Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arkaniza yaslanin ve çupra avlarinin tadini çikarin...

ŞEHRAZAT

Daimi Üye
Adı
Bekir DURAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Maşaallah. Harika bir av. Allah bereketinizi ve muhabbetinizi artırsın. Gözümüzü aydınlattınız sağolasınız.

B

BS Okuru

Misafir
Recai abi on numara av on numara muhabbet olmuş elinize sağlık.. Avların devamını bekliyorum.. Her zaman rastgelsin.. :)

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aynen...son zamanlarda aklımda olan bir düşünce. Alayım olmazsa bir tane :)
aksiyon kameradan bu çekimden aldığımız zevki alamayız, sadece çekeni tatmin eden bir tarz bence, ben şahsen hiç keyif almıyorum aksiyon kamera görüntülü avları izlerken ve hemen kapatıyorum.. bu çekimde ise sizlerle birlikteymiş gibi hissettim ki eminim bir çoğumuz bu duyguyu yaşamıştır..

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
kıskandım valla balığınız bol olsun emekli olunca mutlaka bu keyfi yaşamaya gelicem

avlakyeri

Aktif Üye
Adı
recai dönmez
Kan Grubu
AB Rh Negatif
aksiyon kameradan bu çekimden aldığımız zevki alamayız, sadece çekeni tatmin eden bir tarz bence, ben şahsen hiç keyif almıyorum aksiyon kamera görüntülü avları izlerken ve hemen kapatıyorum.. bu çekimde ise sizlerle birlikteymiş gibi hissettim ki eminim bir çoğumuz bu duyguyu yaşamıştır..
Aynen ustam. bende bu tarz çekim yapmayı daha çok seviyorum. Aksiyon kamera ile beni kimse çekmediğinden kendimi çekerim düşüncesiyle ilgilenmiştim ama şimdi soğudum açıkcası :)

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çarşamba günkü avımda sloganım '' Ah Evladıımmmmm '' olacak :) Bana da uğur getirir belki lüferler atlar zokaya :D

Allegro

Yeni Üye
Adı
Ragıp
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hem keyfli,hem de bereketli bir av olmuş.Paylaşımınız için çok teşekkürler Recai bey.
22'sinde biz Foça'daydık,pek birşey alamadık.25'inde arkadaşlar Uzunada burun taraflarındaydılar ancak onlar da tatminkar sonuçlarla dönmediler.Sizin maşallahınız varmış :)
Bu arada zokalı takım hiç denemediğim için öğrenmek istediklerim var ;
1-Derinlik ne kadardı,50-55 m.lerde iş yapar mı ?
2-Önünde sanırım gezer kurşun var,kaç gr.kullanıyordunuz ?
3-Kamışla da zokalı bu takım kullanılır mı ?
4-Zokalı takımda ip misina kullanılmaz mı,kimsede görmedim.
5-Videoda izlediğimiz yengeçleri bütün olarak mı takıyordunuz,yarım mı ?
Şimdiden çok teşekkürler :hhhhhh:

avlakyeri

Aktif Üye
Adı
recai dönmez
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Çarşamba günkü avımda sloganım '' Ah Evladıımmmmm '' olacak :) Bana da uğur getirir belki lüferler atlar zokaya :D
Bugünde aynı yerde çekim yaptım videosunu hazırlıyorum sen asıl bu avları gör :) Bir demlik çay içersin artık o kadar söyleyim :D

• Beğen
Tepkiler: ino

avlakyeri

Aktif Üye
Adı
recai dönmez
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Hem keyfli,hem de bereketli bir av olmuş.Paylaşımınız için çok teşekkürler Recai bey.
22'sinde biz Foça'daydık,pek birşey alamadık.25'inde arkadaşlar Uzunada burun taraflarındaydılar ancak onlar da tatminkar sonuçlarla dönmediler.Sizin maşallahınız varmış :)
Bu arada zokalı takım hiç denemediğim için öğrenmek istediklerim var ;
1-Derinlik ne kadardı,50-55 m.lerde iş yapar mı ?
2-Önünde sanırım gezer kurşun var,kaç gr.kullanıyordunuz ?
3-Kamışla da zokalı bu takım kullanılır mı ?
4-Zokalı takımda ip misina kullanılmaz mı,kimsede görmedim.
5-Videoda izlediğimiz yengeçleri bütün olarak mı takıyordunuz,yarım mı ?
Şimdiden çok teşekkürler :hhhhhh:
Teşekkürler ustam. İzmirde balık özellikle teknede çeşme ıldır ve ılıca taraflarında güzel geçiyor. Özellikle Mercan açısından. Sorularınıza gelince;

derinlik 25-28 metre arası idi. 50-55 metre zoka için fazla ama zoka arkası 20 yada akıntılı suda 30gr gezer kurşun el ayarınız hassas ise iş yapabilir.
Biz zoka üstüne 25 metrelerde gezer kurşunu 10 gr yoğun akıntı varsa 20 gr kullanıyoruz...
Kamışla sadece çiftlik çupralarında balık alınabiliyor. çünkü o balıklar orjinaller gibi kurnaz değiller. palet yemle bile yakalabiliyoruz. Ama yengeç yiyen çıupralar için kesinlikle kasnak kullanılmalı. 0,30mm yeterli olacaktır.
ip misina kasnak ile kullanıldığında çok karışır. zaten bir kere karıştımı bir daha hayır etmez. o yüzden hayalet misine en güzelidir
yengeçler bütün takılıyor. zaten Çupra çoğu zaman yengeçi emerek içini almaya çalışıyor. Zaten bu yüzden iğneler hep dudakta oluyor. yakalamakda bu yüzden çokda zorlaşıyor.
saygılar...