Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-Iskarmoz

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mberkay tarafından paylaşıldı.

1. mberkay

mberkay Aktif Üye

İyi geceler hepinize ...

Aslinda tatilde yaptığım avın raporunu ancak hazırlayabildim.Tatilim maalesef bütünleme sınavları dolayısıyla 2 ye bölümüştü.
    İlk bölümünde ders de çalışmam gerektiği için hem sabah balığa gidip hemde çalışma olmuyordu. Ancak akşamüstüleri denize gittiğimde olta atabiliyordum.
    Bu zamanlar da o kadarverimli değildi.Ancak yaklaşık 2 kglık bir balon balığı yakaladım güzel bir heyecan ve deneyim oldu ancak benim hedefim ıskarmozdu.
    Özellikle bir koyda gözlükle yüzerken gördüm ve çok heycanlandığım bu balığı bir türlü yakalayamadım.İlk haftam böyle geçti. Sonraki hafta sınavlarla uğraştım.
    Bu sefer rahat bir şekilde tatilime devam etmek üzere tekrar antalyaya gittim.Turgay abinin bu konuyla ilgili açtığı konuyu da iyice okudumuştum ve yanıma
    Duel Hardcore Minnow 130F de almıştım. Özellikle bu sahteden çok ümitliydim.

Saat 4.30 da uyandığımda heryer kapkaranlıktı.Bu saatte gitmeye korktum açıksası. Çünkü avlak yerime ulaşmak için 5 dk kayalardan yürümem gerekiyordu.
    Ezanın okunmasıyla evden çıktım ve avlağa vardım yine de etraf alaca karanlıktı. Dikkatli bir şekilde kıyıya ulaştım ve hemen atışlara başladım.
    İlk olarak Hardcore minnowu denedim. Saat 6 ya kadar bu sahteyle devam ettim. Güneş doğmaya başlamıstı. Okuduğum raporlarda ve yazılarda bu saatlerde
    en etkili kandırıcıların su üstüler olduğu aklıma geldi :) Hemen Rover 98 i takarak atışlara başladım.10 dakika sonra saldırılar başladı.Çok heycanlıydım
    sahteye inanılmaz şekilde saldırıyorlar ancak bi türlü iğneye geçmiyorlardı. En sonunda sahtenin kıyıya iyice yanaştığı bir anda müthiş bir saldırı ve bu
    sefer sahteye oturmuştu. Kıyıya yakın olduğum için fazla mücadelesi olmadı ve kolay bir şekilde kıyıya aldım.Asıl mücadele kıyıdaydı :) Balık yerinde durmuyordu :)
    Yüzümde bir gülümsemeyle balığın iyice hareketsizleşmesini bekleyip çantama attım. Evet bu ilk ıskarmozumdu ve asıl olarak spinle tuttuğum ilk kayda değer balıktı
    Bu yüzden benim için önemi büyüktü. Evde iyice dalga konusu olmaya başlamıştım çünkü :) Yarım saat sonra saldırılar da bitti ve etraf küçük balık doldu. Kalan denemelerimde sonuç alamadım ve eve mutlu bir şekilde döndüm :) Bu arada balık 49 cm'di.

Ertesi günlerde de balığa gitme şansım oldu. Yine aynı saatlerde hareketlilik vardı ancak su üstü sahtelerde bi türlü iğneye oturmuyor dalan sahtelerde de
    takip var ancak saldırı yoktu. Ve böylece tatili 1 ıskarmozla kapattım :)

Kullanılan ekipman:
    Cormoran bullfighter 2.10 5-25 gr
    Okuma trio 30
    Rover 98 Duel Hardcore minnow vb...
    Okuma Bluefish 0.28

Uploaded with ImageShack.us

Hepinize rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Berkay keyifle okudum çok güzel yazmışsın. Efsane rover yapmış yine yapacağını:) Saltiga denemedin sanırım ıskarmozun ilacıdır. Zehri kapmışsın artık kim tutar seni:)
    Daha nice güzel balıklara rastgele

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Berkay
    İlk balığın heyecanı da anısı da başkadır.
    Bizlere de düzgün bir dille çok güzel bir şekilde aktarmışsın bu heyecan ve mutluluğunu.
    Her zaman rastgelsin

5. mberkay

mberkay Aktif Üye

teşekkürler selahattin abi, benimde rover favorim :) saltigayı da daha edinemedim almayı planladığım sahteler arasında en yakın zamanda edineceğim.

6. mberkay

mberkay Aktif Üye

Teşekkürler Şeref abi...

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrik ederim Berkay , sonunda şeytanın bacağını kırmışsın ve umarım bu ıskarmoz güzel trofelere vesile olur.
    Bu arada nacizane bir uyarıda bulunacağım kullandığın misina çok yumuşak olduğundan kafa darbelerinde emici olma ve gam yapmama açısından güzel bir misina ancak aksiyon verme konusunda sıkıntı yaratabilir. Hatırladığım kadarı ile triolarda yedek kafa yok olsaydı bunada sert misina sarmanı tavsiye edecektim :)

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Tebrikler Berkay ilk ıskarmozunu almışsın. Şimdi sıra diğerlerini neden alamadığını bulmakta :) Su üstü sahteni daha hızlı sararak ve daha sert aksiyonlarla kullanabilirsin yani daha sert vurdurarak çekebilirsin. Az dalan sahtelerini de arada sert vuruşlar yaparak kullanman avcılıklarını arttıracaktır. Benim ilk aklıma gelenler bunlar oldu. Rastgelsin :)

9. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

tebrikler; günün en güzel saatlerini değerlendirmişsin. önümüzdeki yıl bütünlemeler olmasında bütün yaz balık tut :)

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Berkay senin adına sevindim :)

11. ilişken

ilişken Aktif Üye

:)tebrıkler guzel av olmuş