Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya da amatöre balik yok

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Revolt07 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Revolt07

Revolt07 Yeni Üye

Yaklaşık olarak 10 gündür antalya konya altı ve çevresinde av yapmaya çalişiyorum.
    Yemli takımlarda madya - sülünez-teke denedim. Her hangi vuruş alamadim kaya baliği dahi tenezzül etmedi oltaya.Gün aşiri at çek ilede meşgul oldum. Rapala ve raglou da sonuç vermedi. Bu süreçte kapalı ,açık ,lodos ,keşişleme vb bir çok hava durumunda olta attım. Çupralardan ,mırmırlardan ,levrekden umudu kesip nasılsa kefal evrensel balik o vardir diyerek meyil ettim ama oda yok. Yakalamayi geçtim burda yaşıyan bir canlı türü varmı acaba sorusu kapladı içimi. Yüzme havuzuna olta atmakdan farksiz burda avlanmak.Oysa falezler ve derin deniz oluşu test etmeyene baliğin ocaği gibi görünüyor.
    Sahilde en az 100 balıkçıyı gözlemledim.Her hangi bir su canlısı türü yakalaya bilen olmadi.
    Üstatlar nerde bu antalyanın balıklari ? Gece de gündüzde havuzdan farksiz bir yapisi var.
    Kemer taraflarina giden arkdaşlarda vuruş almadan dönüyor.
    Ne heveslerle geldik hobiye tövbe ettirecek burasi bizi.
    Çok balik ,büyük balik vs gibi beklentilerim yok ancak elim balik koksun bari eve dönerken :(
    zıpkıncı bir arkdaş ben antalyada levreği 100/1 görüyorum su altında sende onun peşindesin dedi ? spiin takımlardan soğudum.
    her türlü öneriye açiğim üstatlar.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Kesinlikle haklısın.
    Sana iki ipucu: 1) Güvenlik vs. sebeplerle ava kapalı olan ve kimsenin giremediği kıyılardan sorumlu olan kurum ve kuruluşlarda çalışan kişilerden kendine kanka yap. Buralarda balık her zaman oluyor. 2) Balık havuzlarına yakın pozisyon al.
    Rast gelsin

Son düzenleme: 17 Mart 2016
    Adonis ve Revolt07 bunu beğendi.
  4. Levreko

Levreko Aktif Üye

Kışın balık oluyor tabi kış olursa geçtimiz kış mevsiminde kış olmadı ben bu kış sadece bitane büyük levrek yakalayabildim ama bir önceki kış mevsimi iyiydi havalar erken soğumuş yağmurlar erken başlamıştı göç levrekleri erken gelmişti ekim ayından itibaren levrek alıyorduk ama bu sene kış olmadiki kışın soğuk olur yağmur bol yağıp deniz bulanırsa iyi balık oluyor. Bir ay sonra akarsu ağızlarında kayış balıkları olur spinle avlanır ama çok sahte yemi suya götürürler çok silikonu da keserler :)

5. pars

pars Aktif Üye

Limanın dışa bakan kısımında spin dene akşam üstü. Süprizlerle dolu.

6. romeo

romeo Yeni Üye

bu site bu yüzden var ya her derde deva :D

7. emrmtn

emrmtn Aktif Üye

balığın kısır dönemi kasma kendini rahat ol :) genelde tatlı su ağızlarının denize karıştığı yerlerde yada limanda sahteyle levreği kovalayabilirsin.tam gün doğumu gün batımı baraküda denk gelebilir..ama sabır işidir bu iş..Allah sabırlar versin :)

Spinlevrek bunu beğendi.
  8. 1onderozen1

1onderozen1 Üye

hava değişiminin bu kadar sık yaşandığı zamanlarda basınç değişimi de balıkların beslenme alışkanlıklarını değiştiriyor olabilir.

9. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Var var Antalya'da balık...

Stolz bunu beğendi.
  10. nigus

nigus Yeni Üye

Antalya da 1 yıl kadar bulundum. Örnekköy bölgesinden kundu hoteller bölgesine kadar olan alanda yemli ile çok sayıda balık aldım. At çek ile 1 yıl da 2 lüfer, 1 tane de levrek çıkardım. Antalya kıyı avında ege ve marmaraya göre kısır bir yer doğru. Ama balık yok değil sadece sabırlı olmak lazım. Ben en güzel avlarımı Antalya'da yaptım.

Levreko bunu beğendi.
  11. nigus

nigus Yeni Üye

Ayrıca Fatih beye selamlarımı iletiyorum :)

Levreko bunu beğendi.