Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya Çaltıcak Balıkçı Barınağı

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Spinlevrek tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Bugün Çaltıcaktaki barınakta biraz atçek yaptım. Daha yeni eve döndüm. Benden başka atçek yapan göremedim, fakat yemli avlanan çoktu. Mendireğin dışında avlanmaya izin veriyorlar. En azından bana karışan olmadı. Fakat içeride de avlananlar gördüm. Ama atçekçilerin olmayışı balıktan ümitlerini kestiklerini gösteriyor. Ben de her türlü tekniği denedim fakat vuruş alamadım... Karşıdaki ada ile mendireğin arasındaki bölge çok iyi bir atçek bölgesi. Ne yazık ki, kayaların boşlukları pislik (şişe, kutu vs) dolmuş. Yakında oraya girişi de yasaklarlarsa şaşırmam!!!

Formul_Fish, Levreko ve malidemirkan bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. malidemirkan

malidemirkan Aktif Üye

İbrahim abi selamlar. Deniz kenarına gidipte denemek olmaz mı hiç değil mi Antalya bile olsa. Ama dediğin çok doğru. Millet Antalya'dan ümidini kesmiş. Çok nadir raporlar geliyor at çek konusunda. Bol şans dilerim.

Levreko bunu beğendi.
  4. Levreko

Levreko Aktif Üye

Bu sene havaların sıcak gitmesi yüzünden gerçekten çok kötü geçti antalyada. Göç levrekleri egede kaldılar herhalde bu tarafa gelmediler ben bitane büyük levrek alabildim bu sene sadece ama hava sıcak olduğu zaman kayış balıkları nisan mayıs haziranda çok bol oluyor ve onları yemeye gelen baraküdalar oluyor 2 sene öncede kışın sıcaktı o yüzden nisandan haziran sonuna kadar kayış balıkları ve baraküda bol olmuştu geçen sene kışın soğuk geçince aynı aylarda kayış balıkları ve baraküdalar yok denecek kadar azdı kayış balığı tutması zevkli ama çok fazla sahte yeminiz suya gidiyor keskin dişleriyle hemen misinayı kesiyorlar birde sahte yemlerin boyalarını keskin dişleriyle berbat ediyorlar silikonlarında kuyruklarından ikiye bölüyorlar ucuz sahte yem kullanmak lazım onları avlamak için zaten parlayan kıpırdayan herşeye saldırıyorlar

malidemirkan bunu beğendi.
  5. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Ali hocam nasılsın. Antalya da "Mühendis Odası" seçimlerimiz vardı. Bir fırsat bulup kaçamak yaptım. Programı arkadaşlar yaptığından, balığa gidip gidemeyeceğimi bilmiyordum. Zaten fazla kalamadım. Seninle sezon kapanmadan başka bir yere gideceğiz inşallah. Aldığım bilgilere göre orada hala balık varmış...Her zaman beklerim.

Formul_Fish ve malidemirkan bunu beğendi.
  6. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Fatih merhaba,

Aynen dediğin gibi, yüzeyde ve orta sularda tık yok. Aynı şekilde, dipte de bir şey vurmuyor. Daha önceki senelerde Sarısu'da kayalıklarda dipte küçük lağos yavruları gelirdi. Hiç yoktan iyiydi heyecan olurdu. Ben kayış yakalamayı da severim. Keşke onlar olsaydı. Önemli olan balığın kalp atışlarını oltanın ucunda hissetmek :)

Formul_Fish bunu beğendi.
  7. malidemirkan

malidemirkan Aktif Üye

Teşekkür ederim. Haberler iyi o zaman. Arayacagim seni İbrahim abi. Gorusuruz.

Formul_Fish ve Spinlevrek bunu beğendi.