Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatör Bir Levrekçinin Notları

MehmetAliYILDIZ

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali YILDIZ
Tüm iyiniyetinizle verdiğiniz bu püf noktaları için çok teşekkürler Emre.
Her zaman rasgele.

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çoğu arama amaçlı çağrılarıma cevap veren balıklardı.Yalnız su üstü yemlerde eğer meranızda balık varsa kandırma yüzdesi artabiliyor.
Su üstü oynağı olmayan avlaklarda su üstü denemelerime rağmen hiç cevap veren olmadı. İlginç bir tespit. Israrcı olmak gerekiyor sanırım. Teşekkürler.

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Su üstü oynağı olmayan avlaklarda su üstü denemelerime rağmen hiç cevap veren olmadı. İlginç bir tespit. Israrcı olmak gerekiyor sanırım. Teşekkürler.
Evet,Bahadır Bey doğrudur.Oynak olmadan almışımdır su üstü yemlerle aldığım levrekleri.Israr en önemli kural.Muhakkak cevap geliyor.Etrafta olmaslar bile yakındakiler kontrole geliyor.Tabi bunlar da bazen atlayabiliyor.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bazen saatlerce çalışırım bir su üstü yemle.Misal,Rapala'nın Skitter Pop'uyla neredeyse 20 saatin üstünde çalıştıktan sonra sezonun ilk levreği kısmet oldu.Bu tip büyük yemlerin kimyasına ve hareketlerinize tepkisine alışmak,huyunu suyunu öğrenmek önemli.
abi işte ustalık burada tam olarak belirtilmiş burda tüyo yok okuyacak arkadaşlara da söylüyorum bu tüyo değil avcılığın ta kendisi abi nasıl olmuşta bu konunu okumamışım kendimi ayıplıyorum açıkçası

Yine misal,River Sea'nın 128'lik Rover'ı çok hantal gelmiştir her zaman.Rover 98 ile çok levrek kandırdım.Fakat 128'de başarılı olamadım.Belki fazla şans tanımadım.Skitter Pop ile çalıştığım kadar 128 ile de çalışsam belki.[/QUOTE]

arkadaşlar hiç bir sahte marketten alınıp balığı garantileyecek değildir garantör ustadır :D

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Su üstü sahtelerimle hiçbir zaman oynağın içinden balık almadım.Pek oynağın kısmet olduğunu da,birkaç avım dışında,söyleyemem.Orkinos oynağı gördüm ve 40 kg Orkinosu da.Muhteşem gövdesini bütün ihtişamıyla suyun dışına atınca çenem yere düşecekti neredeyse.
Çoğu arama amaçlı çağrılarıma cevap veren balıklardı.Yalnız su üstü yemlerde eğer meranızda balık varsa kandırma yüzdesi artabiliyor.Fakat su üstü yemleri heyecan ve av zevki anlamında her zaman tercih etmişimdir.
Sabah suyunu güneş suya değene kadar su üstü yemlerle geçiririm.Bazen saatlerce çalışırım bir su üstü yemle.Misal,Rapala'nın Skitter Pop'uyla neredeyse 20 saatin üstünde çalıştıktan sonra sezonun ilk levreği kısmet oldu.Bu tip büyük yemlerin kimyasına ve hareketlerinize tepkisine alışmak,huyunu suyunu öğrenmek önemli.Yine misal,River Sea'nın 128'lik Rover'ı çok hantal gelmiştir her zaman.Rover 98 ile çok levrek kandırdım.Fakat 128'de başarılı olamadım.Belki fazla şans tanımadım.Skitter Pop ile çalıştığım kadar 128 ile de çalışsam belki.
merhabalar bu değerli bilgiler için teşekkür ederim çok faydası oldu bahsettiğiniz sahteler bunlarmı gerçi rapala skitter mu la dalgalı bir havada bu sahteyle bir paşayı kandırdığınızı hatırlıyorum tekrar teşekkür ederim paylaşımınız için genelde hangi havalarda ve mekanlarda bu sahteleri kullanıyorsunuz

bizde turizm sezonunun kapanmasını bekliyoruz bende su üstü sahtelerle avlanmayı daha çok seviyorum hatta yeni aldığım daiwa td salt pencil kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
hüseyin abi sahteler süper ben avlandım da paşaları bilmem :D