha uygun zaten ordaki malzemeler. Bence enazından bir kere uğramanızda fayda var fikir edinme açısından.

11. magnificent

magnificent Aktif Üye

Bende şu Kısık'a bi ısınamadım gitti ne hikmetse.
    Girdiğim heryerin ilgilileriyle le arkadaş olabilme me rağmen Bi Kısık ta beceremedim.Hemde bütün şubeleri ile.İstoçdakiler nispeden biraz daha sıcak ama...

Karaköyde Spot,İstoç da Remixon'u tavsiye ederim size.
    En azından ilgi alaka görürsünüz.