Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya Kundu Denizden Balık avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Jiggy tarafından paylaşıldı.

1. Jiggy

Jiggy Yeni Üye

Merhaba ilk raporumu paylaşmadan önce bilgi vermek istedim. Adım Faruk Antalya'da yaşıyorum. Gecikmeli balık sevdam 3 ay önce başladı. Çocukluktan beri ilgim vardı , kısmet 32 yaşınaymış.

Gelelim ava Kıyıdan umduğumu bulamayınca tekne ile açılmaya karar verdik. Balık malzmesi aldığımız abimizin (mazlemecimi de 3-4 denemeden sonra dürüstünü bulabildim) tavsiye ettiği tekneci ile saat 22:30 da kundu mardan otel otel yanındaki balıkçı barınağında buluştuk. 5 gün yetecek kadar aldığımız yiyecek ve içeceği geri eve götüreceğimizi bilmeden tekneye tsşıdık. Tekne şahsi olduğu için balık avlama tezkeresi istemiyordu buda bizim gibi alel acele karar verilmiş bir av için büyük artıydı. Saat 23:30 gibi avlağımıza ulaştık. Tahmini yeri 60m derinlik veren concorde otel hizası idi. Led ışıklarımı yaktık ve kolyos toplanması için biraz bekledik. Çok geçmeden suyun üzerinde ufak canlılar toplandı. Bu bize aşağıyada balık geldiğinin habercsi oldu. Tüylü kolyos çaparilerimizi farklı renklerde saldık. 5-8 metre tarayarak aşağıya doğru saldık yaklaşık 20metrede bir grup kolyosa denk geldik. Hemen makaramızda işaretimiz koyup çekmeye başladık. Saat 04:00 sularına kadar kolyos avladık. Bu arada o kadar götürdüğümüz yiyecekten sadece 3-5 parça ağzımıza bişi attık gerisi dolapta durdu. Sabaha yakın dip çalışmaya başladık. Yanıç kullandığımız avda tam güzel balık vurmaya başlamıştıi içimizden bir arkadaş rahatsızlandı. Geri dönmek zorunda kaldık. Dönerken yolu boş geçirmeme adına palamut için yakım saldım. 2-3 tane yakaladık . Gerçi o hızda giderken nasıl yakalandı tekneci bile hayret etti ama demekki kısmetin önüne ne kadar begir olursa olsun motor bile geçemiyor. Şimdi fotoları paylaşacağım. Antalya'da yaşayan benim gibi yeni bu hobiye başlamış olanlar varsa yardımcı olailirim. Hangi konularda? 1- dürüst malzeme satıcısına yönlendirme 2- Balık avlama tezkeresi olmadan balığa çıkabileceğiniz tekneci bulma 3- muhabbet ile beraber av yapma ve forumdaki Profesyonel abilerimizin dediklerini anlayıp birlikte uygulama.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Çeşitleme süper olmuş tebrik ederim, devamını sabırsızlıkla bekliyoruz afiyet olsun, rastgelsin her daim :)

4. gemici

gemici Yeni Üye

Faruk kardeşim maşallah çok güzel çeşit yapmışsın.Ben 7 yaşımdan beri köprü balkçısıyım.26 senedir antalya dayım ama doğru dürüst bir arkadaş ekibi bulupta balağa çıkamadık.Eğer düşünürsen ara beni veya ben seni ararayım münasip bir zamanda hem balağa çıkar hem sohbet havasın da geçiririz.Sevgiler. 05364349183

5. ulas07

ulas07 Üye

Tebrikler Faruk güzel av yapmışsınız ama arkadaşın rahatsızlanması kötü olmuş. O bölge verimli bir bölge, gündüz avı da yapabilseydiniz keşke. Güvenilir malzemeci tavsiyeni almak isterim bu arada, avlarının daha güzel olmasını dilerim.

6. Jiggy

Jiggy Yeni Üye

Güvenilir olayını şöyle açmak isterim. Bir iki kötü başlangıç yaptım. İlk gittiğim malzemeciye yemle uğraşmadan tutanlar var dedim bana bir ürün sattı. 2 gün o verdiği şeyle kastım sonra bana sattı şeyin alakasız bir sahte olduğunu öğrendim. Hemse fahiş fiyat ödediğimi. Sonrakine gittiğimde bana bardağı 10 tlden yem sattı. Tabi bunları öğrendiğimde çok moralim bozuldu. Halbuki ilk düzgün çalışanla uzun zaman alışveriş verişte bulunabilirdim. Sonra iş yerime çok yakın bir yer olan algüller rastgele turgay abi ile tanıştım. İnternetten duyduğum saçma şeyleri sorarken bana esas lazım olanları sattı. Vakit ayırıyor ve anlatıyor. Zaten 10m2 dükkanı var. Kafasına göre takılıyor. Amacı satış değil doğru malzeme vermek. Ben çok memnunum. Daha atlamamam gereken konularda beni bekletiyor. Örneğin geçen hafta kıbrıs oltası yapmak istiyorum abi dedim. Hazırlar az iğneli oluyor dedim. Hayhay deyip oturdu anlattı. Hatta telefona kydet evde çalış dedi. Başkası olsa uğraşma der hazır satar. Ya da git interrinetten araştır felan der. Yeri valiliğin yanındaki pasajda. Malzme almaya gideceğinizde haber verin benim ofiste çok yakın tanışalım.

http://youtu.be/EimhrGvEX6c

7. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler, güzel av olmuş. Devamında trofe avlar gelir inşallah :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Faruk
    Aramıza hoşgeldin
    Güzel bir av gecesi olmuş.
    Her zaman rastgelsin

10. turankrt

turankrt Yeni Üye

Faruk kardeş hoşgeldin bende yeniyim Antalyada güzel balıklar yakalamaya başlayacağım inşallah

11. LevrekPeşinde77

LevrekPeşinde77 Aktif Üye

çok güzel bir av olmuş