Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalyalı arkadaşlar yardım Serik'te av

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Burak Kızılırmak tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Arkadaşlar iş gereği 18 ile 21 arasına Antalya Serik'é gideceğim Belek'te bir otelde kalacağım. Toplantilardan nr kadar vakit bulabilirim bilmiyorum ama özellikle geceleri ava çıkabilirim.

Yanıma bir adet takım almayı düşünüyorum.

Bölge surf avcılığını mi musait yoksa spin avlağı bulabilir miyim?

Uzun bir yolculuk olacağı için yanıma çok fazla şey almak istemiyorum.

Elimde raw 55 ve helios 35 var her ikisinide alırım ancak tek kamış taşımak istiyorum. İşin doğrusu bu sebeple spin kamışı mi getireyim surf kamışı mi getireyim sizce hangisi uygun olur.

Ayrıca 3 parça bir 3m 40 80 Fladen kamışım var taşımam biraz daha kolay olur bu kamış ile avlanavilecek sistem balık var mı ?

Getirmeyi düşündüğüm iki kamışın da kendine ait sert çantaları var.. Bu sebeple taşımak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Lineaffe Extreme surf 430
    ya da Helios 240 15 45.

Ayrıca eğer surfe uygunsa nasıl bir takım hazırlayayım ?
    Elimde envai çeşit iğne v.s mevcut 7 8 takım hazırlayıp poşetlere koyacağım. Malum tatil. Ne çeşit takımlar önerisiniz.

Ayrıca yem olarak ne kullanayım v.s.
    Yoksa surf ile rapala avcılığı mümkün olur mu ?

Bölgeye tamamen yabancıyım bu mevsimde hangi balıklar olur v.s hiç bir fikrim yok.

En önemlisi yardımcı olursanız 2 aydır balık tutmak nasip olmamış bir kardeşinizi çok yardım etmiş olacaksınız.

Şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

İlla Antalyalı olacak değil yardimci olacak arkadaşlar akdeniz avcıları da yardimcı olabilirler en azından ne gibi balıklar var onun için ;) şimdiden teşekkürler ;)

Çipura var bildiğim kadarıyla bunun için yemi nerden temin edebilirim. v.s ne kullanmalıyım gibi.

Son düzenleme: 16 Şubat 2015
  4. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Burak hoca, bence kendini yemli avla helak etme oralarda. Yok yemdi yok takımdı uğraşamazsın zaten. Al spin takımını bak keyfine. Beyaz limon yada kefal herzaman iş görür. İskele yada mendirekler av için ideal. İlk hedef balık barakuda. Sonrası diğer avcılar. Bu aralar oldukça iriler barakudalar çıkıyormuş. Şimdiden rastgele.

coner ve Burak Kızılırmak bunu beğendi.
  5. Burak Kızılırmak

Hocam o zaman ben dediğiniz gibi yapayım elimde hrlios 240 Var onun Kutusu var bazuka taşıması kolay okur diye onu alayım diyordum.

Eğer dediğiniz gibiyse hiç surf kamışla uğraşmayım. Surf kamışın çantasına 270 Heliosu koyup gideyim sizce 270 daha avantajlı olur galiba ayrıca tatlı su kaşıkları var resim atıyorum sence is yapar mı deniz de ;)

Veya resimdeki sahtelerden hangileri is yapar?

20150216_185527.jpg

6. zaad

zaad Aktif Üye

Beni de Antalya dan Gebze ye gönderiyorlar. Ben bu devletin işlerini anlamadım gitti. Neyse hocam gittiğin yerler av yönünden kısır, genelde beklemeli avlar yapıyorlar. Ben spin olarak en iyi raporları @YEKTA beyde gördüm. Kendisi tam bir iskarmoz (=baracüda) katili. O da sizin kaldığınız bölgedeki otellerde kalıp, sabah ya da akşam suyunda spin avı yapıyor. En iyi bilgiyi ondan alabilirsiniz.

Burak Kızılırmak bunu beğendi.
  7. Burak Kızılırmak

Keşke foruma baksa da bir katılsa şuraya yaziverse ;) hımm o bölgeye yürüyüş mesafesinde avlak varsa güzel olur doğrusu şahsi aracım la gidemeyeceğim. Ama sabah ve akşam suyu benim için tam zamanı günün geri kalan zamanında zaten işlerle ugrasmak zorunda olacağım.

8. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Hocam sahtelerin gayet güzel. İş yapar sahteler. Kaşıklara ihtiyacın olmaz. 270 kamış ideal. Bu ekipmanla balık da varsa tutarsın.

9. Burak Kızılırmak

Baracuda avlamadim daha önce çok mu dişli bir balık ? şu üstü nasıl bri aksiyon ister acaba.
    Hani bildiğim en dişli balık açıkçası turna ona çelik tel kullandığımız oluyor baracudalsrds gerek kalmaz galiba ;)

Sufix 15 mm ghost ip yeterli olur mu?

10. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Baraküda tuzlu su turnası zaten. Evet dişli ama çelik tele de gerek yok. Misina kafi. Ancak kalama ayarı iyi olmalı.

11. Burak Kızılırmak

Hımm tahminen iyi bir boşluk vermek gerekiyor ben kalamayi turna avlarken neredeyse kapak firlamayacak kadar gevşek tutarım sonra kamış yardımıyla çekip balığı boşluğu sararım, o arada hızlıca kalamayı da sıkarım, 3 4 turda kalama tamamen sıkılmış olur çok iri bir Dişli gelirse biraz daha yorup öyle sıkarım.

Son düzenleme: 16 Şubat 2015