Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-Palamut

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Babali07 tarafından paylaşıldı.

1. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Palamutlar yavaş yavaş irileşmeye başladı artık av zamanıdır diyip yola çıktık dün bazı teknelerde kişi başı 50-100 tane palamut yakalayanları bizzat görünce büyük bir hevesle sabah 4 de kalktım o anda arkadaşın aracının sesini duydum zamanlama güzel diyip indim aşşağı tekneyi yükledik ardından çıktık yola
    yolda fırının birinde oturup çayımız içtik kahvaltımızı yaptık ardından Aksu çayından tekneyi suya indirdik
    saat 6:30 a kadar gez gez tek vuruş alamadık bizden önce denize açılmış 10 kadar tekne de görünürlerde yoktu

kendi bildiğim merama doğru yöneldim meraya varmaya az kala arkadaş "ağır ol kaptan" diye neşeyle bağırdı 5 tane birden palamut yapışmıştı

ardından devam ettik ancak 15 dakika sonra arkadaş tekrar bağırdı bu sefer 3 tane birden

ben tam benim silikonları beğenmediler sanırım değiştirsemmi diye söylenirken 5 tane birden benim oltaya yapıştılar

ardından diğer tekneler nasıl gördülerse bizi bi anda etrafımızda 15 kadar tekne oldu manevra yapmakta zorlandım zaman zaman

ben üstümüze süren teknelere küfrederken arkadaşla aynı anda bağırdık aldım diye bende 2 arkadaşta 3 tane vardı ancak oltalar dolaşıverdi bi anda
    ardından 1 er tane ara ara aldık saat 7:30 olmuştu artık palamut av vermez burda kıyılayalım dedim takımlara birer gezer kurşun ilave edip az daha dipten gelmesini sağlayıp hızı biraz arttırdım ve sahile 100 metre mesafelere indim burada da 5-6 parça balık aldık
    toplamda 30 parça balık aldık kötü bir gündü ancak poyraz çok şiddetliydi buna da şükür dedim poyrazda balık yemez bizim orlarda
    biz tekneyi yüklerken dışarı çıkan teknelere baktım ortalama tekne başı 10-15 parça balıkları vardı onlarda pek tutamamışlardı
    inşallah haftaya hava müsait olur da şöyle bol torikli lambukalı bi av yapabiliriz

hakan4117, Yavuz_Aksoy07 ve Stolz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

ey maşallah , özlediğimiz görüntüler.

hakan4117 ve Babali07 bunu beğendi.
  4. setacom

setacom Aktif Üye

Tebrikler
    Darısı marmara nın başına.. Bekliyoruz...

5. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Maşallah herzaman rastgelsin

6. Stolz

Stolz Aktif Üye

Birileri kaçamak yapmış :D
    Gönülden tebrik ederim, sezonun açılışı hayırlı olsun. Daha nice güzel avlara.
    Bu pazar bizde çıkacağız, inşallah hava biraz düzelir.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ali,
    Çok güzel av olmuş.
    Bir amatör için bu kadar balık yakalayıp çok verimli değildi demek pek anlaşılır değil.

hakan4117, Babali07 ve ellidokuz bunu beğendi.
  8. Babali07

Babali07 Aktif Üye

bu balıklar 2 kişinin avı tek başıma yakaladığım bir av değil 15 er parça düştü kişi başı

geçen seneyle kıyaslayınca az geldi gözüme geçen sene en az 50-60 parça iyi bir günde 80-90 parça alabiliyorduk

balıklar 10 santim olduğunda millet başladı adam başı 200-300 parça yakalamaya ancak o boydaki balık yediğine değmez yazık diye tam 1 aydır sabrediyorum
    ağustos sonu av yasağı kalkınca büyük tekneler denizde palamut bırakmaz bize, yasak olmasına rağmen bizim dibimizde ağ sürürler sahil güvenliği ararız gelen giden olmaz
    yani 1-2 haftalık bu akın zamanı var bu verim buna göre az

eylül başı palamut azalır barakuda-kuzu-akyaya kaşık çekeriz

hakan4117 bunu beğendi.
  9. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Av için tebrikler. Afiyet olsun. Devamını dilerim. Ancak bu balıklar bildiğimiz palamut değil sanırım. Tombik gibi görünüyorlar.

10. Yavuz_Aksoy07

Yavuz_Aksoy07 Üye

Almışsın Ali, çingene palaları, güzel av olmuş tebrik ederim. Silikon yerine renkli tüy kullanırsan daha hırçın oluyorlar bilgilerine.
    yemeği için tavsiye : güzelce temizle balıkları, ikiye böl, sarımsak, limon, karabiber, güzelce sosla 1 gün dolapta beklet sonra, mısır unu, buğday unu ile terbiye ettikten sonra tavada pişir. ondan sonra kimse Palamutlar pekde damak zevkimize hitap etmiyor demesin döverim. Antalyaya sokmam :p

hakan4117, Babali07 ve Stolz bunu beğendi.
  11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İki de tombik var galiba içlerinde.