Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

amatörüm..

Konu, 'Tanışalım' kısmında matu tarafından paylaşıldı.

1. matu

matu Aktif Üye

amatör olarak balık tutmak istedım ilk etapta bayramda sazan avına cıkıcam..daha sonrada istanbulda bır yerlerde sarıyer bogaz yada benzerı yerlerde balık tutmak ıstıyorum..stresten uzaklaşmak ıcın ıyı bır yontem oldugunu dusunuyorum...
    gecen gun kendıme bır kamıs setı aldım..aldıgım adam bana 3,50 boyunda bır kamıs verdı cok pahalı değildi..cokta kalıtelı deil ama ucu baya eğiliyordu..maxımum 110 gr atar atar ona gore..ustundede bır makına vardı ama bana onu vermedı okuma bfx 60 dıye 1 bılyalı mavı mısınalı bır motor verdı..bu sımdılık ısını gorur en cok sattıgım makınalardan dedı fıyatta uygundu.gozumede hos geldı okuma markasınıda duymustum başlandıc ıcın ıdare et daha sonra zaten gerısı gelır dendı..kamısın markası blacksea sanırım ama nedır neyıdır bılmıyorum..ucu fosforlu yesıl ..umarım ıyıdır yada sızın tafsıyenız nedır..
    bayramda aynalı sazan tutmak ıstıyourz..ama yakala bırak olarak yemek yok sporcu edasında...
    daha sonrada kendıme bır takım kurmak ıstıyorum caparıli renklı renklı takımlar..bunların tuylerı sımlerı hep farklı bılıyorum sımdı dıceksınız bır balık yesıl dıgerı mavıye gelır ama ılk etapta elımde bulunsun dedıklerınız hangısı olabılır..bırde kamısın deformasyona ugramaması ıcın pas sokucu sprey almalımıyım...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sevgili Buğra,
    Aramıza hoşgeldin
    Balıkçılığa pek doğru bir yoldan başladığını düşünmüyorum.
    Sazan tutmak hafife alınacak bir av değildir. Hatta boğazda lüfer tutmak herhangi bir gölde sazan tutmaktan daha kolaydır.
    Sana ilk tavsiyem o takımı aldığın yere geri götür ben vazgeçtim de ve iade et.
    Sonra gel tekrar konuşalım

4. matu

matu Aktif Üye

hadıya ya ben bır gunlugune maksat zaman geçsın dıye yanımda goturucem..sazan avı derken bu yanı sadece 1 gun...yınede onu denızde kullanamazmıyım..cokmu kotu..

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sazan avını bilmemde boğazda o kamışla özellikle akıntının arttığı kasım ayından sonra zor kullanırsın hele makine çok zor.

6. matu

matu Aktif Üye

pekı ne almam lazım oldukı yarın gerı goturdum ve deiştirdım ne onerırsınız..

7. agartan

Boyu 4.00m - 4,50m arasında, atarı 100-200gr olan bir kamış
    Surf tipi bir makina ve bu makinaya sarılı gam yapmayan 0,28 -0,35 arası bir misina.
    Sazan avın tamamen şansa dayalı olacaktır.
    Boğaz avcılığı ise şans + tecrübe ister.
    Tavsiyem biraz gidip avlananları izlemen, kendine yer ve ahbap edinmen ve ondan sonra da takımları tamamlayıp bu işe girişmen.
    Aksi takdirde sadece boşa yatırlmış para olarak kalabilir aldığın malzemeler.

8. matu

matu Aktif Üye

dost ahbap isini yapyim buraya uye olmakla.ilki tamamdir.bakik tutanlari aslinda kopruden cok izledim ve izlerim bende bakik tutum senelet evel isjeleden mezgit tutardim yemli olta kamisla.ama uzun zaman onceydi.sazab avi sansa olacak gecen gittim elle yakalamistim bir tane ama sans iste.cok pagali bir makine alamadim hafta sonlari izinkiyim iste arada giderim dedim ama arastiricam soz teskkur edetim dizlere.eminim kabaca bakip gecilecek detaylar yoktur bu isinde yuzlerce detayi vardir. okucaz yapicaz ogrenicez insallah.

9. agartan

Köprü balıkçılığı başka, boğaz balıkçılığı bambaşkadır.
    Sakin sularda avlanmak çok daha kolaydır. Avlağınız haliç özelliklerinde biryerse sarınaldığınız takım da pekala iş görür.
    Yine de en doğrusu zor şartları da hesap ederek satın almak lazım

10. matu

matu Aktif Üye

cokkk tesekur edrim sizkere