Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ar-C Aero 4000 CI4 Ve XG Surf kafalı spin makine?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Burak Kızılırmak tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Arkadaşlar bu tip de bir makine kullanan var mı ?

Ayrıca tuzlu suya uygun değil deniliyor doğru mu ?
    Tatlı suya uygunsa aynı değerdeki diğer makinelere göre çeker ve Erim değerleri yüksek midir ?

CI4 olmayan aerolarda aynı tipteler varsa bu makinenin eski modellerini kullanan a arkadaşlar tavsiye ederler mi ?

Böyle bir makinenin ne gibi avantajları olabilir?

Hangi tip avlarda daha uygundur ?

Surf kafalı olmasi sahtelerin eririmini etkiler mi ?

Yahut Sustain Exence Aegis Caldia vb. aynı ayar da spin makineleri mi tercih ederdiniz yoksa bunu mu ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Diğerlerini tercih ederim hem tatlı hem de tuzlu suda kullanabileceğim için daha mantıklı :)

4. Burak Kızılırmak

Açık ve net cevap güzel de bu makinenin hiç bir avantajı yok ya niye böyle bir kafası var

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Merak eden olur alır belki diye üretmişlerdir :) Bence aero komple yaramaz bir makina ara segment olsun diye mi ürettiler bilmiyorum, bence onlar da bilmiyor neden ürettiklerini :D

6. Burak Kızılırmak

Isin doğrusu benimki de merak ya spin desen spin değil Surf desen surf değil öyle arada derede kalmış merak ediyorum da boşuna etmeyim en iyisi ben

Selahattin bunu beğendi.
  7. haylasx

haylasx Aktif Üye

Aero cia4 kesinlikle tuzlu su makinasidir shimano ust segment makinalarinin tum ozeliklerini tasir kafa yapisi daha uzun atislar icin tasarlanmisdir makinayla ilgili daha detayli bilgiyi shimano resmi sitesinden bakabilirsiniz

8. Burak Kızılırmak

Başlangıçta tatmin etmemişti ama sonradan kullanıcılarını buldum 3 kişiden de çok olumlu şeyler duydum. Sıkıntı yok yani ama Benim makineyle yinede kullanmadan kıyaslamadım.

9. haylasx

haylasx Aktif Üye

Bende bugun siparis verdim ins biomaster veya speedmasterla kombine edecem karar veremedim stella kullanan bir abimde hem bu hem stella var bazen bunu kullanmak daha hosuma gidiyor diyor

10. Burak Kızılırmak

İlginç :) Ben Açıkçası Excense ci4 4000 taraftarı idim ama aradım taradım bulamadım bunu da çok düşündüm. Ala ala sustain aldım memnunum ama her an değiştirebilirim. :)

Belli olmaz Ama artık ara segment ler kullanmadan direk stella ya geçiş düşünüyorum.

11. haylasx

haylasx Aktif Üye

TTabi stella baska bir dunya ama bu makina kesinlikle ole haybeye uretilmis bir makina degil yine ismini vermim shimanonun turkiye ekibinden birine bende raneriummu bumu diye sordum hic dusunmeden bunu soyledi