Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amasra 'da Olta Balıkçılığı

Konu, 'Tanışalım' kısmında drks tarafından paylaşıldı.

1. drks

drks Yeni Üye

Foruma yeni üye oldum arkadaşlar,
    Hayatında denizi sadece tatil olarak yaşamış birisi olarak yıllar sonra Bartın Amasra ya gelmek ve insanların limandan sahilden kayalıklardan balık avladıklarını görünce heves etmemek elde değil doğrusu.
    Amatör olmak bile en azından ucundan kıyısından birşeyler bilmeyi gerektirir ben ise hiçbir şey bilmiyorum biraz önce sahilde ve limanda balık tutan insanları izledim sonra bir hevesle eve geldim bu siteyi buldum belki birşeyler öğrenebilirim umuduyla.

Arkadaşlar bu konuda dediğim gibi bilgim sıfır.

Biraz yazıları okudum da bu işin belgesi varmış anladığım kadarıyla sonra her balığın sınırı varmış ve olta fiyatlarına baktım bir sürü bilmediğim şey var makine kamış yem vs vs baya bir uzun işe benziyor olta balıkçılığı yani en azından göründüğü gibi değilmiş.

Bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Bu makine kamış yem vs vs almam gerekli olan malzemeler hangi marka alınmalı nerden alınmalı?

Ve olta balıkçılığını öğreten video var mı bildiğiniz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Kenan
    Amasra'da kalıcı mısın, yoksa kısa süreli tatil hevesi mi bu balık aşkı?

4. drks

drks Yeni Üye

Teşekkür ederim hoşbulduk, Amasra'ya yeni atandım şu an için kalıcıyım en azından uzmanlık sınavımı kazanıncaya kadar.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O zaman doktorsun.
    Hayırlı olsun diyeyim o zaman bir Bartın'lı olarak.
    Amasra'da kıyı avcılığı çok yoğun değil ne yazık ki. Balıklar çoğu zaman kıyılamadan açıktan geçiyorlar genellikle. Yine de zaman zaman kıyıdan İstavrit ve mezgit ile zamanında Eşkina avı yapılabiliyor. Çok nadiren de olsa palamutların liman içine girdiğini de görmüştüm. Aynı durum lüfer ailesi için de geçerli.
    Sana tavsiyem takım almasan önce birkaç gün balıkçıları izleyip kendine arkadaş edinmen. Sonrasında 100-150 gr atarlı 4 metrelik bir kamiş ile uygun bir makina alırsın.
    Amasra'da var mı bilmiyorum ama Bartın'da av bayii var. Olmadı internet üzerinden alırsın.

6. drks

drks Yeni Üye

Evet doğru bildiniz teşekkür ederim.:)

Bugün tam olarak olmasa da dediklerinizi yaptım diyebilirim yarından itibaren boş vakitlerde izlemeyle kalmayacağım bu iş birazcık da yaşayarak öğrenilen bir durum olsa gerek. Burada bu işle uğraşan arkadaş edindiğim zaman çok daha güzel olacak.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim çok sağolun.

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aramıza hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim :)

8. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhaba aramıza hoş geldin.
    ben de Zonguldaklıyım geçen sene Tarla Ağzı limanına babamla kalkan avına gitmiştik, o bölgede kalkan istavrit,mezgit,lüfer avlayanları gördüm zamanı iyi kollamak gerekli umarım kısa zamanda çevrede iyi dostlar edinirsiniz.