Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar lütfen dikkat !

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Ersen tarafından paylaşıldı.

 1. Ersen

  Ersen Aktif Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  5 Ekim 2013
  Mesajlar:
  489
  Beğeniler:
  635
  Şehir:
  istanbul
  Mrb arkadaşlar. ben kamışla atış konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum bazı kişilere basitmiş gibi gelebilir ama aslında elimizde çok ciddi bir silah taşıyoruz. 2 gün önce boğazdayız epey kalabalık bir gün, tanıdığım bir abi, maket balık 185 gr kurşun atışını yaptı kurşun kulağımın dibinden geçti, maket sırtımda kaldı kurşun yoluna devam etti.allahtan kış olması sebebiyle kalın giyiniyoruz . igne kafama gırebilirdi kurşun o hızla kafama çarpsa düşünmek bile istemiyorum. en önemlisi sırtım değilde her hangi bir sebepten dolayı o an yüzümde dönük olabilirdi allah korudu. ARKADAŞLAR ! lütfen daha dikkatli olalım,atış sırasında atıyorum diye birbirimizi uyaralım, kurşun iplerimizi,misinalarımızı gözden geçirelim. bu güzel uğraşıyı hastane koridorlarına tasımayalım
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. scorpion26

  scorpion26 Daimi Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  24 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.535
  Beğeniler:
  800
  Şehir:
  İstanbul
  Geçmiş olsun. Dün burda 50 gr kurşunun insanda nasıl bir tahribat yapabileceğine dair bir paylaşımda mevcuttu. Dediğiniz gibi çok dikkatli olmak gerek. Bir insana hatta bir tekneye bile ciddi zarar verilebilir.
   
  Ersen bunu beğendi.
 4. Mesut1903

  Mesut1903 Daimi Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  21 Aralık 2013
  Mesajlar:
  1.224
  Beğeniler:
  1.229
  Şehir:
  İstanbul
  Çok çok geçmiş olsun. Gerçekten pek dikkat etmiyoruz hele kışın bu işler daha tehlikeli malum herkes dişlinin peşinde kullanılan ekipman belli hele birde balık girdimi herkeste bir acele aman dikkat!!!!
   
  Ersen bunu beğendi.
 5. murat karahan

  murat karahan Aktif Üye

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  25 Kasım 2011
  Mesajlar:
  560
  Beğeniler:
  341
  Herkes kendisine adet edinsin atarken arkaya sağa sola bakmayı, bir de denizde yakın geçecek tekne olup olmadığına da bakmak lazım.. Özellikle hafta sonları kör atıcı sayısı çok artıyor. Uygun şekilde uyarmak şart. Sahte balık bile atarken ıssız bir yerde, arkada kedi köpek var mı diye bakarım. Su üstü atarken de bir gözüm martılardadır. Dikkatli olup uyaralım. 100 gramlık bir kurşun radyatör delecek kadar yüksek bir enerji taşıyor.
   
  Yavuz Aydın ve Ersen bunu beğendi.
 6. lufermania

  lufermania Daimi Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  17 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  1.698
  Beğeniler:
  1.529
  Şehir:
  İstanbul
  İnsan olana laf anlatabiliyorsun da, olmayana zaten bisey söylemeye gerek yok. Bazen çünkü bir an bizler de dalgınlık yapabiliyoruz ama karşımızdaki uyarınca "tamam haklısın arkadaşım " deyip özür dilemesini ve daha dikkatli olmasını biliyoruz ama bazen öyleleri geliyor ki adam bir de "kör müsün sen bana dikkat et "falan diyor kavga etmemek için zor tutyorsun kendini. Insanlar birbirine saygılı olsa zaten problem hiç olmaz. Geçen gün rapala bedenleri bir abininki ile birbirine karışmış, adamın bedeni benim rapalanın ignesine düğüm olmus, baktım çözülmeyecek gibi bir an düğüm olanın benim beden olduğunu sanıp kopardım baktım beden adamın ki, özür diledim benimki oldugunu sandigimi söyledim adam suratıma öyle bir baktı ki, kufretse daha iyi. Sonra kamışı kenara koyup tekrar özür dilemek için yanına gittim, tamam problem yok diyor ama yüzüme bile baktığı yok ben de içimden sen bilirsin deyip devam ettim. Yani insanlar bir tuhaf olmuş bişey denmiyor, anlatilmiyor...
   
  Yavuz Aydın ve Ersen bunu beğendi.
 7. mctymn

  mctymn Aktif Üye

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  18 Eylül 2010
  Mesajlar:
  472
  Beğeniler:
  296
  Şehir:
  İstanbul
  kalabalığa girmeyin . sakin yerleri tercih edin. sakin saatleri tercih edin. birkaç fazla balık için sinir harbine girmeye , yaralanmaya , kavga etmeye deymez.
   
  egeden ve Ersen bunu beğendi.
 8. Ersen

  Ersen Aktif Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  5 Ekim 2013
  Mesajlar:
  489
  Beğeniler:
  635
  Şehir:
  istanbul
  Maalesef sakin yer yok . Ben o yüzden hafta sonu baliga gitmiyorum.hafta arasını tercih ediyorum ama balık olduğu zaman omuz omuza atıyoruz . Yapacak bişey yok .bu yüzden lütfen dikkatli olalım diyorum...
   
  Yavuz Aydın ve lufermania bunu beğendi.
 9. murat karahan

  murat karahan Aktif Üye

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  25 Kasım 2011
  Mesajlar:
  560
  Beğeniler:
  341
  99 yılında inanılmaz bir sarıkanat akını yapmıştı Sarayburnu. Tam gece vardiyasından çıkmışım, telefon açtılar Sepetçi'de çekim yapan arkadaşlar. Sarayburnu'ndaki tren feribotunun duvarında 50 kadar oltacı çinekopa sallıyor ama herkes birbiriyle dirsek teması kadar yakın hatta temas ediyoruz. Balıklar 4'er 5'er geliyor. Her olta atan, kamışlar insin diye sesleniyor. Atışı yapıyor, bir sonraki 5-10 sn bekliyor atış yapmak için. Herkes 125 gram kullanıyor. 50 kişi 4 saat boyunca balık kesilene kadar 1 kez bile birbirimize takmadan av yaptık ve en keyifli anlarımdan biriydi. 5 çinekop aldığımda telefon geldi ve "üstteki iki tane bizim" dediklerinde parmağımı çinekopa kaptırmıştım. Hilal şeklindeki izleri uzun süre geçmedi.
  Önemli olan kalabalık değil, tavır.
   
 10. lufermania

  lufermania Daimi Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  17 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  1.698
  Beğeniler:
  1.529
  Şehir:
  İstanbul
  Aynen öyle, herkesin aynı kafada olması zaten beklenemez beş elin beş parmağı bile bir değil de, en azından biraz saygılı olsalar yeter. Hele bir de yaşça kendinden küçüklere iyice cok bilmislik ve ezmeye çalışma politikası güdüyorlar.
  Diğer konuya gelirsek, ben artık hafta içi gitmeye çalışıyorum, onda da balık bolsa haftasonundan pek bir farkı kalmadı artık
   
 11. Ersen

  Ersen Aktif Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  5 Ekim 2013
  Mesajlar:
  489
  Beğeniler:
  635
  Şehir:
  istanbul
  Dogru söylüyorsun yaşça senden buyuk olduğu zaman tamam. herşeyi o bilir en dogrusunu o söyler . Sen Küçüksün hiç bişey bilmezsin acemisin ne işin var burda git şurda kenarda at. havası oluşuyor çok komik geliyor insana gülümsüyorsun .
   
  lufermania bunu beğendi.