Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amatör balıkçıyım yeni başladım yardımda bulunurmusunuz ?

Konu, 'Genel Konular' kısmında ahmetkznlk tarafından paylaşıldı.

1. ahmetkznlk

ahmetkznlk Yeni Üye

herkese merhaba abilerim ben 16 yasındayım edirnede meriç nehrinde hafta sonları balığa çıkıyorum ama hiç balık tutamıyorum suda akıntılı acaba o yüzdenmi suda sazan ve yayın bulunuyor ben yayın avlamak istiyorum ve tavuk ciğeri takıyorum 3m kamış varr makineyi bilmiyorum 035 misina var bana yayın konusunda yardım ederseniz iyi olur dediğim gibi su akıntılı nasıl yapıcamı bilmiyorum.

delikurt1907 ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ahmetkznlk

ahmetkznlk Yeni Üye

yardımda bulunurmusunuz ?

4. izmirlee

izmirlee Yeni Üye

5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Yayın avlamak istiyorsun makineyi kamisi kenara koy anladığım kadarı ile elindeki makine kamis 5 kg üzerini akıtı da çekemez al 80-90 misinayi sar el Oltasına klasik 2 li dip takımı yap ama iğnesi papağan gaga sağlam olsun ciğeri fareyi vb birseyi yem yap baligi ise akıntının az oldugu derin yerlerde ara ayak altı derin olmayan yerlerde degil oltanı da iyi sabitle yakınsan eğer aksamdan yatir oltanı sabah erkenden git Çek sana rastgele

6. Koza

Koza Aktif Üye

Canım kardeşim sana bir anımı anlatayım. 20 küsür sene evvel edirnede öğrenciydim.

2 ev ortağımıda kandırıp sabahın 3ünde meriçe balığa götürdüm. Vesait yok hayati durağın dan meriçe kadar yürüdük. Köpeklerden kaçarak korka korka. Takım olarak 8-10 tane iğne bir makarada iple.
    Vardğımızda ezan okunmuştu. Uzun dalların ucuna şeytan oltası misali iğneleri bağladım. Küçük çukurlar kazıp dalları sapladık kamışlık misali. İğnelerin bir kaç karış üstüne küçük dal çöplerinden şamandıra ve yem olarak solucan.
    Patır patır balık tutuyoruz. Birde küçük radyomuz var pilli değme keyfimize. Balık 10 kiloyu buldu. Ulen mehmetleride çağıralım ahmetleride çağıralım hep beraber yeriz vs. Vs. zevkten 4 köşeyiz.

Radyoda bir haber.
    Yunanistanda boya fabrikası patlamış meriçe kimyasal karışmış. Balık tutulmaması tutulanında yenilmemesi gerekliymiş. Hayyy......

Sabırlı ol . Azimli ol. Balığı iste. Kesin tutarsın. Ama sakın yanında radyo götürme.

7. delikurt1907

delikurt1907 Aktif Üye

abi,sende de hiç şans yokmuş...