Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antenli Mercan Avı Ve Makara.

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında lmustafal tarafından paylaşıldı.

1. lmustafal

lmustafal Yeni Üye

Merhaba abilerim, kardeşlerim. Yakın zamanda izmirde, kuşadasına doğru giderken çok güzel antenli mercan yapan bir tur bulduk dayım ile. Yalnız şöyle bir sorun var ki mevcut makaram buraya yetersiz kaldı. Bu gün izmir kemeraltından yeni makara + kaliteli bir ip misina + takımları almayı düşünüyorum.

Elimde kamış olarak krom jig kamışı var ve tekneden zorlanmadan rahatlıkla balık tutabiliyorum, aynı zamanda sağlam. Yani kamıştan memnunum.

Ancak sizlerden beni çok rahat ettirecek, hem kaliteli, hem güçlü bir makara tavsiyesi istiyorum. Tabi fazla tuzlu olmasın. :)

Okuma, shimano gibi markalar düşündüm, ancak o kadar çok çeşit var ki kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çekeceğim balıklar 1-4 kg arası değişiyor, ağarlığım ise 200-250 gr kadar. Boş oltayı çekerken bile normalde yoruluyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Fazla tuzlu olmasın derken ne kadar ücret ödeyebilirsiniz?

4. night fisher

night fisher Aktif Üye

İnce(0.16-20) ip misine kullanacaksan,sadece yukarı aşşağı çekerek kullanacaksan,bir baitcasting makine al,balık tutmanın keyfine var.250 GR KURŞUNLA 100 m üstü derinlikte av için 8000 lik,8-10 bilyeli 5-600 tl sınıfında bir jig makinesi bile ızdırabına son vermez(sık sık yukarı çekilen yemli mercan avındaki ızdırap) oysa 200 300 liralık bir baitcasting makine,kılavuz telinin,bilyasının olmaması sayesinde,makineye ağırlığı daha az yansıtıp,daha rahat sarım imkanı verir.5000 Liğe denk gelen bir baitcastingle 8000 lik makinenin işini gördürür rahat edersin,sağdan soldan gelen bağnaz bakışlara aldırış etmeyecek,balığını tutacaksan tavsiye ederim.

5. herobabyfb

herobabyfb Aktif Üye

Okuma v - system 65lik makara tatmin edici.

6. Babali07

Babali07 Aktif Üye

ryobi ecusima 8000 lik al ama klavuz rulmanına her balığa gidiş öncesi yağ damlat sorunsuz kullanırsın fiyat olarak da 150 tl civarında

7. lmustafal

lmustafal Yeni Üye

SİRİO 6000 Vİ

Bu markanın bu modelini aldım. Konuyu dün çıkmadan açmıştım ve ancak cevaplarınızı şimdi gördüm.

Fiyat olarak 150 TL verdim.

1- Olta nasıl?
    2- Fiyat nasıl?

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan
    Balığı makine gücünden ziyade kamış hareketleriyle yukarı çekmeyi denemeli/öğrenmelisin.
    Salt makine gücünü kullanırım diyorsan düşük devirli makineler bu konuda seni rahat ettirirdi.
    Sana önerilen baitcasting makine yemli tekne avları için inanılmaz keyifli ve rahattır ama kamışını da değiştirmeni gerektirirdi.

Aldığın makinanın tam marka ve modelini yazarsan nasıl bir şey olduğu konusunda net bir şeyler söylemek mümkün olabilir.
    Olumsuz görüşler alırsan ve eğer kullanmadıysan henüz geri verme şansın olabilir bu sayede.

9. lmustafal

lmustafal Yeni Üye

SİRİO 6000 Vİ

Model bu abi. Daha kullanmadım.. Aldığım satıcı arkadaşımız bu fiyata alacağın en iyisi bu dedi..

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Özellikleri makul görünüyor.
    İşini görecektir. Aynı zamanda uygun bir kamışla kıyıdan da kullanabilirsin.
    Güle güle kullan, rast gelsin

lmustafal bunu beğendi.