Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arkadaşlar lütfen dikkat !

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Ersen tarafından paylaşıldı.

1. Ersen

Ersen Aktif Üye

Mrb arkadaşlar. ben kamışla atış konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum bazı kişilere basitmiş gibi gelebilir ama aslında elimizde çok ciddi bir silah taşıyoruz. 2 gün önce boğazdayız epey kalabalık bir gün, tanıdığım bir abi, maket balık 185 gr kurşun atışını yaptı kurşun kulağımın dibinden geçti, maket sırtımda kaldı kurşun yoluna devam etti.allahtan kış olması sebebiyle kalın giyiniyoruz . igne kafama gırebilirdi kurşun o hızla kafama çarpsa düşünmek bile istemiyorum. en önemlisi sırtım değilde her hangi bir sebepten dolayı o an yüzümde dönük olabilirdi allah korudu. ARKADAŞLAR ! lütfen daha dikkatli olalım,atış sırasında atıyorum diye birbirimizi uyaralım, kurşun iplerimizi,misinalarımızı gözden geçirelim. bu güzel uğraşıyı hastane koridorlarına tasımayalım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Geçmiş olsun. Dün burda 50 gr kurşunun insanda nasıl bir tahribat yapabileceğine dair bir paylaşımda mevcuttu. Dediğiniz gibi çok dikkatli olmak gerek. Bir insana hatta bir tekneye bile ciddi zarar verilebilir.

Ersen bunu beğendi.
  4. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Çok çok geçmiş olsun. Gerçekten pek dikkat etmiyoruz hele kışın bu işler daha tehlikeli malum herkes dişlinin peşinde kullanılan ekipman belli hele birde balık girdimi herkeste bir acele aman dikkat!!!!

Ersen bunu beğendi.
  5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Herkes kendisine adet edinsin atarken arkaya sağa sola bakmayı, bir de denizde yakın geçecek tekne olup olmadığına da bakmak lazım.. Özellikle hafta sonları kör atıcı sayısı çok artıyor. Uygun şekilde uyarmak şart. Sahte balık bile atarken ıssız bir yerde, arkada kedi köpek var mı diye bakarım. Su üstü atarken de bir gözüm martılardadır. Dikkatli olup uyaralım. 100 gramlık bir kurşun radyatör delecek kadar yüksek bir enerji taşıyor.

Yavuz Aydın ve Ersen bunu beğendi.
  6. lufermania

lufermania Daimi Üye

İnsan olana laf anlatabiliyorsun da, olmayana zaten bisey söylemeye gerek yok. Bazen çünkü bir an bizler de dalgınlık yapabiliyoruz ama karşımızdaki uyarınca "tamam haklısın arkadaşım " deyip özür dilemesini ve daha dikkatli olmasını biliyoruz ama bazen öyleleri geliyor ki adam bir de "kör müsün sen bana dikkat et "falan diyor kavga etmemek için zor tutyorsun kendini. Insanlar birbirine saygılı olsa zaten problem hiç olmaz. Geçen gün rapala bedenleri bir abininki ile birbirine karışmış, adamın bedeni benim rapalanın ignesine düğüm olmus, baktım çözülmeyecek gibi bir an düğüm olanın benim beden olduğunu sanıp kopardım baktım beden adamın ki, özür diledim benimki oldugunu sandigimi söyledim adam suratıma öyle bir baktı ki, kufretse daha iyi. Sonra kamışı kenara koyup tekrar özür dilemek için yanına gittim, tamam problem yok diyor ama yüzüme bile baktığı yok ben de içimden sen bilirsin deyip devam ettim. Yani insanlar bir tuhaf olmuş bişey denmiyor, anlatilmiyor...

Yavuz Aydın ve Ersen bunu beğendi.
  7. mctymn

mctymn Aktif Üye

kalabalığa girmeyin . sakin yerleri tercih edin. sakin saatleri tercih edin. birkaç fazla balık için sinir harbine girmeye , yaralanmaya , kavga etmeye deymez.

egeden ve Ersen bunu beğendi.
  8. Ersen

Ersen Aktif Üye

Maalesef sakin yer yok . Ben o yüzden hafta sonu baliga gitmiyorum.hafta arasını tercih ediyorum ama balık olduğu zaman omuz omuza atıyoruz . Yapacak bişey yok .bu yüzden lütfen dikkatli olalım diyorum...

Yavuz Aydın ve lufermania bunu beğendi.
  9. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

99 yılında inanılmaz bir sarıkanat akını yapmıştı Sarayburnu. Tam gece vardiyasından çıkmışım, telefon açtılar Sepetçi'de çekim yapan arkadaşlar. Sarayburnu'ndaki tren feribotunun duvarında 50 kadar oltacı çinekopa sallıyor ama herkes birbiriyle dirsek teması kadar yakın hatta temas ediyoruz. Balıklar 4'er 5'er geliyor. Her olta atan, kamışlar insin diye sesleniyor. Atışı yapıyor, bir sonraki 5-10 sn bekliyor atış yapmak için. Herkes 125 gram kullanıyor. 50 kişi 4 saat boyunca balık kesilene kadar 1 kez bile birbirimize takmadan av yaptık ve en keyifli anlarımdan biriydi. 5 çinekop aldığımda telefon geldi ve "üstteki iki tane bizim" dediklerinde parmağımı çinekopa kaptırmıştım. Hilal şeklindeki izleri uzun süre geçmedi.
    Önemli olan kalabalık değil, tavır.

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Aynen öyle, herkesin aynı kafada olması zaten beklenemez beş elin beş parmağı bile bir değil de, en azından biraz saygılı olsalar yeter. Hele bir de yaşça kendinden küçüklere iyice cok bilmislik ve ezmeye çalışma politikası güdüyorlar.
    Diğer konuya gelirsek, ben artık hafta içi gitmeye çalışıyorum, onda da balık bolsa haftasonundan pek bir farkı kalmadı artık

11. Ersen

Ersen Aktif Üye

Dogru söylüyorsun yaşça senden buyuk olduğu zaman tamam. herşeyi o bilir en dogrusunu o söyler . Sen Küçüksün hiç bişey bilmezsin acemisin ne işin var burda git şurda kenarda at. havası oluşuyor çok komik geliyor insana gülümsüyorsun .

lufermania bunu beğendi.