Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Armut Kurşun Kalıbı ?

Levrek@

Daimi Üye
Adı
Seyit SUNGUR
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Saolun Abilerim Valla Yanlız Olmadıgımı , Her Sorudgum Soruda Bıkmadan Usanmadan Bılsenızde Bılmesenızde .. Herkesın Yardımcı Olmasından Dolayı Cok mutluyum .. Gercekten Dogru Yerde Oldugumu Hıssettırdıgınız Icın .. Teşekkür Ederim ..

kardanadam

Yeni Üye
Adı
burak yazlar
benim babam alimümyum dökümcüsüydu bende torna tesviye okudum ve belli bisüre çalıştım babamın eskiden yapmış olduğu çeşitli kurşun ve zoka lar dökülebilen bi kalıbı varmış eğer babamın hurdalarının içinden bulabilirsek vede çalınmamışsa bende kendi kurşunlarımı dökücem hatta kurşun külçelerimiz bile var ama daha önce yazıldığı gibi çok tehlikeli çünkü bizzat tornacılık zamanlarından biliyorum metal olarak kurşun işleyen yerler işçilerle çok kısa süreli sözleşmeler yapar ve sözleşmeye ölüm veya hastalık halinde tazminat ödememek için bazı maddeler koyar okadar tehlikeli yani. Tabiki bizim olta kurşunlarından bahsetmiyorum onlar ufak iş önlemleride basit eğer evde yapacaksak davlumbaz kunlanarak bu sorunu çözebiliriz farklı bir ortamda yada davlumbaz yoksa bir fan ve baca yardımıyla da olur mühim olan başında metalin erimesini seyrederken solumamak