Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Alpinist avım

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
Değerli Üyeler

Bu ne tatmin olmaz,iflah olmaz,doyulmaz bir tutkumdurki,beni bu yaşta bile,103kg tombul vücuduma rağmen,böylesine riskli,uzun mesafeli,gece kalmalı maceralara sürükler,arada düşünürüm.

Yakın,bol balıklı avlaklarımı bırakıp,gecenin bir yarısında tek başıma yollara düştüm.
Altınoluğa vardığımda partnerelerimide aldım devam ettik.

Daha evvelinde buralara erken mevsimde bir sefer daha yapmış,hikayelerini dinlediğim bu bölgeyi tanımak istemiştim.
Öylesine beğenmiştimki,düşünebiliyormusunuz,en geniş yeri 500 metreyi bulan,kimine göre 40 km'yi aşkın uzunlukta,derin vadiler arasında,yamaçları çamlık,meşelik karışık ormanlı,daha Google Map'te bile yer almamış,sadece birkaç yerinden kıyısına erişebilen bir avlak.
Anlatılanlar fiziki güzelliğininde ötesindeydi.
Barajın, dev yayınlar,turna,sazan ve inanmakta zorlandığım irilikte kasnaları barındırdığı defaetle bana anlatılmıştı.

10 km kadar,ormancıların açtığı yoldan ilerleyip,yeni arabamı onca çukurdan,balçıktan geçirip,nihayet üst yamaçlardan görünmeye başladığında durup iyice seyrettiğimde kararımı verdim.

İşte macera dolu bir yer

Anlatılan bukadar lafın yarısının,yarısı gerçek olsa bile,denizin veremediği irilikte trofeleri alsam,alsam buradan alabilirim diye anında hayallere daldım.

Sivriceyi terkettik,ama bazı meralarıda incirler olmaya başladığında elbet denemem gerekecekti.
Hem oralar için ve hemde buralar için,bir şişme bot almalıyım artık diye düşündüm.
Şöyle elektrik motorlu,cift akülü,sessiz,yavaşca süzülen tipten.

Almalıyımda nasıl almalıyım.
Sponsorluk tekliflerini kabul etsem,hadi başıma bela,forumlarda tepeme binerler diye düşündüm.
Etmesem nasıl denkleştirebilirdimki parasını.
Neyse bir yolunu bulurum elbet dedim içimden.

İşte bu yerlere,hem bazı iddialı arkadaşlarımla vede azimle bir kere daha gittik.

Bu kere,direk baraja değilde,onu dolduran berrak ırmağın üstlerine inmemizi önerdi rehberimiz.
Ama endişesi vardı,herkes o yamaçlardan dikine,orman içinden inebilirdide,peki o ilk defa gördüğü,beyaz sakallı,göbekli hemde ihtiyar nasıl becerirdi,hadi inse nasıl geri çıkabilirdi,beni incelerken anladım.

Bilmiyorduki bu göbeğin,yuvarlanmak pahasına inebileceğini,çıkıştada,arada su kaynatsada,geriden gelsede,elbet arabasına kavuşağını.

7 km kadar Makta yollarından,arada partnerlerimin itmesiye aşağılara inebileceğimiz bir noktaya kadar arabamı çıkardım.
İniş nereden baksanız 500 metre kadar olmalıydı.

Çok dikti,ama ağaçlık ve çalılıktı,yuvarlansam ne olurduki,elbet bir dala yapışabilir frenler,yumuşak inişi gerçekleştirebilirdim.

Centilmen çocuklar,hepsi yüklendiler nevaleyi,bana bir tek kamış bile taşıttırmadılar.
Bulabildiğimiz keçi yada domuz geçitlerinden faydalanarak inmeye başladık.
Bendeniz arada popomun üstünden kayarak inmenin daha kolay yolunu buldumda,pantolonumun halinide sormayın,ayıp olur.

Neyse vardık,İnanılmaz güzellikte bir berrak ırmak,hem dev kasnaların bulunduğu,yayınların ve turnaların buralara kadar çıkabildiği iddia edilen bölgeye vardık.
Avlandık,dönüşte dediğim gibi,hemde makta yolunun kalıntılarını bulduğumdan tahminimden daha erken ve daha az zorlanarak çıktım ve partnerlerimden övgüde aldım.Hatta çıkışta birde sigara tüttürdüm.

Geceyi geçirmek için alt bölgelerde bir köprü altına indik.
Etrafta avlananlar,örtü serip yemek yiyip birkaç kadehte yuvarlayanlar vardı.
Bizi görünce biri kalktı ismimle hitap edip,sarıldı,arkadaşlarınıda çağırdı vede beni başköşeye bir plastik tabureye oturttu.
Övgülere boğdu,beni şımarttı ve olan oldu.
Plastik tabure dayanamadı bacaklarını açtı ve bendeniz sırt üstü ortalığa serildim.
Aman ne ihtimam,kuş gibi kaldırıldım bu kere daha sağlamına oturtuldum.
Yorgundum az yedim,bir,iki kadeh yuvarladım ve arabama çıktım,orada geceleyecektim.Zaten partnerlerimin çadırları vardı,Arabamda pek güzel uyuyabilirim,zaten aylarca tekne beklerken azmı sabahlamıştım içinde.

Dalmışım,bir ara kapının açıldığı hissettim.Biri arka koltuğuma yerleşti ve ortalığı inanılmaz bir sarımsak kokusu sardı.Naçar çektim ama gecenin gerisini uyuyamıyarak.

Dönüşte kasabada çay içerken birileri daha yanımıza yaklaştı.Av kulübü başkanı ve yardımcılarıymış.Öylesine övgülere boğdularki beni şımardım bile.

İşte bazı kareler ve bu arada video çekimi denemem.

Sevgi ve saygımla kalınız.

Parkurumuzun az dinlenilebilecek bölgesi.

Bende bu oyuklu kaya önünde bir poz vereyim dedim

Sonunda ulaştığımız ırmak,muhteşem görüntüsünün yanısıra,Turna,Yayın,Kasna ne yazıkki İsrail Sazanı gibi balıkları barındırmaktaydı.

Gece yemli avımızda 4 yayın tutup ikisini saldım,

Bolca İsrail Sazanıda tutup gece bir güzel yedik.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Vedat Ustam keyifle okudum sürükleyici ve görsel olarak da çok güzel bir rapor ellerinize sağlık. Avlak da gerçekten mükemmel görünüyor huzurlu ve sakin..

caberia

Daimi Üye
Adı
Mustafa ÖZCAN
Vedat abi tebrikler yazdıklarında anlatmadıkların unuttukların olduğuna eminim çünkü tatlısu avı özelliklede bir yürüyüş parkurunuzda varsa birçok macerayla dolu geçiyor bu maceranıda paylaştığın için sağol tebrikler, her daim rastgele...:)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tebrik ederim vedat ağabey azminiz hiç yılmasın da bize de ışık tutun miskinliğimizin üstüne :D

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Vedat Abi
Çok sportmen bir av olmuş. Dizinin dibindeki yerine imkansıza doğru yol almak kolay değil.
Sendeki bu azmi, balık ve doğa sevgisini takdir etmemek mümkünmü.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ağabey video çok kısa imiş bende yayınları çekerken videoladınız diye heyecanlanmıştım

başkan

Üye
Adı
hakan bakar
vedat abi anlatımına yüregine sağlık sayende hiç gitmeden dereler dağlar kanyonlar geziyoruz tabiatla iç içe oluyoruz sanki o avları biz yapıyormuşuz gibi tad alıyoruz bu aralar çok koşturu yorsun hızına yetişe mi yoruz kendine dikat et

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
Tebrikler Vedat Ustam keyifle okudum sürükleyici ve görsel olarak da çok güzel bir rapor ellerinize sağlık. Avlak da gerçekten mükemmel görünüyor huzurlu ve sakin..
Sağol sevgili Selehattin.
İlk defa buralarda avlandığımdan,resim çekmekte biraz eksik kaldım.Oysa o kadar güzel bölümler vardıki.
Sevgimle kal

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
Vedat abi tebrikler yazdıklarında anlatmadıkların unuttukların olduğuna eminim çünkü tatlısu avı özelliklede bir yürüyüş parkurunuzda varsa birçok macerayla dolu geçiyor bu maceranıda paylaştığın için sağol tebrikler, her daim rastgele...:)
Sevgili Mustafa
Böylesine ıssız,fazla keşfedilmemiş parkurlar,dediğin gibi macera dolu yerler.
Örneğin inanılmaz bir tırtıl istilası vardı.Öyleki bir taş üstüne birkaç dakika oturp istirahat etmek bile mümkün değildi.Üstelik ısırıyorlar ve kaşındırıyorlardı.
Keza kendimizi dahi zor geçirebildiğimiz yerler inanılmaz güzellikteydi.
Oysa ben en kolayından birkaç resimle yetinebildim.
Dünde yeni bir ırmağa avlanmaya gittim ve çok başarılı bir gereeçekeleştirdim.
Sevgimle kal