Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar kamış hakkinda sizlerinde fikrini almak istiyorum

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında nuri özçelik tarafından paylaşıldı.

1. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Sevgili dostlar elimde parçalı spin kamisim var ancak gerek yem gereksede hafif avlar için bir kamisa ihtiyaç duyuyorum. Yardımlarınız için şimdiden cok teşekkür ediyorum.
    Aradığım özellikler
    300cm boy
    Teleskopik olmasi şart ve hafif bir kamış
    Okuma rtx 40 makinayla eşleştirmeyi düşünüyorum.
    Misina klavuzlari muhakkak paslanmaz ve ip misinaya dayanıklı olmali ince ve saglam yapılı
    Ayrica minimum 20.30 ile maximum 80.90gr atarli kaliteli bir kamis.
    Siz değerli dostlara gösterdiği ilgiden dolayi tekrar teşekkür ediyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Tavsiye ve önerileriniz i bekliyorum.

4. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Nuri kardeşim. Ayırdığın bütçe aralığını belirtirsen daha net fikirler verebiliriz. Söz konusu teleskobik kamış olunca seçenekler çok değişken olabiliyor.

Bir de neden teleskobik ve neden 300 olduğunu yazarsan yanlış bir yönlendirme yapmayalım. Son olarak kullanmayı düşündüğün av bölgesini ve balık türlerini soracağım.

5. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Bütçem 250tl en fazla
    Teleskopik olması herzaman parçalı kamış ı yanimda bulunduramiyorum.
    Bazen yem tutmak için ikinci bir olta gerekiyor ve bunun için 420 kamış açmak zor oluyo yemli için.
    Ayrica bazen 50-75 gr kısa mesafede rapala atmam gerekiyo ve butur avlarda kullanicam mera olarak boğazın her tarafı ve karadeniz kıyıları. Teşekkürler

6. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Nuri sen ne istediğini güzelce açıklamışsın ama ben anlamakta zorlandım kusura bakma. ;)

Anladığım ağırlıklı olarak atçekte kullanacağın atçekte zaman zaman kurşunlu zaman zaman zargana toplu zaman zaman ağırlıksız rapalayla kullanabileceğin ve bazende yemlide kullanabileceğin çok fonksiyonlu bir kamış arıyorsun.

Bütçeyi yüksek tutmuşsun. Ben o bütçelerde teleskobik spin kamış kullanmadım.

Olay teleskobik kamış olunca seçenekler o kadar çoğalır ki dükkanlardaki çeşitler interneti 10 a katlar:) O nedenle doğru tercih için mağazalara bizzat giderek ürün araştırması yapmanı öneririm.

Önereceğim dükkanlar Eminönü Spot balık ve özellikle Üsküdardaki Kısık balıktır. Bu mağazalardaki ürün çeşitliliğini internette arayarak bulamazsın.
    Bu dükkanlarda Daiwanın çok cezbedici teleskobik kamışları vardır. Alba mitchel gibi markalarda süpriz kamışlar bulabilirsin. Üsküdarda ergin balıkta shimano kamış modelleri vardır.
    Senin aradığın kamış olarak özellikle Daiwa megaforce serisi senin aradığın seri olarak düşünüyorum. Daiwa Megaforcenin tele 60 yada 30th serileri beklentilerini karşılayacaktır.

DAIWA CANNE MEGAFORCE 30TH KAMI KAMILAR - DAIWA KAMI SERS Alba Shop Balk Av Dal ve Kamp Malzemeleri Sat Yaplmaktadr.

Amazon.com: Daiwa MEGAFORCE Telespin 5 parts, 30-60g 9ft - Allround Telescopic rod: Sports & Outdoors

Ama bu modellerin hangilerini Türkiye'de bulabilirsin o şans işidir. İnternette var görünen kamış yok, yok görünen var ellerinde olabilir. Özellikle teleskobik kamışlarda stok tamamen şans işidir.

Bunun dışında shimano alivio kamış da beklentini karşılayacaktır. İp misina konusunsa sorun yaşatmayacak bir kamıştır. Dezavantajı kapalı boyunun 1 metre civarı olması. Sorun değilse düşünebilirsin.

Shimano Alivio Slim Te Gt 300 cm 30-60 gr Aksiyonlu Olta Kam | Shimano Teleskopik Olta Kamlar

Daha üst segment ve fiyatlarda doğrudan yada dolaylı hiç tecrübem olmadığından yorum yapamayacağım.

7. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Okuma V-System bütçene göre tam aradığın spin kamış. 10-40 gr atarlı ve 3 m bir kamış. Arkadaşlarım kullanıyor. Gayet memnunlar. Üsküdar'dan Cengiz Balıkçılık Türkiye Ana Distribütörü ve perakende satış yapıyorlar.

Bütçeni biraz daha yükseltebilirsen (400 TL._ civarı), shimano speedmaster 3 veya 3.30 m, 10-30 veya 10-40 gr atarlı bulabilirsin. Bu kamışı da Üsküdar'da Ergin Balıkçılık veya Yıldız Balıkçılıktan sorabilirsin.

8. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Sevgili abim bukadar zahmet edip bilgilendirdigin için teşekkürler haklısın bahsettiğin av markettleri biliyorum yerinde inceleyip bakmak tabiki daha mantıklı ben biraz arastirma ve tavsiye lerden sonra birde elime aldıktan sonra karar vericem Teşekkürler.

9. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Bilgi ve paylaşım lariniz icin Teşekkürler ancak elimde zaten parçalı kamisim var ben bahsettigim özelliklerde hem capari hem rapala hemde yemlide kullanacağım cok yönlü joker kamış i arıyorum. Tekrardan Teşekkürler