Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Antalya Kundu Denizden Balık avımız

Jiggy

Yeni Üye
Merhaba ilk raporumu paylaşmadan önce bilgi vermek istedim. Adım Faruk Antalya'da yaşıyorum. Gecikmeli balık sevdam 3 ay önce başladı. Çocukluktan beri ilgim vardı , kısmet 32 yaşınaymış.

Gelelim ava Kıyıdan umduğumu bulamayınca tekne ile açılmaya karar verdik. Balık malzmesi aldığımız abimizin (mazlemecimi de 3-4 denemeden sonra dürüstünü bulabildim) tavsiye ettiği tekneci ile saat 22:30 da kundu mardan otel otel yanındaki balıkçı barınağında buluştuk. 5 gün yetecek kadar aldığımız yiyecek ve içeceği geri eve götüreceğimizi bilmeden tekneye tsşıdık. Tekne şahsi olduğu için balık avlama tezkeresi istemiyordu buda bizim gibi alel acele karar verilmiş bir av için büyük artıydı. Saat 23:30 gibi avlağımıza ulaştık. Tahmini yeri 60m derinlik veren concorde otel hizası idi. Led ışıklarımı yaktık ve kolyos toplanması için biraz bekledik. Çok geçmeden suyun üzerinde ufak canlılar toplandı. Bu bize aşağıyada balık geldiğinin habercsi oldu. Tüylü kolyos çaparilerimizi farklı renklerde saldık. 5-8 metre tarayarak aşağıya doğru saldık yaklaşık 20metrede bir grup kolyosa denk geldik. Hemen makaramızda işaretimiz koyup çekmeye başladık. Saat 04:00 sularına kadar kolyos avladık. Bu arada o kadar götürdüğümüz yiyecekten sadece 3-5 parça ağzımıza bişi attık gerisi dolapta durdu. Sabaha yakın dip çalışmaya başladık. Yanıç kullandığımız avda tam güzel balık vurmaya başlamıştıi içimizden bir arkadaş rahatsızlandı. Geri dönmek zorunda kaldık. Dönerken yolu boş geçirmeme adına palamut için yakım saldım. 2-3 tane yakaladık . Gerçi o hızda giderken nasıl yakalandı tekneci bile hayret etti ama demekki kısmetin önüne ne kadar begir olursa olsun motor bile geçemiyor. Şimdi fotoları paylaşacağım. Antalya'da yaşayan benim gibi yeni bu hobiye başlamış olanlar varsa yardımcı olailirim. Hangi konularda? 1- dürüst malzeme satıcısına yönlendirme 2- Balık avlama tezkeresi olmadan balığa çıkabileceğiniz tekneci bulma 3- muhabbet ile beraber av yapma ve forumdaki Profesyonel abilerimizin dediklerini anlayıp birlikte uygulama.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çeşitleme süper olmuş tebrik ederim, devamını sabırsızlıkla bekliyoruz afiyet olsun, rastgelsin her daim :)

gemici

Yeni Üye
Adı
oğuzhan uzunbekiroğlu
Faruk kardeşim maşallah çok güzel çeşit yapmışsın.Ben 7 yaşımdan beri köprü balkçısıyım.26 senedir antalya dayım ama doğru dürüst bir arkadaş ekibi bulupta balağa çıkamadık.Eğer düşünürsen ara beni veya ben seni ararayım münasip bir zamanda hem balağa çıkar hem sohbet havasın da geçiririz.Sevgiler. 05364349183

ulas07

Üye
Tebrikler Faruk güzel av yapmışsınız ama arkadaşın rahatsızlanması kötü olmuş. O bölge verimli bir bölge, gündüz avı da yapabilseydiniz keşke. Güvenilir malzemeci tavsiyeni almak isterim bu arada, avlarının daha güzel olmasını dilerim.

Jiggy

Yeni Üye
Güvenilir olayını şöyle açmak isterim. Bir iki kötü başlangıç yaptım. İlk gittiğim malzemeciye yemle uğraşmadan tutanlar var dedim bana bir ürün sattı. 2 gün o verdiği şeyle kastım sonra bana sattı şeyin alakasız bir sahte olduğunu öğrendim. Hemse fahiş fiyat ödediğimi. Sonrakine gittiğimde bana bardağı 10 tlden yem sattı. Tabi bunları öğrendiğimde çok moralim bozuldu. Halbuki ilk düzgün çalışanla uzun zaman alışveriş verişte bulunabilirdim. Sonra iş yerime çok yakın bir yer olan algüller rastgele turgay abi ile tanıştım. İnternetten duyduğum saçma şeyleri sorarken bana esas lazım olanları sattı. Vakit ayırıyor ve anlatıyor. Zaten 10m2 dükkanı var. Kafasına göre takılıyor. Amacı satış değil doğru malzeme vermek. Ben çok memnunum. Daha atlamamam gereken konularda beni bekletiyor. Örneğin geçen hafta kıbrıs oltası yapmak istiyorum abi dedim. Hazırlar az iğneli oluyor dedim. Hayhay deyip oturdu anlattı. Hatta telefona kydet evde çalış dedi. Başkası olsa uğraşma der hazır satar. Ya da git interrinetten araştır felan der. Yeri valiliğin yanındaki pasajda. Malzme almaya gideceğinizde haber verin benim ofiste çok yakın tanışalım.

http://youtu.be/EimhrGvEX6c

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Faruk
Aramıza hoşgeldin
Güzel bir av gecesi olmuş.
Her zaman rastgelsin

turankrt

Yeni Üye
Faruk kardeş hoşgeldin bende yeniyim Antalyada güzel balıklar yakalamaya başlayacağım inşallah