Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Anadolu yakası için spin kamış öneri

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Daha dün çapari ile at çek yaptım bugün her yerim ağrıyor haklisin.
Elimde bu malzemeler var bunlar ile lrf yapabilir miyim? Ayrıca anadolu yakasında pendik kartal civarı dürüst bir balık avı malzemeleri satıcısı var mı?
Daha çok spine uygun fakat ağırlığı 3-5 gram ise at çek yaparsın verimini bilmiyorum tabi.
Ben istanbul’da dürüstüne rastlamadım birşey sorunca genel de dövecek gibi konuşan işletmeler çok.İnternetten almanı tavsiye ederim.
Jighead’ ve silikon takıp balık aldığında sahteleri kolay kolay takmazsın.
Anadolu yakasını hiç bilmiyorum ama bu hafta lrf yapmaya üsküdara kesin gideceğim.

Adı
Fatih Çakar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Okuma aria 20 90-100 tl
2-12 gram kamış 150-160
1-10 190tl
Fiyatlar en son böyleydi.
Silikon 30 tl misina 30 jigheag 15 desek.
bütçeni biraz aşıyor.
Tavsiyem araban yok ve tek başına gideceksen para bul ve LRF al.
Surf kamış ağır , çapari kurşun malzemeleri ağır ve eve döndüğün de çapari ile at çek yapmanın yorgunluğunu hissedersin.
LRF kamış makine ve takımlar 500 gram bile etmiyor.
LRF alalı 1 sene oldu hala Silikon ve jigheadlerim duruyor.
Lrf’ni sırtına asıp günde 10 yet bile gezersin ama surfle zor.
Araban varsa ayro tabi.
Arabam yok aylık abonman kartim var .
Makine olarak aria 20 kafama yattı.
Kamış olarak Okuma Fuel Spin 213 cm 0-8 gr Lrf Kamışı ile
Okuma Fuel Spin 228 cm 2-12 gr Lrf Kamışı arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz?
Misina olarak ne kullanmalıyım? Son olarak da silikon ve jigheag olarak ne önerirsiniz?

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Arabam yok aylık abonman kartim var .
Makine olarak aria 20 kafama yattı.
Kamış olarak Okuma Fuel Spin 213 cm 0-8 gr Lrf Kamışı ile
Okuma Fuel Spin 228 cm 2-12 gr Lrf Kamışı arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz?
Misina olarak ne kullanmalıyım? Son olarak da silikon ve jigheag olarak ne önerirsiniz?
Kamış olarak çok teknik bilgim yok fiyat aynı ise 0-8 i alırdım ben lrf için ama sahte de atarım dersen 2-12 daha uygun olur.Fakat 0-8 çok daha hassas.
Ben silikon fijun babyworm kullanıyorum son derece memnunum diğerlerine göre uygun.Jighead n11 de en çok yorum olana bak 10-12 tl maksimum.
Araban yok ise surf kamış ve malzemeler ile gezmek istemezsin :)
Ve ruzgar olmadigi zaman şansın var ise her mevsim balık alırsın.Balık yok ise olta ve yem çok farketmiyor.

Adı
Fatih Çakar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kamış olarak çok teknik bilgim yok fiyat aynı ise 0-8 i alırdım ben lrf için ama sahte de atarım dersen 2-12 daha uygun olur.Fakat 0-8 çok daha hassas.
Ben silikon fijun babyworm kullanıyorum son derece memnunum diğerlerine göre uygun.Jighead n11 de en çok yorum olana bak 10-12 tl maksimum.
Araban yok ise surf kamış ve malzemeler ile gezmek istemezsin :)
Ve ruzgar olmadigi zaman şansın var ise her mevsim balık alırsın.Balık yok ise olta ve yem çok farketmiyor.
Benim sahteler 8 gramı geçmiyor.0-8 lik olta ile kullanamaz mıyım? Bunun dışında misina kaç mm olmalı?

sagmarius

Aktif Üye
Adı
Mehmet YILMAZ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Lrf yapacaksan en az 500 tl ayırman gerek kenara yoksa hiç bulaşma zevk olur sana eziyet, malum ortalık yamyam dolu en verimli silikonlar isome ve berkley gulp bunlarında paketleri 50 - 70 bandında satılıyor. Lrf de en önemli olay kamış biraz daha paranı biriktir düzgün bir kamış al makinada aria iş görür. Bu arada para en çok silikon ve jighead için gidiyor. merada ispari varsa 1 günde 1 paket silikonu harcarsın, ucuz silikonlarda iş yapıyor ama balığın çok saldırgan olduğu zamanlarda iş yapıyor.

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
elbet atarsın fakat kamışı zorlarsın , atmamayı tercih etmek daha iyi.

Fujin babyworm ile ispari tuttum 2-3 adet o silikon hala duruyor.Ben çok iyi verim aldım fakat oahalı diye berkley gulp markasına yönelmedim.Dediğiniz gibi daha iyi olabilir.
bana kalırsa surf yerine bütçen ile lrf geçmek yine de araştır iyice.Kamışların kullanıcı yorumlarını.

Adı
Fatih Çakar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Lrf yapacaksan en az 500 tl ayırman gerek kenara yoksa hiç bulaşma zevk olur sana eziyet, malum ortalık yamyam dolu en verimli silikonlar isome ve berkley gulp bunlarında paketleri 50 - 70 bandında satılıyor. Lrf de en önemli olay kamış biraz daha paranı biriktir düzgün bir kamış al makinada aria iş görür. Bu arada para en çok silikon ve jighead için gidiyor. merada ispari varsa 1 günde 1 paket silikonu harcarsın, ucuz silikonlarda iş yapıyor ama balığın çok saldırgan olduğu zamanlarda iş yapıyor.
500 lira ayırmam imkansız bu balıkçılık gerçekten bu kadar masraflı mı ?

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
500 lira ayırmam imkansız bu balıkçılık gerçekten bu kadar masraflı mı ?
Ne aradığına bağlı , bende LRF alırken evdeki kullanmadığım eşyaları sattım bütçem yoktu.

1-10 LRF kamışı , okuma aria 20 makine , fujin babyworm , 10 adet jighead...2019 da aldım hala aynı takım ile 2020’deyim.
Balık işi kısmet ve dönem işi sonrasın da yetenek.
lRF mi aldım , hiç birşey bilmiyorum , kayalık mekanda arkadaşım ile attım.Olta titremeye başladı ilk atışımla beraber 1-2 kilo istavrit tuttuk.İstavrit el kadar takoz.
Sonrasın da ise başka yerlere gittik 1-2 ispari , 1-2 tane istavrit çinekop tarzı balıklar.
Balık var ise sakız ile tutarsın yok ise çok lüks yem , canlı solucan ile büyük balıkların peşine düşersin oda biraz profesyonellik istiyor.
Ben yerin de olsam bütçeme uygun LrF alırım , LRF rahatlığını alıştığın zaman balık olmasa bile zevk alırsın.Takım elbisenle bile tutarsın rahat ve pislenmiyorsun.
Letgo ve sahibindene bak.Bazı insanlar sıfır gibi oltayı ucuza satıyolar çok denk geldim iyi kar edersin.

Adı
Fatih Çakar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kamış olarak ne önerirsiniz benim dediğim kamışların ne kusuru var

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Kamış olarak ne önerirsiniz benim dediğim kamışların ne kusuru var
Yakında ki balık markete git kamışa bak eline al aksiyon verir gibi düşün.

okuma wawepower kamış 145 tl 210 0-8

aria 20 makine ile eft yada nakit indirimi yaparak jigi bedavaya getirirsin.