Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ankara GÖKSU hakkında bilgisi olan ?

eroglumetin371

Yeni Üye
merhabalar, bu aralar eski adıyla susuz göleti yeni adıyla göksu parkına balık tutmaya gideceğim ama gitmeden önce gözümü korkuttular açıkçası. Yok güvenlikçilerle tartışılıyor, izin verilmiyor, gece geç saatlerde illegal avcılık yapılıyor vs diye. Göksu göletinin suyu temiz midir ? Güvenlikçilerden yana şansım dönerse alacağım balıklar( limit dahilinde tabiiki) temiz olur mu yenilir mi ? Birde yakın zamanlarda avlanan arkadaşlarım abilerim varsa son durum nasıldır ?

B

BS Okuru

Misafir
Orda sportif balıkçılık yaplıyor diye biliyorum orda da tabela vardı balıkları ya geri bırakın yada güvenliklere teslim edin yazıyordu ayrıdan balığın tadının güzel olcağını zannetmiyorum zaten bir çok kişi akvaryumda besleyemediği balığ oraya atıyor en son gördüğümde japon balığı vardı büyük geçen yılda orda perch e denk geldim küçük meps ile atçek yapıyordum perch aldım geri bıraktım belki şamandıra ile solucan ile yapılabilir avı hem sazan hem perch gelme ihtimali var bu arada yasak zamanda 20 mayıs gibiydi koşu yapıyordum orda 5 ile 8 kg sazanlar dışarıda yüzüyordu su üstünde

B

BS Okuru

Misafir
Oranın balığı yenmez eskisi gibi su temiz değil.. Güvenlik kafasına göre takılıyor bazen izin vermiyor bazen hiç oralı olmuyor..

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Oranın balığı bence de yenmez. Bundan yaklaşık 10 yıl önce yakaladığım sazan balığında tenya çıkmıştı. Güvenliklerde sorundu o zamanlar ama şuan nasıl bilmiyorum. Hatırlayan var mı bilmiyorum ama batıkent jandarma kavşağının orada şuan bulunan toyota ALJ plazanın olduğu yerde mini bir gölet vardı. Orada çok güzel sazanlar avlıyorduk. Şimdi oradan geçerken yanımdakilere anlatıyorum, inanmıyorlar.:):):)

ErBo62

Aktif Üye
Adı
EREN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yorumlara katılıyorum, şimdi Eryaman'da oturuyorum park yapılmadan önce ortaokul zamanında bisikletlere atlayıp balık tutmaya giderdik hatta ozamanlar tuttuğumuz balıkları satmışlığımız bile vardır, para lazımdı internet cafelere :D tutulan balıkta yenirdi, şimdi ise sazanlar boy olarak güzel çıkıyor en ufak 2.5-3 kg gibi gelmekte ama tutanlarla konuştuğumda balığın koktuğunu yakaladıkları balıkları yemeden önce temizleyip sirkeye yatırdıklarını ve 1-2 gün dolapta beklettiklerini falan söylediler ancak yeniliyormuş fakat ben yinede yememekte fayda görüyorum :) derseniz ki ben yakalayım heyecan olsun falan ozaman gidilebilir, 2 ay önce göksuda kıyıda çekmiş olduğum balık 40cm civarı ve mecali yoktu büyük ihtimalle balık cennetini boylamıştır :D
20160501_171054.jpg

ErBo62

Aktif Üye
Adı
EREN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Oranın balığı bence de yenmez. Bundan yaklaşık 10 yıl önce yakaladığım sazan balığında tenya çıkmıştı. Güvenliklerde sorundu o zamanlar ama şuan nasıl bilmiyorum. Hatırlayan var mı bilmiyorum ama batıkent jandarma kavşağının orada şuan bulunan toyota ALJ plazanın olduğu yerde mini bir gölet vardı. Orada çok güzel sazanlar avlıyorduk. Şimdi oradan geçerken yanımdakilere anlatıyorum, inanmıyorlar.:):):)
Evet biliyorum şimdi bir kısmında da inşaat yükselmekte :D

B

BS Okuru

Misafir
Bizde balık sevdası uğruna sincandan yürüyerek gelirdik göksuya (susuz göletine).. :) Tuttuğumuz sazanları da internet cafe ye götürürdük takas için.. :) coğu zamanda kabul etmezlerdi.. :-(

ErBo62

Aktif Üye
Adı
EREN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bizde balık sevdası uğruna sincandan yürüyerek gelirdik göksuya (susuz göletine).. :) Tuttuğumuz sazanları da internet cafe ye götürürdük takas için.. :) coğu zamanda kabul etmezlerdi.. :-(
Taha demek ki alıcısına denk gelmemişsiniz :D özellikle fenerin olduğu yerden ve ana girişten soldaki ilk iki cafenin orada sazlıklar vardı oralardan güzel balık alınırdı ne günlerdi ya hatta birkeresinde tutup yemek için temizlediğimiz balığı kedi kapmıştı kovalayıp almıştık ağzından yedirir miyiz, fatih bebesiyiz :krsn:

B

BS Okuru

Misafir
Sazlıklar biz gelene kadar genellikle dolu oluyodu.. :) Fatih çarşamba şimdi cok bozuldu her yer çinçin den gelenlerle doldu.. Bi yan baksan hemen yanına toplaşıyorlar.. :)

ErBo62

Aktif Üye
Adı
EREN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Özellikle çarşamba tarafı, biz ticaret meslek lisesinin olduğu tarafta oturuyorduk oralar bi nebze daha düzgündü, ama şimdi insanlarda sabır kalmadığından herkes birbirini koparmanın derdinde :)