Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amatör Balık Avına YASAK

Konu, 'Genel Konular' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Yukarıdakiler altlarına üçlü iğne monte ederek daha avcı olmayı bekleyen içlerinde kurşun ağırlıkla tasarlanıp üretilmiş silikonlar. Altlarına iğne eklemeyi benzerlerine levrek vurup, ağzına atıp yakalayamayınca düşünmüştüm, sonuç beklediğimden iyi oldu.

İyi oldu da kimin için oldu, ne yakalananlar ne eko sistem için iyi oldu. İyi olmadı kötü oldu. Onlara yanıldıkları konuda şans vermedik. Beslenme güdülerine uyup bizim sahtelere saldırdılar bazen yemek istedikleri bu besinin b.ktan bir şey olduğunu anlayıp hemen cayıyorlardı. Evet onların da kendilerine göre zekaları var. Onlar da canlı varlık. Değişen koşullardan etkilenip canlı türleri yok oluyor. Buna ek olarak 7 milyarı aşmış insan denen canlının tuzaklarına düşüp sayıları azalıyor.

Deniz dışında yani karalardan elde ettiği tüm besinlerini kendi üreten insan bu yıllara kadar ve hala denizlerde avlanıp denizin dengesini, kirletmeye ek bu şekilde de bozmakta. Karalar doğal olarak bunca insanı binlerce yıl önce besleyemez duruma geldi. Sıra denizlerde.
    Denizden avlanma işini sözüm ona amatörce yapan bizler, ağ atıp geçimini, bu şekilde sağlayanları kınıyoruz. Onlar ekmek parası için rastlantıyla ya da zoraki bu yoldalar. Bizler ise genlerimizde bulunan avcılık güdümüzü hobi edinip, garip şehir yaşantısından kısa süre ayrılarak doğal canlılar gibi zaman geçiriyoruz. Bu eylemimizde bizim de doğaya zarar vermeye az da olsa katkımız oluyor.
    Yok olma yolundaki ortamdan bir şeyler çıkarmak zorlaştığından daha verimli avlar için almadığımız ekipman kalmadı. Başta ben, yenileri çıktıkça almaya devam ediyoruz.

Profesyonellerin denizde bıraktıkları ekipmanlara yakın bizim de kurşunlarımız misinalarımız var.

Bu şarap harammış, nah haram, şimdi doğru düşünüyorum. Etkisi geçene kadar böyle düşüneceğim. Malzeme alımına son, Spot Av marketi vs batsın, kapansın, Shimanonun fabrikalarına dinamit atsınlar.

Elimdeki fazlalıkları satmaktan cayıp çekiçle kırmamam, makasla silikonları doğramam için biri beni tutsun.:eek::eek::eek:

kekadam ve spindoctor bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. despiro

despiro Aktif Üye

çekiçle kırmadan önce(bi tanecik ) beni düşün :) :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İyisi mi sabahı bekle, geçer.. :)

kekadam bunu beğendi.
  5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

hayırdır, hayır merak etme sen.

dur şimdi arıyorum seni telefon şarj olmuştur. Verdiğim sözü de unuttum.

:D:D
    Zor be arkadaş, sabah gelmesin diye Laphroaige başladım. Maltların en isli ve dumanlısı.

Dündar bunu beğendi.
  6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Evdekiler mi kızdırdı yine seni bilemedim ağabeyim :confused: Gel şu ameliyatını yaptıralım bir an önce, sonra bir süre mola verelim balık işine. İlişkinize biraz ara verip sonra tekrar başlarsınız Zararlı alışkanlıklarımızı da azaltma ya da tamamen terk etme yoluna gidelim, birbirimize örnek olup gaz verelim :rolleyes: Sahteleri kırıp dağıtmayı da unut lütfen. İzinden giden bir ton adamız burada, hepimize zehri enjekte edip geçip bir kenara izlemek yok öyle, bırakmam seni haberin olsun ;) Öptüm ellerinden...

zıpkıncı bunu beğendi.
  7. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

E Bülent abi düşünce tarzını hep beğenirim de, bu olmadı be sevgili abim. Bizim tuttuğumuz yavru değilse, hedef balık değilse zaten salıyoruz deniz anaya. Ben nelere şahit oluyorum dalışlarımda. Herkes seni örnek alsa Denizde Gelecek kaygımız olmazdı.
    Saygılar.

KalamA bunu beğendi.
  8. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

şarap veya içki işte bu yüzden haram düşüncelerin davranışların hareketlerin konuşmaların otamatikman değişiyor seni esir alıyor.
    Kiminde öfke kiminde pişmanlık kiminde ağlayan bir yüz bizim dinimiz o kadar mübarek ki vücudu esir alan herşeyi yasaklamış ve inan ol sigara illeti hiçri yıllarda olsaydı haram olurdu..
    Söylediğin bir çok konuya katılıyorum biz zevklerimiz için başka canlıları öldürüyoruz peygamber efendimiz zamanımda da av vardı ama o zaman yokluk vardı mecburiydi
    Ben küçüklüğüm den beri kara avı yaptım senin gibi düşünerek bıraktım tüfeklerimi asdım balık yapıyorum göl avcılığında tut bırak yöntemini kendime prensip yaptım ama denizlere gelince amatör av yapan kişiler troller gırgırlar yanında devede sinek kalır Bülent abi

9. dogu

dogu Aktif Üye

Olur oyle bazen.

10. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Anammm ne oldu abi.
    Biraz bekle bir iki yıla kalmaz TUS u kazanırım senin için Ortopedi yaparım ameliyatınıda ben yaparım tabi seni 2 ay sonra ava çıkartma sözü ile :)
    Kesin sen söz dinlemezsin o nedenle 2 ay seni uyutacam iyileşiniz uyandırırım ama :).

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Eyvah balata kokusu geliyor :)
    Şimdi yat dinlen sabaha bişeyciğin kalmaz :)

Horozbina bunu beğendi.