Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ARAFTA KALDIM BU MAKİNA BENİ BİTİRDİ.

Konu, 'Sohbet' kısmında Barbaros_07 tarafından paylaşıldı.

1. Barbaros_07

Barbaros_07 Yeni Üye

Arkadaşlar okuma avenger AV 30 Spin makinam vardı lineaeffe rapid cx 210 cm 10-30gr kamış ile kullanıyordum alabalık avında fakat denizde levrek için 2,40 cm veya 270 cm kamış alacağım fakat asıl ikilemde kaldığım makina. (daiwa exceler 4000),(shimano exage 4000 rc),(okuma trio 40s) bu üç makina arasında kararsızdım ta ki bu trabucco yu görünceye kadar.Vallahi kafam karıştı lütfen görüşlerinizi alayım. Bu makina trabucco airblade pro 4000 ve makinanın hiç bir yerinde vida yok 7075 uzay çeliğinden tek kalıp olarak üretmişler.Ağırlığı 260 Gr 7+1 5.1/1
    0,30 mm 125 Mt. Sizce hangi makinayı alsam daha iyidir. Uzun ömür ve performans bakımından?

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Brbrs sen yazinca bugun firsat oldu Trabucco'ya baktim gercekten ust duzey bi makina. Okuma trio 40 da cok iyi ikisi arasinda birini al digerleri gereksiz pahali. Shimano zaten arkadan kalamasi var uzun vadede o arkadan kalama hep problem yaratiyor, Daiwa da o ne fiyat ya Trabucco gercekten uzay olmus eline alinca cok sessiz makina benim fikrim Trabucco.

0.23 orgu ip falan sararsan 200 metrenin uzerinde sararsin baya yuksek cekerle her baliga hitap eder.

Bende alabilirim :) ihtiyac yok hastalik galiba!

4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Okuma trio yu kafadan silin örgü kullanımına hiç uygun değil, çabuk arıza yapıyor.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Uzay çeliği nedir ya :) bence bunlara hiç bulaşmayın. Teknede shimano hyperloop 4000 kullanıyorum çekmediğim balık kalmadı desem. Bence shimano catana alın tepe tepe kullanın.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Uzay çeliği ne yaw harbiden? ne yazacaklarını şaşırdılar iyicene, ürün pazarlamak adına aktif bilmem neler havada uçuşuyor.

7. guitaristanbul

guitaristanbul Aktif Üye

New stella'da Hanzo çeliği kullanıyorlarmış Uluç ağabey:)

8. ryetik

ryetik Aktif Üye

''Uzay Çeliği'' de fena değilmiş ama son yıllarda müşteri çekmek için kullanılan en iyi argüman ''Fabrika Satış Mağazası''. İster istemez bakıyorsun fiyatlara falan ama pek fark olmuyor :)
    Trabucco makineyi bende inceledim ve hoşumada gitti ama ip kullanacaksanız sadece ve sadece Shimano derim yada aynı makineye daha çok para vereceğim derseniz Daiwa alabilirsiniz.
    Birde ben bu vidasız olayına takıldım. Acaba avantaj mı vidasız olması?
    Mesela Daiwa yeni bir makine çıkardı (modelini hatırlayamadım şimdi) milin etrafında somun yoktu onun yerine kullanılan yağın makinenin içine su girmesini önleyen bir yapısı vardı. Tamam bunu anlıyorum sürtünme düşecek bu sayede ama Trabucco daki vidasız olayı ne işe yarıyor? Ayrıca her ikisi içinde acaba bakım işlemi nasıl yapılıyor? Su geçirmeyen yağ bulunan makine sökülürse yağını tekrar nasıl buluruz yada doldururuz :)? Vidasız makine nasıl sökülüp temizleniyor , yağlanıyor?
    Benim nacizane tavsiyem Technium 3000 FC. Pek kıymeti bilinmez ama fiyat performans oranı müthiştir....

9. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Hislerime ve düşüncelerime yine tercüman olmuşsun Ramazan....

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Aklın yolu bir Buluthan.
    Keşke Türkiye de her marka olsaydi (dünya markaları) , bu markaların her modeli ve adam gibi servisleri , parçaları, aksesuarları olsaydı, bilgi alınabilecek kadar iyi siteleri ve elemanlari olsaydı , keşke müşteri memnuniyeti on planda olsaydı....
    Şimdilik yok maalesef o yüzden kötülerin içinden en iyisini seçmek lazım ve önümüze yine Shimano çıkıyor. En azından yukarıda yazdıklarımi sağlayabilmek için elini taşın altına koyan bir tek onlar var. Malzeme kalitesi için konuşmaya zaten gerek yok.