Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amatör balıkçı belgesi

Konu, 'Genel Konular' kısmında ozkan_askan tarafından paylaşıldı.

1. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Balıktayken olurda biri çıkıp "" ben xxx bakanlık görevlisiyim , verin bakalım amatör balıkçı belgelerinizi "" derse ahanda buyrun diyebilirim artık Ver parayı al belgeyi , Al sana amatör balıkçı

Ekli Dosyalar:

Mesut1903 ve Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Balıktayken biri bana öyle dese, "Gel canım, seninle müdürlüğe kadar gidelim de zorunlu olmayan amatör balıkçı belgesini niye sorduğunu anlat." derim.

Berkayy, ellidokuz, eylmz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Suan icin evet zorunlu degil. Ama 2015 sürpriz vergilere ve cezalara gebe. Açıklanan ekonomi paketleri bir gösterge. O yüzden yakında bu hobimizdende ek gelir sağlamaya çalışacaklardır.Belge alımını mecburi hale getirip olmayanlara ceza keserek yaparlar mesela.

OnuR67 bunu beğendi.
  5. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

bundan ziyade verdikleri belgeleri kullananları değil, kullanmayanları hatta bizim peşimizi bıraksınlar da önce denizde avlananları bir denetleseler de sonra sıra bize gelse. Şu an tezgahtaki çinekoplar istavrit ile aynı boyda buna kimse dur demedikten sonra biz bu tartışmayı çok yaparız....

6. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Geçen bir konuyla ilgili olarak araştırdığım bir şey vardı: Almanya'da amatör balıkçılık belgesi alabilmek için 60 saat eğitim ve sonrasında sınav var. Kıyaslamak için belirteyim, bizde ehliyet almak için gerekli ders saati toplamda 63 saattir ve konu bazında 1/5 devamsızlığa izin vardır. Geçen seneki belgeyi zorunlu kılacak yasa teklifiyle birlikte bir panik havası yaşanmış ve bizim çok bilen medya üzerine atlamıştı. Birkaç röportajda şunu demiştim özetle, "Ne zaman ki ticari balıkçılara da eğitim sonrası belge verilir ve limitler uygulanır, o zaman amatöre de eğitim sonrası belge ve de limitleri kabul ederim."
    Taşlar bağlanıp köpekler salınınca ortaya anca fıkra çıkıyor.

pars, Mesut1903 ve Taurus bunu beğendi.
  7. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Bu belgeyi zorunlu yapmaları için yasalar gereği eğitim verilmesi gerekiyor, tasarı bu yüzden askıda zaten, oldu ki zorunlu olur sa insanların elindeki belgeler geçersiz olacak eğitin ve sınavla yenileri verilecek, dediğiniz gibi bu hobimizden devlet gelir umuyor

8. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

Bende kıyıdan olanda var teknede olanida arkadaşlar bana kalırsa yarın öbür gün işi dahada saçma sapan bahaneler e dayandirip onca is telaşı nızın arasında haydi Baylar bayanlar okula derler şaşırmayın ,

9. eylmz

eylmz Daimi Üye

Zaten dunyanın Parasını emegini harcıyorum esime dostuma degil balığa vakit ayırıyorum bir de adamın biri gelip derse balıkçı belgen nerede o kamisi alırım ........ Adamın Kafasında kırarim Baligida orada bırakırım zaten hevesim kacmisss

Son düzenleme: 27 Kasım 2014
    ozkan_askan bunu beğendi.
  10. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

Ortada bir şehir efsanesi var deniyorki zabıta polis vergi memuru birlikte geziyormus bi kaç kişiye ceza yazdığı anlatılır onca kalabalığın arasın dahil ceza yaz adamın kafasında 200 gr kurşunu hiç ederim diyordum ama tam takım geziyormus devletim bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz , ha bide boğazda parayla avlanma başlasın tam kameralı olacak ozaman

11. chaosad

chaosad Üye

Belgeniz hayırlı olsun.
    Yaptığımız şikayetleri ciddiye alıp durumu görmeye gelmeyenlerin belgelerimizi kontrol etmeye geleceklerini sanmıyorum. Keşke balık avcılığı profesyonel ve amatör anlamda yeterince denetlense.