Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Araç içerisine sinen koku nasıl giderilir?

YaşaR

Moderatör
Yönetici
Gold Üye
Adı
YaşaR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Babana geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Yazın sıcağında 3 adet eşkineyi bagaja düşürmüşüm, sonra bu arkadaşları tam 7 gün unuttum. Arabaya ilk bindiğimde soluduğum havadan zehirlendim neredeyse. Arabayı iç dış detay temizleme ile temizlettim. Daha sonra arabanın bagajı sirkeli su ile iyice silindi ( yıkandı nerdeyse) . 1 Hafta camlar aralık vaziyette kapalı bir otoparkta bıraktım. İyice kuruyunca koku falan kalmadı. Tabi şimdi havalar soğuk bu çok etkili olmayacaktır ama sonaxa söyle arabanın içini sıcak hava ile iyice kurutsunlar, sonra sende bir otoparka cam açık birkaç gün bırak. Geçer, gider.

Kolay gelsin...

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
korktuğum başıma geldi. Geçen hafta yoğun su değil de sadece kovada kalan hafif su aktı. o bile kokuyor,
her gün silip havalandırıyorum. bugün halı şampuanı ve sirke ile silmeye devam. 2 tane araç parfümü taktım.
camlar hafif açık havalanıyor. Önüme gelene koklatıyorum:koptum: bana hep varmış gibi geliyor.:ytrya: İlk defa koklayanlar koku almadık diyorlar.:)

katilhamsi

Daimi Üye
Adı
Kadir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@enginson Allah babana ve bütün hastalarımıza acil şifalar versin, benim başıma da geldi tabi farklı versiyonu, paket süt almıştım arka koltuğa koydum, çocuklar nasıl olduysa paketi patlatmış koltuğun üzerine bir miktar döküldü, yüzeysel bir temizlik yaptım, bir kaç gün sonra o süt mayalanıp çokelik mi oldu nedir, :) o nasıl bir koku Allah'ım halı yıkama makinası ile koltukları yıkadım, sonra yine koktu, parfümdü kolonyaydı bi zaman sonra artık kokmamaya başladı...

katilhamsi

Daimi Üye
Adı
Kadir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Babana geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Yazın sıcağında 3 adet eşkineyi bagaja düşürmüşüm, sonra bu arkadaşları tam 7 gün unuttum. Arabaya ilk bindiğimde soluduğum havadan zehirlendim neredeyse. Arabayı iç dış detay temizleme ile temizlettim. Daha sonra arabanın bagajı sirkeli su ile iyice silindi ( yıkandı nerdeyse) . 1 Hafta camlar aralık vaziyette kapalı bir otoparkta bıraktım. İyice kuruyunca koku falan kalmadı. Tabi şimdi havalar soğuk bu çok etkili olmayacaktır ama sonaxa söyle arabanın içini sıcak hava ile iyice kurutsunlar, sonra sende bir otoparka cam açık birkaç gün bırak. Geçer, gider.

Kolay gelsin...
Bu enteresan olmuş abi :)

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
@enginson Allah babana ve bütün hastalarımıza acil şifalar versin, benim başıma da geldi tabi farklı versiyonu, paket süt almıştım arka koltuğa koydum, çocuklar nasıl olduysa paketi patlatmış koltuğun üzerine bir miktar döküldü, yüzeysel bir temizlik yaptım, bir kaç gün sonra o süt mayalanıp çokelik mi oldu nedir, :) o nasıl bir koku Allah'ım halı yıkama makinası ile koltukları yıkadım, sonra yine koktu, parfümdü kolonyaydı bi zaman sonra artık kokmamaya başladı...
Teşekkürler, benim sorun tam çözümlenmemişti en son arabayı sattım :) kışın pek farkedilmiyor ama yazın güneşte çok kalınca inceden geliyordu koku, ya da bize öyle geliyordu psikolojik olarak çünkü arabaya binen farketmiyordu.