Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara / Mogan Gölü Ağ Dehşeti...

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında aCharat tarafından paylaşıldı.

1. aCharat

aCharat Yeni Üye

Merhaba Dostlar,

Bugün (09.09.2013) arkadaşlarla birlikte olta atmak üzere Mogan gölüne gittik. Kıyıda biraz vakit geçirdikten sonra şansımızı birde yunus kiralayarak kıyıdan ulaşamadığımız sazlıkların ön tarafına doğru denemek istedik. 2 saat kadar su üzerinde durduk fakat yine oltamıza malesef birşey takılmadı.
    Tam dönmek üzereyken sazlıkların önüne çekilmiş yaklaşık 200-300 mt kadar ağı farkettik ve hemen yanına gittik ağı birkaç yerinden keserek parçaladık kullanılmaz hale getirdik tabi bu sırada ağın bir kısmı yunusun altındaki pervaneye takıldı ve yunusla ilerleyemez duruma düştük neyseki işletmeci geciktiğimizi farkedince kayığıyla geldi ve ağı gösterdik kendisi inanılmaz bir biçimde tepki vererek siz burada ne geziyorsunuz ! ağı görmedinizmi tüm bu masrafları ödeyeceksiniz gibi tepkiler vererek ağı çeken arkadaşını aradı ve durumu anlattı gelip ağ parçalarını toplamasını, yunusa donana ağıda kesmesini söyledi o sırada ağ sahibi göründü ben bu sırada çoktan jandarmayı aramıştım jandarma o bölgeye ilgilenmediğini, polisin sorumluluğunda olduğunu iletti tekrar 155 i aradık telefona çıkan memura gölbaşına büyük miktarda ağ çekildiğini ve şuan ağ sahibininde burada olduğunu hemen gelmeleri gerektiğini söyledim. Polis memuru konuyu su ürünlerine aktarmamız gerektiğini söyledi bende kendisine bakın jandarma size yönlendirdi ve şuan burada belkide yüzlerce balığa yazık oluyor lütfen gelip müdahale edin dedim tamam ekip yönlendiriyoruz dediler ve 15 dakkaya kalmadı ekip geldi.
    Tam o sırada işletme sahibi ve ağ sahibi yunustaki ağı çözmekle meşgulken suç üstü yakalandılar polise durumu tek tek anlattım ve malesef aldığım cevap biz bu konuda birşey yapamayız, konuyu su ürünlerine aktarıyoruz onlar müdahale eder şeklinde oldu :(
    Polis su ürünlerini aradı haber verdi ve oradan gitti tabi ağ sahibide dururmu hemen oradan kaçtı.
    Şuan mogan gölünü ankarada yaşayan avcı dostlarımız çok iyi bilir 1 tane dahi balığın oltaya gelmesi artık mucize gibi birşey oldu nedeni ise gölü resmen ağ ata ata kuruttular, katliam yaptılar...
    İşleyiş bu şekilde olursa ve hiçbir caydırıcılığı olmaz ise adamlar ağda atar her istediğini yapar tabi bilmiyorum nedesem Allah ' a havale ediyorum artık bunları...

Umarım yetkililer bu msjı bir şekilde okur ve önlem alır saygılar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Yazıktır günahtır, Ankara'nın ciddi bir sorunu bu ağ atanlar umarım yetkililer bir mucize olur da bu duruma el atarlar :(

4. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Mogan golünde sazan tutardik , turnalar , kadifeler .. Vah ki ne vah Allah hepsini bildigi gibi yapsın :(

5. Melih

Melih Aktif Üye

Umarim forumda Ankarada oturup iyi noktalara ulaşabilecek arkadaşlar bu olanları görüp müdahale edebilirler

6. EmreERDEM

EmreERDEM Üye

Malesef oyle ben artik golbasina gitmiyoruk bile cünkü sifir balik kimsede ilgilenmiyor