Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya Aksu

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında berk_ tarafından paylaşıldı.

1. berk_

berk_ Yeni Üye

Kullanılan takım : 4 köstekli dip takımı (7 numara iğne) sırtıda silikon takım arkasında rapala
    Yem : teke (yanıç) , tavuk
    Saat : 04:00 , 10:00

Saat sabah 4 e doğru yola çıktık gün ağarana kadar yemli takımla 25 metre civarlarında denemeler yaptık ama pek verimli deildi 1-2 kucuk kıl kuyruk ve 3-4 parça kuppes alabildik gün ağarmaya başlayınca başladık palamuta sırtı çekmeye ilk yarım saat verimsizdi sonrasında saat 8:30 a kadar güzel verim aldık 30 a yakın palamut 1 lambuka 1 kolyoz 1 tanede farklı bi balık yakaladık kaptan sardalya desede benim bildiğim sardalyaya benzemiyor.Saat 8:30dan sonra palamut birden kesti bizde 10 a kadar yemli denedik ancak dip verimsizdi 3 tane barbun alabildik.

av esnasında pek resim çekemedim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Berk.
    Güzel ve verimli bir av olmuş
    O balık sanırım Tirsi

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrik ederim. O meçhul balık tirsi , fileto yapılmış ızgarası lüferi aratmaz ama başka hiçbirşeyi olmaz :)

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

O balık benim bu kış tanıştığım Tırsi balığına benziyor. Antalya'nın verimli sularından gelen raporlar hep çok güzel oluyor. Bizim sularda henüz lambuka başlamada ama yakındır. Terik ediyor hep rastgelmesini diliyorum.

6. berk_

berk_ Yeni Üye

Saolun tavsiye için öyle deniyim bende

Sizin oralardada eli kulağındadır palamutun lambukada aynı şekilde ancak 2 türünde yakalaması çok büyük bir zevk olmasına rağmen lezzetleri öyle değil ne yazıkki (benim açımdan) özellikle ilk kez yakaladığım lambukayı tekneye aldıkdan sonra balıkla kavga ettik desem yeridir :) ben hayatımda öyle hareketli bir balık görmedim sahtenin 3 iğneside öyle bi girmişki baya zorlası beni

Bir dahaki tekne avı için kasım aralık aylarını bekleceğim barbunlar coğalsın kıl kuyruklar(çakma mercan :) ) çoğalsın