Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amatöre Boğaz için makine konusunda yardım!!!!!!

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Oktay34 tarafından paylaşıldı.

1. Oktay34

Oktay34 Üye

Merhabalar ben Oktay. Bir süredir balığa çıkmak istiyorum ve forumu takip ediyorum. Düşük öğrenci bütçemle İstanbul Boğazında kullanmak üzere bir makine bakıyorum. Ancak dediğim gibi bütçem epey düşük, bu makine ile acemiliğimi atıp daha sonrasında güzel takımlara geçmeyi ümit ediyorum. Ben araştırmalarım sonucu bir kaç makine buldum. Bunlar arasından bana uygun olanı veya 100Lira civarında başka bir makine tavsiyesi bekliyorum siz değerli üstatlardan.

SUREFIRE FD SURF CASTING - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

Okuma Compressa CP65 makine Balklk malzemeleri - Olta makinalar OKUMA AvMarketi.com Av, Balklk, Kamp, Dal Malzemeleri ve Outdoor Giyim

Lineaeffe Aquarex 65 Fd Makine Balklk malzemeleri - Olta makinalar LINEAEFFE AvMarketi.com Av, Balklk, Kamp, Dal Malzemeleri ve Outdoor Giyim

Lineaeffe Rapd Formula Fd 60 Makine Balklk malzemeleri - Olta makinalar LINEAEFFE AvMarketi.com Av, Balklk, Kamp, Dal Malzemeleri ve Outdoor Giyim

REMIXON BLUESKY 600 MAKNE Balklk malzemeleri - Olta makinalar REMIXON AvMarketi.com Av, Balklk, Kamp, Dal Malzemeleri ve Outdoor Giyim

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Ayrıca misina önerisinde bulursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Şubat 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Oktay34 bunu beğendi.
  4. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Oktay34 bunu beğendi.
  5. Oktay34

Oktay34 Üye

Teşekkürler öneriniz için. Bir sorum daha var bu İnceÇizgi'deki bağzı ürünler daha uygun gibi görünüyor fiyat olarak bu normal mi? Güvenilir bir site mi?
    Mesela sizin tavsiyeniz burda fiyat olarak farklı.
    Okuma Distance NEW DT-60 Makine Balklk malzemeleri - Olta makinalar OKUMA AvMarketi.com Av, Balklk, Kamp, Dal Malzemeleri ve Outdoor Giyim

Teşekkür ederim. Bu makine internette araştırdığımda OKUMA AVENGER AV-55b ve OKUMA AVENGER AV-55a şeklinde farklı isimlendirilmiş bunlar farklı makineler mi?
    Örneğin burda fiyat aynı ama isim farklı http://www.avmarketi.com/asp/product/13466/OKUMA-AVENGER-AV-55b-MAKINE

6. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

55 le 65 fiyatları çok açık ara değil 65 daha verimlidir .slm lar 55 b ,55 a farkı yok

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Oktay Bey merhabalar. İnceçizgi güvenilir mi diye sormuşsunuz yanıtlayım :) Benim fikrimce en güvenilirlerin başında gelir. Forumumuzun yöneticilerinden Hamdi abi aynı zamanda İnceçizgi mağazasının da müdürüdür. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama öyle deliler gibi mağazanın reklamını yaptıkları falan da yok ki daha çok forumdaşlar ve balık sevdalıları olarak bizler yapmaktayız bu mağazanın reklamını. Madem İstanbul'dasınız, Kadıköy'e mağazaya bir uğrayın derim. Bildiğim kadarıyla Balıksevdam üyelerine ayrıcalıklı olarak indirim ve kolaylıklar da sağlanmakta. Hem işlerinde profesyonel adamlar. Niyetinizi ve bütçenizi belirtirseniz orada size en uygun takımı kurabileceksinizdir diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun, her zaman rastgelsin...

8. Oktay34

Oktay34 Üye

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. İnceçizgi'nin sitesini biraz kurcaladim yönetim kısmında Hamdi Beyi gördüm ancak BalıkSevdam'da yönetici olan Hamdi Beyle aynı kişi olduğunu farketmemiştim. Şuan oraya karşı güvenle alakalı bir soru işaretim kalmadı teşekkürler tekrardan. Şuan şehir dışındayım bikaç gune dönünce mağazaya uğrayacağım.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KalamA bunu beğendi.
  9. roy

roy Aktif Üye

link vermeyecegim ama baslangiç için bogaz kosullarinda nasil bir makina olmasi gerektigini yazayim. muhasebesini kendin yap. en dogru seçimi böyle yaparsin. içine de siner.

en ufak 65lik olsun, 4.8 devir üzeri olmasin. tutamak kol boyu uzun olsun. mümkünse alüminyum kafa olsun. yedek makarasi olsun. 650 grami geçmesin. rulman sayisina takilma. mümkünse surf kafa olsun. okuma ryobi banax mitchel cormoran baslangiç için güvenebilecegin markalardir. ilerde bütceni ayarlarsan bir daiwa alip defteri kapatirsin.

Oktay34 bunu beğendi.
  10. Oktay34

Oktay34 Üye

Çok teşekkür ederim araştırmalarıma verdiğiniz bilgiler ışığında devam edeceğim. Rast gelsin.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. acemiyusuf

acemiyusuf Üye

Avenger 55b bogazda iş yapmaz.kendimden biliyorum pisman olursun. Trio 65. rayobi ecussima olmadi avenger 65 bak .65 lik asagida alma.ya kart konustur yada sabret.pisman olursun

Oktay34 bunu beğendi.