Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'da bereketli günler

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında fx233 tarafından paylaşıldı.

1. fx233

fx233 Aktif Üye

Yıl 2006 aylardan temmuz ayı hava çok sıcak kaçacak bir yer arıyorum...Ankara'da balık avı için gidecek yerler kısıtlı olduğundan biraz uzak olsun istedim....Abime balığa gidelimmi diye teklifte bulundum oda hemen kabul etti...İki kişi düşündüğümüz avımız 6 kişi olarak devam etti..Yola çıkmak için hazırlığımızı yapmak istedik alışveriş işini abime bıraktım ben olta malzemelerimi hazırlamaya koyuldum gece yola çıkacaktık....

Ankara'ya uzaklığı 101 km, ulaşmak ortalama 2 saat sürüyor. Sorgun Yaylasına gitmek için öncelikle çevre yoluna çıkmanız oradan da Anadolu Otoyolu (TEM Ankara İstanbul Otoyolu)' na çıkmanız gerekli. Otoyolun Akıncı Bakım Şefliği Gişelerinden (Güdül Yol Ayrımı) çıkış yapıp Güdül tarafına dönüyorsunuz ...

Güdül Yol Ayrımından döndükten sonra Sorgun Yaylasına kadar yaklaşık 28 km yolunuz var. Biz giderken yolda asfaltlama çalışmaları devam ediyordu.

APC - 2015.03.09 17.15 - 001.3d.jpg

sorgun yaylası (17).jpg

Hazırlığımızı tamamlayıp gece yola koyulduk planımız 3 gün kalıp güzel bir hafta sonu geçirmekti...Gideceğimiz yer ise Ankara'nın güdül ilçesi sınırlarında bulunan sorgun göleti sorgun yaylası olarak bilinir harika bir yerdir...Kafa dinlemek için birebirdir...Ne zaman canım sıkılsa atlar arabaya buraya gelirim....

sorgun yaylası (15).jpg

sorgun yaylası (16).jpg

1-1.5 saatlik bir yolculuktan sonra varacağımız yere ulaştık,heyacanlıydım çünkü bir an önce oltalarımı suyla buluşturmak istiyordum..Sabah balığını kaçırmadan takımları suya yolladım...

03082006sorgun yaylası (2).jpg

İlk oltaya yakalanan balık hayli iriceydi ben balıkla uğraşırken abim ve diğerleri tavla oynamakla meşgulduler onların pek balıkla işi olmuyor...

sorgun yaylası (7).jpg

sorgun yaylası (4).jpg

sorgun yaylası (8).jpg

sorgun yaylası (5).jpg

sorgun yaylası (3).jpg

sorgun yaylası (6).jpg

Ve ilk balığımız...............!!!!

03082006sorgun yaylası (1).jpg

sorgun yaylası.jpg

sorgun yaylası (12).jpg

sorgun yaylası (11).jpg

sorgun yaylası (13).jpg

sorgun yaylası (10).jpg

sorgun yaylası (20).jpg

Arkasından bir iki üç derken yeter artık diyerek başka zamana bırakıp karnımızı doyurmak için yemek işine koyulduk....

0808200603082006sorgun yaylası (9).jpg

Güzel bir hafta sonu olmuştu ben balık zevkini almıştım abim ve diğerleri kafa dinlemişlerdi.......

En kısa zamanda tekrarlamak istiyorum ama işten güçten pek fırsatım olmuyor.....

sedatsabotic ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Güzel fotoğraflar.Güzel av tebrikler.

4. hakandaspinar

hakandaspinar Aktif Üye

Bu göl balıllarını nasıl piririz olurda golde balığa gidersek aklımda olsun. İçini temizlemeden kafasıyla ızgara konulması kötü olmazmı pullarını temizlemeden pişmesi iyi olurmu usulu nedir bilgi verebilirmisiniz.

5. Mehmet Sertkaya

Mehmet Sertkaya Aktif Üye

Tebrik ederimde bazı sazanlar için daha duyarlı olabilirdiniz... çok küçükler vaaaaar

6. fx233

fx233 Aktif Üye

Teşekkürler hocam....Sazanların biri hariç diğerleri limit üstü o bir tane de benim bilgim olmadan tutulmuş ve suya bırakılması geç kalınmış bir balık olduğu elimizde kaldı............

İlginize ve duyarrlılığınıza teşekkür ederim.....

7. fx233

fx233 Aktif Üye

Resimde sanki temizlenmemiş gibi gözüksede balıkların hepsinin içi temizlenip pulları alınmıştır....İmkansızlıklar dolayısıyla böyle pişirmek zorunda kaldık farklı pişirme yöntemleri tabi ki mevcut....

ilginize teşekkürler.....

8. Mehmet Sertkaya

Mehmet Sertkaya Aktif Üye

Allah kismetinizi acik etsin. Ortam super ama .daha iri balıklar rast gelsin