Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya da Fare Balığı Ve Balon balığından Başka Balık Kalmadı mı?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında xerkant tarafından paylaşıldı.

1. xerkant

xerkant Üye

Öncelikle herkese merhabalar

Antalya Konyaaltı sahilinden, Konyaaltı belediyesi ve boğaçayı arasında kıyıdan avlanıyorum. Genelde yem olarak tavuk kullanıyorum. Balon balığından başka bişey çekemedim sadece geçen sene zargana topu ile bir tane zargana tutabildim. Arasırada motorsuz botumla küreklere kuvvet kıyıdan çok uzaklaşmamak kaydıyla açılıyorum fakat bu seferde fare balığından başka bi şey gelmiyor. Bu balıklar dışında motorsuz botla çok açılmamak kaydıyla yada kıyıdan hangi balık türleri nerelerden yakalanabilir? Abiler, kardeşler bilgi, yorum ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Herkese hayırlı ve bol bereketli avlar dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. GİRİTLİ

GİRİTLİ Yeni Üye

Selam lar Serkan kardeşim
    Antalya ya ne olduysa son 10 yılda oldu sanırım.dünyanın engüzel denizinde balık tutmak şimdilerde imkansız.resmen kan ağlıyoruz .Konyaaltı dediğimz harika bir yer.ne yazııki nezaman şöyle bi açılalaım desek balon+fare fare +balon başka tık yokk ..yazın sonlarına doğru olursa palamut lambuka
    artık illallah dedirtti burası bize.son olarak laraya bi bakınalım dedik ne bulalım burda sanki konyaltında avlanıyoruz..hiç farkı yok.yani anlıyacağın burada avlanmaya çalışarak vaktini öldürme.benim de buradaki arkadaşlardan ricam sabah saat 6 dan 8,30 a kadar kıyıdan veya botla 1000 metre açığa kadar açılmak kaydıyla tam olarak nereden ve hangi yemle normal bir balık avlayabiliriz.allah rıza sı için bu formda yer alan ve bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar yazsınlar.artık ya bu işi bırakıcam ya da denize sadece güneşlenmek için uğrucam
    herkese rastgele bol avlar dilerim
    kako5515

4. defjam

defjam Üye

Arkadaşlar alanya tarafındada durum aynı birde liman bölgesine yunus balıklarının gelmesi ile elle tutulur balık kalmadı 4 saatlik avı tekbir sülünez ile kapattığımızda oluyor okadar vahim durum Allah sonumuzu hayır etsin ben bu aralar silikon deniyorum bir iki levrek takibi aldım fakat daha balık alamadım belki sizde denerseniz size rast gelir herkeze hayırlı bol avlar dilerim

5. berk_

berk_ Yeni Üye

Malesef antalyada durum hiç iç açıçı değil dört gözle palamut zamanını bekledik ama palamut bile tat vermiyor 4-5 avda 1 tane alabildim. tekneyle açılmadıkça ne yazikki balık tutamıyoruz

6. dokuraton

dokuraton Üye

Yakında adrasana gideceğim. Orada da aynı durum varmıdır ki acaba. Sonrasında bildiririm. raporları
    Herkese rastgele.

7. denizuslu

denizuslu Yeni Üye

çıralı sahilinden tekneyle açılmamıza rağmen 3 arkadaş 10 kadar mercan 3 palamut 3 lambuka yakalama şansımız oldu umutlarımız bukadarmış

8. dokuraton

dokuraton Üye

Adrasan ve olimpos da güzel kupes ve palamut var herkesin bilgisine bu arada hiç balon yok :D

9. alpialora

alpialora Üye

allahın nimetide ne nalet bi balıkır bu balon balığı bizim denizlerimizin balığı değil denizlerin dengesi değiştikçe doğa depiştikçe böyle oluyor galiba balon balığı hertürlü balığa saldırıyor diye biliyorum

10. xerkant

xerkant Üye

Ne varsa yok ediyormuş terminatör gibi...

11. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Arkadaşlar balon balığı sıcak suları seven lanet bir balıktır ne takım ne keyif bırakır insanda Akdeniz'de daha öncelerdede bu balıktan vardı sizlerin farketmememsi tek azılı düşmanı olan akyaların var olmasıydı akyalar balonlara rahat vermediği icin ıreyemiyorlardı malum yanlış avlanma sonucu Akdeniz'de akyaların nesli azaldığı icin balonlara kaldınız