Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

amatör balıkçıyım. balığa çıkacam nasıl bir set önerirsiniz?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında mehmettemel tarafından paylaşıldı.

1. mehmettemel

mehmettemel Yeni Üye

amatör balıkçı olarak bana önerebileceğiniz takımlar nelerdir?
    ryobi,vmc,asso markalarını bir arkadaşım önerdi ama ? sizlerden gelen öneriler doğrultusunda takım almak istiyorum. yardımcı olursanız memnun olurum

saygılar & sevgiler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hosgeldın Mehmet..Öncelikle nerede nasıl bir avlakta avlanacaksın hedefindeki balıklar nelerdir,Ne tür bir avcılık yapacaksın bu gibi acıklayıcı bilgiler verırsen ustadlar yardımcı olacaktır..Saygılar..

4. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

makine olarak ryobi appulse 8000 al hiç düşünmeden.

5. forkill96

forkill96 Aktif Üye

Merhaba cevabınızı alana kadar tahminim dogruysa şöyle bir yol öneririm size
    istanbul cıvarında oturuyorsanız ağırlıklı avlayacagınız balık istavrittir ekimden aralığa kadar bu işe sarıkanat lufer ailesi ve palamut olacaktır
    size marka ve model vermiyorum fakat boyunuz 1.70in üzerindeyse 4metre 200grama kadar atabilen kamış ucu orta sert olsun istavritlerin vuruşlarını hissedin diye
    yinede öneri isterseniz lineaffeye bakın 80 90 tl civarıdır kamış
    makına hakkında birşey söyleyemem fakat üzerine 0.35 pelican beyaz misina sardırın

yanınıza 2kg kurşun 50gramdan 150grama kadar karışık ağırlıklı 75 100alın
    15adet çapari 10adet kıyıdan atmak için kalın takım 5adet köprü gibi yerlerden ince takım

gece avlanacaksanız 10adet ışıldak 15 20 adet klips bu dediğim terimle yabancı geliyorsa örneğin olta ışıldağı yazın google gorsellere bakın

5adet yemli istavrit takımı 5adet çinekop yemli takım alın

Hala şansınız var rapala yani maket balık yüzdürerek çinekop sarıkanat alabilirsiniz

Herşeyden önemlisi ilk 4 5 gün sadece boş kurşun takın ve tenha biryer bulun orada atın çekin etrafınız zarar vermeden ileri fırlatana kadar alıştırma yapın eğer direk giderseniz buyuk ıhtımalle atamayacaksınız ve etrafınızdakı ınsanları ıster ıstemez rahatsız edıp laf işiteceksiniz bu dediğim ekipmanları 200tl gibi bir ücretle dizebilirsiniz her türlü takılan sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım

6. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

burak döktürmüşsün yine :)

7. forkill96

forkill96 Aktif Üye

elimden geldiğince Sinan abi

8. elvenmaster

elvenmaster Yeni Üye

merhabalar bir de bana yardımcı olur musunuz? Ben antalyada yaşıyorum... Öyle tekneyle açılacak biri değilim...Kıyıdan falezlerden kayalıklardan veya sahilden balık tutmak istiyorum... bizim buralarda zargana, mırmır, kefal, gibi balıklar çıkıyormuş..tabi kıyılarda daha detaylı çıkan balıklar hangileridir bilmiyorum...
    Ben sizden bana uygun yaklaşık 250-280 tl civarı makina ve kamış önerileri istiyorum...Ben biraz araştırdım shimano çok iyi diolar... o civarlarda shimano set yapılabilir mi yada ukalalığımı bırakıp siz değerli üstadlarımın önerilerini okuyacağım... Şimdiden teşekkür ederim...

9. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

:) yürü be aslan, kim tutar seni. :)

ben de az önce bir arkadaşa benzer bir şey yazdım. çerçevesiz soruların yanıtları da yok.

"200-500 gr arası balık hedefi ile fırdöndü bağlamak istiyorum. hangi kalınlıkta misina ve hangi düğümü kullanmalıyım?" gibi bir sorunun yanıtı var. "ben balık tutmak istiyorum, ne yapayım" sorusunun yanıtı yok. :)