Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara yol tarifi

Konu, 'Genel Konular' kısmında fenerli tarafından paylaşıldı.

1. fenerli

fenerli Aktif Üye

İstanbul dan Ankara incek bölgesine gidecem.Fakat Ankara gişelerde karayolları kamyonetleri devamlı çeviriyor.Benimde evrak eksiğim var. Bende gişelerden önce cıkış yapıp öyle gitmeyi düşünüyorum.Ankaralı arkadaşlardan yol tarifi istiyorum. Gişeleren önce son çıkış kızılcahamam galiba oradan tarif lazım bana.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Gişelerden önceki tek çıkış Güdül çıkışıdır. Fakat bu çıkış yolunuzu çok uzatır. Ayaş - Sincan üzerinden Ankaraya giriş yapabilirsiniz. Yada Ayaş - Polatlı üzerinden Ankaraya giriş yapabilirsiniz.

Diğer bir seçenek E-5 i tercih etmeniz. Başka bir alternatif yol bulacağınızı sanmıyorum.

4. fenerli

fenerli Aktif Üye

Ersin bilgiler için teşekkürler benim gişerden önce cıkış yaptıktan sonra yeniden otoban yoluna girmem lazım İnceke otabandan giriş var muhakak bunun bir yolu vardır.

5. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Güdül sapağından girdikten sonra köy yolları vs. kullanarak gişelerden sonra tekrar otobana ulaşmak mümkün. Fakat çok eziyetli bir yolculuk olacağı kesin. (Google earth den baktığım kadarı ile konuşuyorum)

Anne tarafım Güdüllü olduğu için o tarafın yollarını çok kullandım. (Otoban öncesi ve otoban sonrası)

Ben olsam Güdül - Ayaş - Sincan üzeri Ankara yapardım. Çünkü çok kısa alternatif uygun bir yol görünmüyor. (Köy yolları hariç)

Güdül sapağından girdiğinizde 30 - 40 dakika sonra sonra Güdüle ulaşırsınız, yine 30 - 40 dakika sonra Ayaş ve yine 30 - 40 dakika sonra Sincan'a ulaşırsınız. Yol asfalt ilçe yolu statüsündedir. Yoldan yana sıkıntı yaşamazsınız. Sincana geldiğinizde Güney Çevre Yoluna girer (Konya istikametine) ve İncek'e ulaşırsınız.

Mümkünse evrak bazında bile olsa sıkıntılı bir araç ile trafiğe çıkmayınız. Bu en doğrusu olacaktır...

6. fenerli

fenerli Aktif Üye

En mantıklı yol ayaş sincan gözüküyor.Ben 6 senedir transporter t4 kullanıyorum.Devlet kimsye sormadan k belgesi gibi bir haraç çıkarttı.Ben bu arabayla bir şey taşımıyorum ama bu belgeyi almayı mecbur tuttular vede dünya para istiyorlar.Senede iki defa istanbul dışına cıkıyorum o yüzden pu parayı vermek istemiyorum.