Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

armutlu sevdası

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında orhanyurt tarafından paylaşıldı.

1. orhanyurt

orhanyurt Aktif Üye

SELAM SEVDALILAR..Bu yazda harika günler yaşadım.. öyleki hızımı alamadım ,çocukları bıraktım bir hafta yine kaçtım.. bu sene yeni avlaklar keşfettim. özellikle armutlu burnu yakınlarında sert dalgaların yarattıgı derin magara kayalıklarında dalış yaptım.. geçen yıllarda partnerim olmadıgı için o bölgelere gitmeye cesaret edemiyordum... fakat bu arkadaşı bir suya girerken görüyorum ondan sonra kayıp :confused: ben kendimden emin olsamda ondan endişe etmeye başlıyorum...ayrıca dalmaya bu sezon başlamış..ama hiç tınlamıyor..:D bir gün bana sudayken yanıma gelerek , orhan abi kocaman bir vatos gördüm bir şey yaparmı dedi ..yok korkma o yoluna devam eder diyerek güldüm.. ama sakın sıkma dedim...sonra ayrıldık... 10 dakika geçmediki odane :eek: dev gibi bir vatos balıgı.. gözleri bilardo topu kadar...kanat genişligi en az 1 mt....kuyruk ucuna kadar uzunlugu 2 mt... derinlik 7 mt kadar , benim 3 mt var yok ,altımdan süzülerek geçti... yani o anı yaşamak lazım... 5 dakika boyunca yakınlarımda dolaştı ama mesafeyi koruyarak...kendime dedimki ,sen bu zamana kadar plajda avlanmışsın al sana deniz....ne denizi sanki okyanus,,,,ben sarozda da daldım ama armutlu burnunundaki adranalin bir başka... varlıgından haberim bile olmadıgım yeni bir balık cinsinle karşılaştım...MAVİ KARAGÖZ olmaz böyle bir güzellik ..belki cinsindendir ama oldukça iriydiler...kendi cinsinden koloni halind yaşıyorlar... yuvalarını farkettigim anda ,akşam gelgit dalgası başladı ve dalışı sonlandırdık... ama kordinatları bende saklı :D:D bir dahaki sefere artık...akşam o bölgede uzun yıllar dalış yapan bir arkadaşla tanıştım ..mavi karagözlerden bahsettim..güldü ve ben onlardan çok aldım dedi ...facebookdan resimlerini gösterdi...resimlerde görürsünüz... sağlıcaklakalın

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ape

Ape Üye

Güzel bir av olmuş tebrikler. Son resimde bir zarganamı var?

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Orhan abi güzel avların olmuş, tebrikler :)

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Dolu Dolu bir sezon geçmiş orhan abi, Maşallah diyorum. Rastgele....:)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan
    Güzel av, güzel bir dalış olmuş.

7. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler kardeşim. :D

Abi bu ne ya,kuruttun Armutlu'yu,yazlığı sattın hala kopamadın oralardan,ama normaldir uzun yıllar bir yerde ikame ettikce ayrılmak ve kopmakda zor gelir. :)

Daha önce telefonunda da görmüştüm resimleri,burada daha güzel görünüyorlar,ancak Karagöz'ler süpermiş gerçekden,aslında tam gitme zamanı. :D

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

orhan abi o karagözleri birde oltada düşün :D spin takımla o karagözü süzdürme yemle avlayan abilerimiz var oralarda sen yerini bulmuşsun tebrik ederim eşkine göremedim avlarında sanırım taş altı yapmadın pek :D yoksa 3 5 kg arası eşkinelerin ekşını da var abi o okyanusta seni canı gönülden tebrik ederim ama keşke olta ucunda olsaydı o balıklar

9. orhanyurt

orhanyurt Aktif Üye

hızır kardeşim görüşemiyoruz,epey oldu...oltayla geceleri eşkinaya attım birkaçtane aldım fakat baba balıkları almak için o meralarda sabahlamak gerek..ben daha göremedim ama 3.5 kg. eşkina o bölgeden fotolarını gördüm...sanırım gece dalışıyla alınmış...sen o bölgeleri iyi bilirsin... marmarada öyle bir yer düşünemiyorum...senin konulara yazmaya vakit bulamasamda takip ediyorum..kalsaglıcakla..

10. orhanyurt

orhanyurt Aktif Üye

Yeni bir yer alacam sanırım ,kopamıyorum alıştık oralara....gideriz berber kısmetse;)

11. orhanyurt

orhanyurt Aktif Üye

Sagolasın şeref...org.katılamıyorum,kısmet olmuyor...denizin altı daha cazip geliyor bana ...görüşürüz..