Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

android cep telefonu ile rüzgar bilgisi aplikasyonu, yardım!

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında ozgurarslan tarafından paylaşıldı.

1. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

arkadaşlar, samsung s2 kullanıyorum. silivri, semizkumlar, maviyelken sitesinde teknem var. hava raporu, özellikle rüzgar yönü ve şiddeti önemli benim için ve sağlıklı, güvenilir en az üç günlük raporlara ihtiyacım var. kullandığım aplikasyonlar windguru, sayısal değerleri olmasa da poseidon, android weather ve windfinder(silivri yok, çatalca, tekirdağ)... bu arkadaşların raporları yön olarak tutuyor, şiddet olarak ciddi farklar var. raporla gerçeği.kıyasladığımda en yakın windguru gibi görünse de onun da yanıldığı oldu. güvenilir ve silivri'yi gösteren aplikasyon konusunda yardım edin lütfen. ya da siz rapor hususunda ne yapıyorsunuz, en doğru sonucu nasıl buluruz. kendi kullandığınız yöntemdeki tahminlerin gerçekleşme oranı nedir? az çok bildiklerinizi paylaşın lütfen...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

ya beyler, benim bu ilk senem, anladığım kadarı ile yaz mevsimi forum biraz hız kaybediyor ancak; bir kişi mi bir cümle yazmaz? Kimse mi ertesi güne bir av programı yaparken hava durumuna bakmıyor? Ya Allah deyip mi çıkıyor? Biz buradan rüzgara bakıyoruz deseniz de olurdu, illa android uygulaması olmasına gerek yok....

4. streptococus

streptococus Üye

Merhaba,
    android aplikasyonunu bilmiyorum ancak ben PC de
    Deniz Tahmin Sisteminden bilgi alıyorum.
    Deniz Tahmin Sistemi
    Saygılarımla.

5. tolga1903

tolga1903 Üye

Mutlaka googleplayde arama yapmissinizdir,ben marin waether yazin bir kactane buldu
    Birde Sail Waether diye aratinca daha fazla buluyor o sekil denerseniz alternatifler cogaliyor

6. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

WINDGURU : Silivri var, haftalık ve her saat. METEO CONSULT MARINE : Silivri var, haftalık ve hrr saat. POSEIDON : Yunanistan geneli, beaufort ve renklerle ifade, nümerik değer yok, haftalık ve her saat. WINDFINDER : Silivri yok, çorlu çatalca var, haftalık ve her saat. SAILING WEATHER : Silivri yok, çorlu var, haftalık ancak saat başı yok gün ortalaması var. WINDSTOCK FORECAST haftalık ancak saatlik yok am/pm olarak var. ANDROID WEATHER : Silivri var, 48 saatlik GO WEATHER EX : Silivri var, 24 saatlik. WEATHER STATION, EZ WEATHER, HAVA DURUMU, WINDFREE Silivri var ama sadece anlık durum, tahmin yok. Şimdi bu bilgiler ile soruyu güncelliyorum. Bana gereken, Silivri haftalık ve üç saat aralıklarla ifadelendirilen rüzgar yön ve hızını GERÇEKÇİ tahmin eden bir site ya da uygulama. Yukarıdaki uygulamalardan ilk ikisi işime yarar gibi, ancak onlar da birbiri ile ve daha önemlisi gerçekle çelişiyor. Şu an windguru uçarken deniz çarşaf mesela... Yardımlarınızı bekliyorum...

7. umooth

umooth Aktif Üye

Ben ios 'da windfinder kullanıyorum, gayet doğru bilgi veriyor. Google Play'de de var gözüküyor?
    Büyükçekmece ile Silivri arasında rüzgar farklı olacağını sanmıyorum, olur mu?

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Konuyu yeni gördüm :)

Ben WindGuru Kullanıyorum. Genelde oran bakıyorum. Telefon uygulaması da mevcut.

9. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

inan bilemem, çatalca ve çorlu da var windfinder da...
    oran bakmak ne demek tam anlamadım hamdi. halihazır durumu hem winduruda hem de çıplak gözle denizi izleyip artıp azalacağına bakıyorsun diye anladım. en donanımlısı windguru ve yeni bulduğum meteo consult...ancak windguru'nun yanıldığına şahit oldum ben birden çok kez. genelde tutuyor, orası öyle...

10. ashraf

ashraf Aktif Üye

WindGuru

11. umooth

umooth Aktif Üye

Büyükçekmece, Çatalca ve Çorlu'yu ekle windfinder'a bak bakalım rüzgar farkediyor mu? Eğer etmiyorsa bence Silivri içinde farketmez..