Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ANKARA TEAM'İN METEOROLOJİYE İNAT SAKARYA-MOLLAKÖY ÇIKARMASI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi bu hafta gerçekleşmesi gereken bir organizasyonumuz vardı ancak hava yağmurlu göründüğü için gerçekleşmemişti. Bir hafta boyunca zihinsel ve fiziksel hazırlık yapmış ancak perşembe günü aldığımız bu haberle yıkılmıştık adeta:) Ancak Görkem'in(Inculy) gözünü hırs bürümüş mutlaka gideceğini söylemişti. Birkaç kere konuştuktan sonra ben de tereddütlerimi bir kenara bırakıp en fazla üşür hasta oluruz mantığıyla bu ava katılmaya karar vermiştim. Kamp malzemelerimizi ve diğer eşyalarımızı arabaya zar zor da olsa sığdırdıktan sonra Cuma öğlen saatlerinde yola koyulduk Görkem kardeşimle. Onun İstanbul'dan arkadaşı ve outdoor konusunda deneyimli bir kardeşimiz olan Ferhat ise bize Sakarya'da katılacaktı.. Araba eşyalarımızla tıka basa dolmuş Ferhat deyim yerindeyse köşeye kaykılacak kadar bir boşluk kalmıştı:)

Keyifli bir yolculukla yaklaşık 3 saat sonra Sakarya'dan Ferhat'ı aldık. Gideceğimiz yerden birdaha kıpırdamayacağımızı ve havanın da soğuk olacağını(!)(!) düşündüğümüzden hertürlü gıda ve temizlik malzemelerimizi de tedarik edip arabayı iyice doldurduktan sonra Mollaköy'e doğru yola koyulduk. Faruk Usta'nın tavsiye ettiği Salman balıkçılığı bulmak için kaybettiğimiz bir yarım saat dışında herşey yolunda gitti. Salman balıkçılığı bize tarif ederken adeta yürüyen bir gps olduğunu kanıtlayan amcanın da kulağını çınlatalım:) Camisinden kavşağına verdiği milimetrik koordinatlarla bize büyük yardımı oldu doğrusu.. Salman Balıkçılıkla da kısa bir muhabbetten sonra saati 19.30 etmiştik.. Gümüşlerimizi alıp hemen yola koyulduk. Ancak Hava karardığı için yeri bulmamız biraz güç oldu. Göletin yakınlarında ki av bayinin de yardımı ile son bir gayretle gölete ulaştık.

Ancak o da ne :eek::eek: Çadır kurmaya elverişli alan yok gibiydi.. Heryer çamurdu ve düzgün bir kaç alan ise çoktan tutulmuş ateşler yakılmıştı.. Restoran'ın bahçesini ise asla düşünmüyorduk çünkü pireli olduğunu duymuştuk, zaten bizi pek açmadı da.. Son bir gayretle denemediğimiz bir yoldan girip bakmaya karar verdik.. Gerçekten büyük bir şansımız olduğunu göletin kıyısına vardığımızda anladık. Çadır ve balık tutmak içim mükemmel bir yere gelmiştik ve boştu adeta bizim için rezerve edilmiş gibiydi:) Hemen hazırlıklara başladık önce çadırı kurmalı ve ateşi yakmalıydık..

Daha sonra ise yemeğimizi bir an önce yemeli ve oltaları hazırlamalıydık.. Tavuk kanat ve but ile köfteleri hazırlayıp arkadaşlarıma güzel bir mangal yaptım:) O kadar açtık ki resim faslına pek giremedik tavuklar pişer pişmez yeniyor ve bitiyordu..

Daha sonra biraz çay faslına girip içimizi ısıttık:) Bülent abinin kulakları çınlasın diyerek hertürlü çayı karıştırıp içtik :p Bu arada hava da baya baya soğuktu hani:) Oltaları hazırlayıp attıktan sonra bir miktar daha muhabbet edip yattık..

Sabah olduğunda sadece ben vaktinde uyanmıştım çünkü arkadaşlar çayları biraz fazla içmiş uykuları ağır basmıştı. Balık olarak verimsizdi malesef. Şamandıralı gümüşlü takımlarda bir numara yoktu zaten geri kalan zamanda da olmadı. Sadece 3 kere taktığım gümüşler kaybolmuş şamandıralar sazlıklara gitmişti yani başında durmak lazım:) Ne varsa atçekte vardı benim için.. Atçekte de bir orta bir de çok iyi vuruş aldım ancak iğneyi taktıramadık malesef.. Ama pes etmeye hiç mi hiç niyetim yoktu:)

Daha sonra arkadaşlar da uyandıktan sonra kahvaltımızı hazırladık ve organizasyonun iptal olmasına inat açan güneşin altında mayışmış bir halde sizlerin de kulaklarınızı çınlatarak keyifli bir şekilde kahvaltımızı yaptık.

Çay ve kahve faslından sonra elektriğimi atmak için çıplak ayak toprakta gezerken bari biraz da atçek yapayım diyerek takımımı aldım ve başladım yoklamaya.. Balık vardı ancak kullandığımız yem ve balığın suyunun yanlış olduğunu düşünüyordum.. En sonunda da haklı olduğum ortaya çıktı. Elimizde göldeki yemlik balıklara en yakın ve en ufak silikonu takarak denemeye karar verdim. Silikonumu yavaş ve dipten çekiyordum.. Ve ikinci atışımda vuruşu aldım. Güzel ve hareketli bir turnaydı bana keyifli anlar yaşattı. ..

Balığımı ölçüp tarttım 45 cm 800 gram kadar bir ufaklıktı..

Ancak daha önceki yeminim hala geçerliydi isterse 45 cm değil 1 metre olsun turna alıkoymayacaktım ve salacaktım..

Daha sonraki atışlarımda klipsimin azizliğine uğrayıp silikona veda ettim ve keyfim kaçtı.. Aynı silikona benzer modelde bile silikon yoktu elimde.. Kaşıklar ve iri silikonlarım ise iş yapmadığı için boşa çabalayıp durdum.. Olsun balığımızı da tek de olsa tutmuştuk. Ayrıca şamandıralara da vuruş olmuş ancak biz görmemiştik:)

Ardından Görkem bir çoban kavurma patlattı ki sormayın:D

Sonuçta o akşam ve gece de mangalımızı yaptık.. Sizi güzel manzaralarla başbaşa bırakalım biraz:)

Ve bugün sabahtan dönüş yoluna düştük.. Üşüteceğimi umduğum bu yolculuktan güneş çarpmış olarak dönmek gerçekte ilginç:D Şuanda başım çok ağrıyor ve yüzüm yanık vaziyette. Bence güneş kreminizi haftaya yanınızda mutlaka bulundurun..

Mekan ile ilgili deneyimlerimin sizler için önemli olacağını biliyorum ve içtenlikle bir miktar bilgi vermek istiyorum hiç gitmeyenler için.. Öncelikle mekan ufak bir gölet ve şehir merkezine çok yakın.. Sakarya nehri ile de çok yakın. Kum ocağının gürültüsü rahatsız edici boyutta ve tüm gece çalışıyor.. Sudaki doğal denge uyumlu ve göl nehirden beslendiği için temiz oldugunu düşünüyorum.. Yerlisi olsun esnafı olsun gerçekten samimi ve içten insanlar.. Bizim buldugumuz yerin müdavimi çok ve Cumartesi günü o yeri ayarlamak gerçekten imkansız.. Göle çok sayıda olta atan geliyor ve cuma geceden ayarlanmazsa olta atacak yer bile bulmak güç.. Lokantacı çok sayıda köpek beslediği için bahcesinede konaklamak hiç iyi olmayacaktır diye düşünüyorum..

Balık içinse bu hafta sanırım gölde çıkan tek balık bizimkiydi. Herkes dertliydi gerçekten balıksızlıktan. Havanın haftaiçi soğuk olması anlaşılan turnayı etkilemişti.. Balık dipte yatıyor ve şamandıralı düzenekle verim alınabilemesi için havaların ısınmasını beklemek gerek.. Bu hafta da yagmurlu olacağı için siz dostlarıma bir kaç tavsiye vermek istiyorum.. Öncelikle atçek ile yerinde duran balığı tutmak tek yol. İllaki yemli denenecekse en mantıklısı dip bırakması, şamandıralı bu hafta hiç iş yapmadı gerçekten de.. Sadece görmediğimiz birkaç vuruş(3 günde)..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. freefish

freefish Aktif Üye

tebrikler
    helal olsun osmanlının torunları olduğunuzu niye kanıtladınız

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

Selahattin seni ve Görkemi kutlarım,,zor şartlardada olsa çok güzel ve çok keyifli bir gün geçirmişsiniz,,balık eninde sonunda olur,,zaten sen büyüğünüde yakalasaydın yinede salacaktın.....
    çay bardağında çay içmeninde keyfi bir başka oluyor değilmi...hele yanında çoban kavurma varsa...

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler kardeşim, turna alıkoymama kararın için yürekten kutlarım seni. geceler harbidende soğuk halen, dün gecede biz donduk eşkina aşkına ama değdide ;) kavurmada pek bir güzel duruyor :)

6. efsane

efsane Yeni Üye

tebrik ederim sizleri arkadaşlar yagmur ve soguk olma ihtimali olmasına karşı mangal ,saç kavurma ,çay ,kafa dengi bir iki arkadaş tadını çıkarmışsınız birde iyi balık tutarsa daha ne istesin bir oltacı umarım daha güzel avlar yapar bizlerle paylaşırsınız.

7. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Ne yaptın ne ettin gittin dimi :) balığı alıkoymamakla iyi etmişsin Selo, Turnayı en iyisi salmak zaten :) Valla yemekler ve çaylar için bile gidilirmiş...Tam benlikmiş orası :)
    Güzel bir gün geçirmişsiniz seni ve kardeşlerimizi kutlarım
    Rastgele kardeşim..

8. şileli

şileli Aktif Üye

Bu ne azimdir Selo, vallahi bravo :)

9. onder

onder Aktif Üye

Demek ki genel bir durummuş Cumartesi günkü olay. Bizim gölette de tutan olmadı Turna. Sizin de gününüz çok keyifli olmuş. Gelen balık da fazla büyük olmasa da iyiymiş. Bir sonraki organizasyonda görüşürüz inşallah.

10. Tolga

Tolga Aktif Üye

Azminizi tebrik ederim Selahattin. Bizde hava durumunu dinlemeyip yola çıkanlardık ama daha yakın bir mesafeye gittik. Aklımızda da vardı otarafa gelmek, demekki gelseymişiz karşılaşacaktık.
    Umarım birdahaki organizasyonda görüşürüz.

11. İrfan

İrfan Moderatör

Sizi ayakta alkışlıyorum.:harika: tek kelimeyle süpersiniz balık bahane dostluk,resimler yeme içme şahane..:D:D

En kötü gününüz böyle olsun arkadaşlar..