Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amasra'da nasıl yem bulurum

okahraman

Üye
Adı
Okan Kahraman
Merhaba,

Haftasonu için Ankara'dan Amasra'ya gitmeyi düşünüyorum. Daha önce okuduğum bilgilere göre Amasra'da yem bulmak pek mümkün değilmiş. Amasra'ya giderken yol üzerinde veya Amasra yakınlarında yem bulabileceğim bir yer var mıdır. Tavsiye ederseniz çok sevinirim. Mamun, Sülünez, Boru Kurdu vs. olabilir.

Teşekkürler

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Amasra'da ne avlamayı planlıyorsunuz?

okahraman

Üye
Adı
Okan Kahraman
Aslında mamun bulabilirsem mendirekten eşkina deneyebilirim. Belki karagöz

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
Amasra ya giderken bir kepçe götürün yada orada satın alın ve yosunların arasındaki kayalıklardan teke toplayın bunları canlı olarak eşkina ve karagöz için kullanın , merada balık varsa çok iyi çalışır. Forumda canlı tekenin kancaya takılışıda anlatılmakta. Ayrıca forumda böyle bir konu var , hala güncelse boru kurdu yem ihtiyacınızı karşılar. Rastgele..

https://www.baliksevdam.com/forum/boru-kurdu-yemlerinizi-biz-gonderiyoruz-3020.html

okahraman

Üye
Adı
Okan Kahraman
Açıkçası canlı tekeyi kullanırlarken şahit oldum ama kendim hiç toplamadım. Başka yem bulamazsam mecbur bir kepçe alacağım gibi görünüyor.

Teşekkürler.

bahadir37

Aktif Üye
Adı
Bahadır Aydın
bende amasraya yakın olan cide ilçesinde oturuyorum ve avlanıyorum bizim buralarda yemle avlanma çok yaygın bir avlanma türü değildir daha çok çapari avcılığı vardır amasra da istavrit tirsi palamut lüfer gibi balıkların zamanı kıyıdan rahatlıkla istavrit alabilirsin liman içinden de tirisi alırsın kaşık at çek ile lüfer veya ipek ile zargana alabilirsin

John Dory

Üye
Adı
Emre C.
Kurt istersen mendirek taşlarının dibindeki kumu kazarak kaya kurdu bulabilirsin. Aynı kurtları spatula ile midyeleri kazıyarak da yapabilirsin ama bu yöntem doğal hayata zarar verdiği için önermem.

Teke için yine liman taşlarını, tekne diplerini, deniz içindeki lastikleri süzerek yemini temin edebilirsin.

Lüfer avı için zaten istavrit yakalamanın yolu belli.

Bunlar dışında en kolay temin edilen yem ise midyedir. İzmarit, mezgit vs. avlarda işe yarar.

En son Amasra'ya gittiğimde mendireğin biraz açığında çok güzel eşkina ve karagöz vardı. Ama dip oltası atarsan takarsın, mutlaka şamandıralı takım kullanman lazım.

berkanz

Yeni Üye
merhaba ben bartınlıyım eğer boru kurdu bulmak istersen barın boğazına gitmen gerekir çamurdan çok bolca boru kurdu çıkıyor kurt amasrada balıkların sevdiği bir yemdir .. rasgelsin