Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amerika'dan makina tavsiyesi

Konu, 'Balık ve Avcılığıyla ilgili Makaleler' kısmında Berkayy tarafından paylaşıldı.

1. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

Kuzenim america da oturuyor. Şubat ayında buraya gelecekler.
    Onlara makina getirtireceim.
    Americadan hangi makineleri getirtebiliriz.
    Shimano daiwa penn (diğer markalara da açığım)
    1.Öncelik shimano
    Şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Av sitili hakkında bilgi vermen lazım. Spin, surf, jig hangisi?

4. adbakt

adbakt Aktif Üye

Amerika'dan bir makine getirtecek olsam herhalde çok iyi bahsedilen Van Staal makinelerinden biri olurdu. Modellerine bir bak istersen.

VM, VS ve VSB modelleri vardır, her birinin üçer dörder tane farklı kapasiteli alt modeli vardır. Yani çok değildir.

VM-Kılavuz teli var... bu en yeni makinaları
    VS-Kılavuz teli yok-Surf diye geçiyor
    VSB-Kılavuz teli var-Spin diye geçiyor

Biraz ağırdır. Ama zorlu koşullar için yapılmıştır, her ortam için dayanıklı, büyük bir kısmını kullanıcının kendisinin söküp takabileceği, bakımını yapabileceği (özellikle VM modeli) şekilde yapılmıştır.

Torunlar tarafından da kullanılmak üzere yapılmış komando makinedir :)
    Tuzlu suyun değmesi ne demek; üreticisi açıkça "isterseniz suyun altında kullanabilirsiniz" diyor. :)

Bak bu kataloğu:
    flipBook

Bu da anasayfası:
    Van Staal: No Limitations. Official Site of the World's Toughest Tackle.

Son düzenleme: 17 Aralık 2014
  5. coner

coner Daimi Üye

Merhabalar arkadaşlar konu van staal olunca ister istemez konuya katılmak zorunda hissettim.
    7 sene önce İki adet makinasını kullandım.Tabii titanium Orijinal olanları.Şimdi ise çin malı mamüller piyasada.
    Bence sonu DAM firması gibi olur.Yani Alman malı dam yok olup gitti.
    Hele yeni modeli Van Staal VM 275 Spinning Reel tamamıyla hüsranla sonuçlanan testlerde sınıfta kaldı.
    Arzu ederseniz linkleri paylaşırım.
    Olay İstanbul boğazı veya jig düşünülürse Daiwa öne çıkıyor
    DAIWA 2014 SALTIGA EXPEDITION 5500H, 8000H Made in Japan.
    Dünyanın sayılı balıkçılık siteleri ve master test editörlerinin yeni gözdesi.

6. adbakt

adbakt Aktif Üye

Evet, Çin'de üretiliyormuş.
    VM modeli diğerlerinin yarı fiyatına satılan biraz ekonomik modeli.
    Ama VS ve VSB'de yine titanium kullanılmış.
    Siz kullanınca nasıl buldunuz?
    Gerçekten torunlara kalacak bir cihaz olarak mı gördünüz, yoksa bir şeyini beğenmeyip elden çıkarttınız mı?

7. adbakt

adbakt Aktif Üye

Bu arada Eşref Bey, siz önerince, ben de Saltiga'ya bir kere daha baktım.
    Bu modeller tekne için, büyük balık avı için çok iyi olabilir, ama Boğaz'da aşırı hızlı oluşları sorun çıkartıyor.
    124 cm saran bir makine bu... benim elimdeki de 122 cm saran bir Daiwa Emblem Pro.
    Saltiga bilya sayısından dolayı çekerken daha az yoracaktır, ama yine de hem alternatiflerine göre hafif değil hem de uygun bir ritm tutturmak çok zor.
    En azından ben Emblem ile bayağı zorlandım. Yanımdakiler balıkları toplarken ben bir türlü hızını ayarlayamadım.
    Bunu Boğaz'da kullanıyorlar mı insanlar? Var mı kullanan?

8. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

boğazda rapala avcılığında kullanılacak 175-200 gr kurşun ile
    Americada hangi modeller var bilginiz varmı?

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Amerikadan anca spin makine bulunabilir. Surf zor. Benim bildiğim surf tarzı sadece daiwa emblem var orda. Onunda devri yüksek.

10. İLKlüfER

İLKlüfER Aktif Üye

Berkay kardesim sen niye abini dinlemiyorsun??? :) Amerika,Italya,Fransa,Belçika....Uganda dahil hepsini boşver ne yap ne et JAPON DOMESTIC (JDM) SHIMANO TWINPOWER SW8000PG al.
    Kardeşim yanimda avlaniyorsun bana bunu hemen hemen her av günü soruyorsun ben ne diyorum sana Bogazda yaptigimiz rapala avciligi "spinsurf" icin özellikle de ayni meradayiz Üsküdar icin alicagin ennnn iyi makina yukarida yazdiğim makina. Benim biomaster la bile sarinca nasil kaymak gibi geliyor ki sen diyordun hatirla ve ne avlar yaptim kac yildir onunla sen biliyorsun. Yukarida arkadaş daiwa saltiga 5500h söylemiş ömer abide var sardim biliyorum ağir işçi makina 600? küsür ama daha agir geliyor ayrica H bizim orasi icin iyi degil kanimca ömer abi gibi kandillide palamutta 10 numara balik alirsin ama gel gelelim 3000 tl kardesim :) o paraya bir adet twinpower + üst segment bir surf kamis alirsin. Yasina göre iyi balikçisin gencsin elindeki ekipmanla neler yaptigini ne baliklar aldigini iyi biliyorum o yüzden fiyat/ kalite olarak 10 numara makina önerdim sana USA falan birak sanki ordan alinca cebinden para çikmiyacak mi? Son kez söylüyorum bak sen twinpover al Cevat abiye getirttiririz sıkıntı olmaz onunla 1 yil çaliş ben 1 yil sonra senin aldigin paraya senden 0(sıfır) fiyatina alirim o kadar güveniyorum makinaya :) Bak vega potenzaya aldigim fiyati sen biliyorsun iki yildir kullandim deli gibi kamisi şimdi 0(sıfır) parasina istiyorlar satmiyorum. Aldigin ürünün kalitesi konforu en öncelikli ama biraz da piyasasi olucak seneye ben zaten jdm twinpower alicam onun da eski jdm stella gibi tarihe gömülmesine az kaldi 2 yil sonra istesende sıfırını bulamazsin o aletin haberin olsun.Sevildiğini bil :)

norsmen bunu beğendi.
  11. coner

coner Daimi Üye

Adil kardeşim evet titanium alaşımlı metal (ama titanium değil) benim 7 sene önce kullandığım iki ayrı makine yeğenlerimde biri plajda ,diğeri tekneden kullanıyor.
    çok sağlam aletler.Diğer makinaları her markadan shimano,daiwa ( jdm )
    Benim teknik konular şahsi görüşüm irdeleyerek oluşur. Konuya objektif ve araştıcı yaklaşırım.
    Evet dünyadaki yorumlar önemlidir ama İstanbul boğazı söz konusu olunca işte orada durmak lazım.
    1987 senesinde bir arkadaşımın yeni Zelendalı bir misafiri gelmişti adam zıpkın gibi albümlerini,raporlarını gösteriyor tuttuğu balıklarla iftihar ediyordu.Biz o konuşça sustuk.Susmak zorunda kaldık resimlere videolara baktıkça.
    Sonra hepimiz gaza geldik kalamıştan gecenin üçünde soğuk bir kasım kofana akınında üsküdara gittik o yabancı arkadaş emanet takımlarla yaptığı 8,9 denemeden sonra oturdu.Adam iki metre pehlivan ama o raki problem dedi.Yanımızdaki balık tutan çok genç bir kardeş kofanayıı aldı.
    Yeni Zelandalı NO SURF,NO SPİNİNG,NO TROLİNG demişti, yani Dedemin şehri üsküdarı anlayamamıştı.
    Kısaca özetlersek önce taklp etmeli Türkiyede bulunan modellerden daha çok uzun yıllara her yerde hizmet versin diye yoruma katıldım.
    Dünyanın ünlü markalarının satın alamadığı sadece sempatik 1 dolarlık bağışlarla çalışan editör alan hawk'ı izlemeye devam ediyorum.İZzleyecegim...
    Main - AlanHawk.com

norsmen ve adbakt bunu beğendi.