Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya At-Çek Avı İlk Barakuda

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında brain damage tarafından paylaşıldı.

1. brain damage

brain damage Üye

Antalya Kaş'tan herkese selamlar.Yorucu bir haftayı daha bitirdik ve tüm hafta boyunca aklımda geçen avda yakaladığım Grida vardı, haftasonunun gelmesini iple çekiyordum bu yüzden.
    Saatimi sabah 5'e kurdum ve 5:30 gibi meraya ulaştım. Hava bu mevsime göre serindi, rüzgar az, dalga ise fazlaydı. Deniz sürekli çalkalanıyor, dalgalar kayaları dövüyordu ve denizin üzerinde yer yer köpük birikintileri oluşmuştu. Önce dip takımlarımı hazırlayıp onları suya gönderdim ve ardından bismillah diyip at-çek'e başladım. Henüz ilk atışımı yapmıştım ki çekerken makina bir anda durdu... 'Bişey oldu, takıldı heralde ' dedim ama suyun 30cm altından gelen sahte nereye takılabilirdi ki :) Heyecanla sarmaya devam ettim arada bir sert kafa darbeleriyle makina duraksıyor ben heyecanla yükleniyordum, derken suyun üstünde çırpınışlarıyla ilk barakudamı yakaladığımı anladım. Daha uykumdan uyanamamış, yarı açık yarı kapalı gözlerle yaptığım ilk atışta gelen bu güzellik beni kendime getirdi, arkadaşımın da yardımıyla balığı karaya aldık. Tam o sırada dip oltamda da çok güzel vuruşlar vardı, zil sesini duyuyordum ama maalesef bu balıkla meşgul olduğumdan ona bakamadım.
    Derken devam ettik at-çeke, ilk balığı köpük birikintilerinin arasından çekip almıştım. Sahtemi yine o yöne gönderdim, yaklaşık 20 dakikalık bir aradan sonra ikinci kez makinam durdu! Üstelik bu seferki çok daha güçlüydü ve epey uzakta almıştım balığı, makina bazen dururken bazen de balığın üzerime doğru yaptığı atakla boşalmış gibi hissettiriyordu. Balığı kaçırdım herhalde diye düşünürken balık yine dipliyor , yön değiştiriyordu, iyiden iyiye karaya yaklaştığında sağa-sola çok sert dönüşler yapıyor oltanın ucunu bir oraya bir buraya çevirtiyordu bana. Sonunda balığı sudan kaldırdım ve yine arkadaşımın yardımıyla balığı karaya aldık. İğneleri çok sağlam almış, çıkarmak epey zor oldu, özellikle de yaşadığım keyif ve heyecanla elim ayağım titrerken daha bir zordu :) Bu da ilk defa tuttuğum bir balıktı, daha önce çevremde yakalayanlar olmuştu, palamut olduğunu söylemişlerdi. Ama anladığım kadarıyla palamut değil, yazılı orkinos diye geçiyormuş bu balık ve pek lezzetli değilmiş :/
    Bundan sonra 8:30' a kadar ava devam ettik ancak başka balık kandıramadık. Arada dip oltamdan gelen zil sesiyle at-çek ara verdim ve 4 tane ufak balık da ordan tuttum, tabi onlar suya geri iade edildi.
    Bu avda da Allah güzel iki balık nasip etti, şükürler olsun.

IMG_1527.JPG IMG_1532.JPG IMG_1550.JPG

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Haziran 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler

brain damage bunu beğendi.
  4. herobabyfb

herobabyfb Aktif Üye

Anlatım ve baliklar şahane. Yaşadığınız heyecanı baska turlu anlatamazdiniz. Tebrik ederim ;)

5. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

ilhan bey,

avınız için tebrik ederim, diğer balıkta benekli orkinos olup boy limitlerinde değişiklik yok ise 45cm olması gerekiyor. keyifli ve heyecanlı bir av olmuş devamını dilerim.

6. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

tebrikler , keyifli anlar geçirmişsiniz.

7. Akrep 1717

Akrep 1717 Üye

Rastgele Tebrikler

8. brain damage

brain damage Üye

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim, balığın oltanın ucunda olduğunu anladığım andan karaya alana kadar yaşadığım heyecanı dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

herobabyfb bunu beğendi.
  9. brain damage

brain damage Üye

Teşekkür ederim, gerçekten keyifliydi.

10. SERDAR-78

SERDAR-78 Aktif Üye

Tebrikler rasgele:)

11. brain damage

brain damage Üye

Teşekkür ederim, daha iyisi sizlere nasip olsun.

SERDAR-78 bunu beğendi.