Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aranıza kabul ettiğiniz için teşekkürler. Bazı sorularım olacak.

Konu, 'Tanışalım' kısmında sabo612 tarafından paylaşıldı.

1. sabo612

sabo612 Yeni Üye

İlk önce benide forumda kabul ettiğiniz için teşekkür ederim bi kaç sorum olacak daha önce yemli avlanıyordum ilk defa lrf set alıcam 200 tl bütcem var hazır setler var onlardan alıcam bi abinin yardımıyla ama sormak istediğim şu az çok bilgim varda balık tutamam hevesim kırılır diye korkuyorum bunu yaşayanlar varmı öyle birşey olduysa nasıl aştınız bu durumu. biraz uzun oldu ama kusura bakmayın yardım edenler için şimdiden teşekkürler.:):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Merhaba hoş geldin aramıza. ben bu durumu spinde yaşamıştım ama sonradan balık yakalayınca çok keyif aldım. LRF de çok duydum sıkılıp setlerini satan ben ilk avımda boş dönmediğim için sıkıntı yaşamadım. LRF resmen bağımlılık yapıyor diyebilirim. bazen gidiyorum yarım saat deniyorum balık yoksa hemen toplanıp gidiyorum bazende balık oluyor sabahlıyorum. LRF genelde gece daha verimlidir. tamamen keyif amaçlı bence amaç balık değil zevk almak. ama illa çok balık yakalıcam düşüncesiyle giderseniz hüsran olur. ufacık balığın bile LRF de keyfi çok güzeldir. ben spinle lüfer yakaladığımda bile bu denli keyif almamıştım.
    ilk zamanlar doğru silikon doğru jighead kombinasyonlarını iyi yapmak lazım. hemen vazgeçmemek lazım. iyi araştırıp iş yapan silikonlardan alın derim, illa LRF de kullanılıyor diye her silikonu sahteyi almayın. belli başlı bir kaç silikon var ilk etapta bunlardan alın. çok paralar yatırıp noş dönünce de sinirlenip güzelim LRF setlerini satanları çok gördüm. benim artık vazgeçilmez av stilim LRF oldu.

4. sabo612

sabo612 Yeni Üye

teşekkürler cevabın için abi şu aşağıya yükleyeceğim 3 setten birini alıcam yanınada 2 tane kendo baby jiglerden alıcam sizce uygunmudur yeni başlayanlar için hangisini önerirsiniz bütcem bunlara yetiyor

Ekli Dosyalar:

• s1.jpg
      s1.jpg
      Boyut:
      52,4 KB
      Okunma:
      21
    • s2.jpg
      s2.jpg
      Boyut:
      49,7 KB
      Okunma:
      21
    • s3.jpg
      s3.jpg
      Boyut:
      49,1 KB
      Okunma:
      21
  5. enginson

enginson Daimi Üye

kamış boyu 2 metreden aşağı olmasın benim için ideali 220. max 240 olabilir. hangi bölgede ne tür balıklar yakalayacaksın bilmiyorum ama bence kesinlikle isome marukyu ve berkley gulp serisinden kokulu silikonlar bulundur derim. berkley sand worm 5 cm lik ideal. yine berkley baby sardine ya da fish fry serisinden de çantana ekleyebilirsin. favorite white bird kamış kullanıyorum ben gayet memnunum benimkisi 219, 1-7 gr atarlı. shimano için bir şey diyemem. makine 1000 lik olabilir. jighead olarak extra cultiva ya da decoy güzel iş yapıyor. umarım alacağın setle güzel keyifli avlar yaparsın. raporlarını bekliyoruz.

6. sabo612

sabo612 Yeni Üye

peki abi şu alltaki kamışı nasıl bilirsin biraz daha ucuzda

Ekli Dosyalar:

7. delikurt1907

delikurt1907 Aktif Üye

hoşgeldin samet bol trofeli güzel avlar diliyorum

8. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Whitebird tavsiye ederim. Alivio hakkında bir şey söyleyemem kullanmadım ama gördüm elime aldım kötü durmuyo ama avlanmadığım içinde yorum yapamam. Fakat referans gösterilen kullanıp önereni de görmedim. Whitebird al derim ben

Aramıza hoşgeldin bu arada :) Keyifli paylaşımlar.

9. enginson

enginson Daimi Üye

kamış hakkında bilgim yok ama alacaksan solid uçlu olmasına dikkat et mesela white bird solid uçludur. setteki mebaru silikonlar çok güzel iş yapıyor bu arada .

10. sabo612

sabo612 Yeni Üye

aldıgım set aşağıdaki settir. sadece slikonlarda bir kaç değişiklik vardır cumaya kadar elime ulaşır ulaşınca foto çekip atarım teşekkürler cevaplarınız için

Ekli Dosyalar:

Nut bunu beğendi.
  11. Trachurus

Trachurus Aktif Üye

hayırlı olsun.