Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Angel Kiss soft misina

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında gökala tarafından paylaşıldı.

1. gökala

gökala Üye

Soft misinalar gam direnci iyi, yumuşak misinalar diye hoşuma gidiyor demiştim. antalyadan almış olduğum angell kiss soft 0.20 ile 10-15gr kaşıklar atarak at çekler yapmıştım çok hoşuma gitmişti. fakat geçende internetten sipariş vermiş olduğum 0.22 angel kiss soft misinayı makinaya sararken aslında düğüm tutuşunda zayıflığı farkkettim. bu gün sahurdan sonra ava gittim. atış sırasında pahalı bir sahtemi kaybettim. 3 çeşit kaşık bağlamada bilinen düğüm şekillrini kullanırım, denemeler yaptım düğüm mukavameti zayıf olduğun gördüm, kopuveriyor. sanki önce aldığım misina farklı misina, üstelik bu daha kalınıydı.

Bazı misinalar hakkında sahtesi, firmanın kaliteyi düşürmesi diye birşeyler okumuştum heralde bu böyle birşeylerden. alacak arkadaşların test edip almalarını tavsiye ederim.
    Bu makinamın yedek makarasında trabucco soft 0,25 var ondan memnunum fakat 0,25 lik değerine göre biraz kalın gibi.
    Bazı misinaların gerçekten sahtesi oluyor mu, pahalı bir misina da değildi 150m 12 tl(angel kiss soft). rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Angel Kiss diye bir misina markasını uluslararası sitelerde arayın, sorunuzun yanıtı zaten kendiliğinden ortaya çıkar. Bizde adam önce kaliteli misina getirir, üzerine köpeğinin resmini basar, sonra da piyasada isim yapmaya başlayınca, para kazanmak için en adi misinaları o isimle dayar. Angel Kiss bir sahte markası, Yo-Zuri'nin cystal minnow'u gibi. EFTTA onaylı olmayan hiçbir misinaya güvenmem ve almam, tavsiye de etmem. Yoksa üzerinde 16 kilo çekeri olduğu yazan ama testlerde 9 kiloda çatırdayan misinalarla kala kalırsınız.

4. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

benim makinalarımın çoğunda angel kiss misina var 300 mlik 4yıldır ayni misinalar,beden ve kolçaklardada aynı marka misina var onlarıda 4 yı önce av marketinden almıştım,çekmediğim poşet yosun kalmadı okuma poverliner 865 zorlandı ama kolçaklardaki 022 angelkiss misina ne düğüm yerinden nede başka yerinden hiç kopmadı,misinalarım azaldı tekrar gözüm kapalı aynı markanın misinalarını alırım diyordum ama işe sahtesi girince düşünmeye başladım,eski angelkiss ler bana göre süperdi

5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Bu işin türlü türlü hilesi var.
    Birincisi parayı vurmaya çalışan madrabazlar önce nisbeten kaliteli misina getirir. Bunun maliyeti haliyle biraz yüksektir. Bu arada misinanin çapı düşük yazılır, çekeri ise olduğundan yüksek gösterilir. Marka vermeden 2010 yılı sonuçlarına bakalım beğenilen bir misina için kutu üstü yazılı çap, 0.35, ölçülen çap 0.38, kutuda yazılı çeker 16.7 kilo, ölçülen çeker 11 kilo.
    Zamanında bir misina getirtmiştim, klasik düğüm testiyle 0.18'i bir türlü kopmak bilmiyor ancak 0.22'si çatır çatır kopuyordu. İşin bir de bu tarafı var. 0.18'i ile rahat lüfer çekerken, 0.22'yi zargananın bile koparttığı oldu.
    EFTTA testini dikkate almakta fayda var.

6. gökala

gökala Üye

formda gezinirken daha önce de angel kiss soft 0.22 kullanan birinin sahtesini kaybettiğini okumuştum; yüzüklerde bozulma- yıpranmadan olabileceğini yazmışlar kullanan yüzüklerde bir sorun olmadığını vs.. misinadan kaynaklandığını yazmış. Bu arkadaşa da kalitesizi denk gelmiş olmalı.
    misina konusunda daha dikkatli olmalı.düğümü attıktan sonra belki daha 3. atışım düğümü de kontrol etmiştim, misinadan kat pahalı sahteleriniz kaybedilebiliyor.
    murat aga haklısınız fakat '''Bizde adam önce kaliteli misina getirir, üzerine köpeğinin resmini basar, sonra da piyasada isim yapmaya başlayınca, para kazanmak için en adi misinaları o isimle dayar.'' demişsiniz dediğinizi anladım ama burda oskar ultra misinayı kastediyorsanız ben geçen seneye kadar bu misinanın serisini kullandım memnundum,(sazan avcılığı yaptığım yıllarda-artık gitmiyorum) değişik yerlerden satın almıştım. bazı misinaların forumda eski kalitesinde olmadığını yazıyorlar öyle birşey varsa bilmiyorum, ben oskar ultrayı 2 sene kullandım, iyiydi.
    en son yakın zamanda oskar 0.20 yi at çekte kullandım gücü, düğümü iyi ama gam yaptığı için bıraktım. rastgele.