Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara'dan Selamlar

Konu, 'Tanışalım' kısmında pike-perch tarafından paylaşıldı.

1. pike-perch

pike-perch Yeni Üye

Herkese merhaba
    Ankaradan aranıza katılıyorum lakin Orduluyum.
    Adım Volkan öğretmenim.
    Oltacılarder üyesiyim.
    Biz iç bölgelerde ''tatlı suyun canavarı'' turna ve ''sakıncalı tür olan'' perch ile savaşıyoruz.
    2 haftalık karadeniz maceramız olacak. Denizlerde avcılık yapan arkadaşların tutukları uysal, sevimli, cana yakın, oltaya atlayan kolay balıkları bir de biz yoklayalım dedik :p
    Şaka bir yana güzel paylaşımlar gördüm. Öğrenmek ve öğretmek için aranıza katıldım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

:) Aramıza hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar dilerim.

4. says

says Aktif Üye

hoşgeldiniz perch neden sakıncalı tür acaba ?

5. pike-perch

pike-perch Yeni Üye

Can Bey teşekkür ederim. Hoşbulduk. :)

Hoşbulduk Erdoğan kardeş. :) Bakanlığın verdiği 3/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ kitapçıktan sayfa söylemek isterdim lakin bohçacılara dağıtmaktan kitapçık kalmamış bende :p En kısa zamanda derneğe gidip tedarik etmek lazım.

Linkte her şey anlatıyor.
    3. Bölüm- 7.Madde- 1.Çizelge
    http://www.baliksevdam.com/forum/3-2-numarali-amator-amacli-su-urunleri-avciligini-duzenleyen-teblig-tebligno-2012-66-a-6679.html

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Volkan

7. says

says Aktif Üye

Okudum abi anladım galiba :) Ben de Ankara`dayım ve bana göksu yakın baya avlanmaya hiç gitmedim genelde gezme amaçlı giderim ve herkez perch avlıyor ve etinin lezzetli olduğu söylüyorlar :) dedim acaba bende avlansammı hazır mangal yeri akşama kadar avlanıp akşamda mangal yakarız dedim :) ama size de danışıyım o zman bu balık hakkında biraz bilgi verirmisiniz bana

8. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Ankara'lı Pike Orhan;
    Aramıza hoş geldin..

9. pike-perch

pike-perch Yeni Üye

Hoşbulduk Şeref Bey. Teşekkür ederim.

Okuduğuna sevindim Erdoğan kardeş :)
    Ben de Eryaman 5.etapta ikamet ediyorum arada yoklarım göksuyu. Sabah suyuna ortalama 8 - 10 adet çekerim ve geri salarım. Perch bol yağda kızartılırsa güzel olur. Lakin Erdoğan kardeş sen oradaki insanlara aldanma. Oradan çıkan balık hem limit altı olur hemde oranın balığı yenmez be kardeşim :(
    Resimdeki mepps balck fury 2 numarayla aldım perchleri. Sen de dene boş dönmezsin.

Nuri Bey sanırım Volkan diyecektiniz :) Teşekkür ederim. Hoşbulduk.

10. says

says Aktif Üye

Aynı meps in kırmızı beneğini aldım daha geçenlerde bakalım banada çok garip geldi balık bu ne balığı dedim levrek dediler :D bir an şaşırdım dedim allah allah sonra baktım kimse tutamıyor tek tük böyle 5 tane ınsan var 25 tane olta var alan kısıtlı ben zaten göl balığı yiyemem fazla onlarıda yiyebilceğimi sanmıyorum ama müsait bi zamanda gidicem bende salarım bir kaç fotoğraf yapıp :D hevesimi alıyım yeter saat kaçta orda olmam lazım abi :) birde güzel bir sazan yakalayıp fotoğraflamak istiyorum ama sazan avı hakkında hiç bir bilgim yok

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Temmuz 2013
  11. pike-perch

pike-perch Yeni Üye

Erdoğan kardeş kırmızı benek 2 numarayla ben de çalıştım lakin takip dahi alamadım. Akşam suyunada pek takip alamıyorum. Her zaman sabah suyunda çektim balıkları. Sabah 7 den sonra black fruy ile çalışırsan kesin sonuç alırsın. :)

İskelenin girişinde ufak bir tabela var dikkat ettiysen. Kişi başı en fazla 2 olta ile avlanılabileceği yazıyor. Eğer birisinin ikiden fazla oltası varsa güvenliklere şikayet edip toplattırabilirsin.

Sazana gelirsek. Oldum bittim sazandan, sazan tutmaktan, sazan tutanlardan nefret etmişimdir :p Ben ''at-çek''çiyim ''at-yat''çı değilim :D
    Şaka bir yana. Oradaki sazanlar artık insana alışmış akvaryum balıkları gibi olmuş. Ekmeği hamur yapmadan veya mısır kullanarak sıradan kurşunlu 2 iğneli dip oltası yapıp iskelenin sağına veya soluna doğru 7-8 metre açığa atarsın, zilini takarsın sonra yatışa geçersin. :D Umarım bu düzeneye gelir. :)