Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Artık Beşiktaş Sahili'nde balık tutmayın, ölürsünüz!

Konu, 'Genel Konular' kısmında TEKNOTURK tarafından paylaşıldı.

1. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Dünden önceki gece Beşiktaş'a uğradım balık tutan var mı diye. Hava serin ve deniz balıksızmış gün boyu. Birtek baloncu abi vardı İDO Feribot İskelesi yanında duran.

İskelenin parmaklıklarla çevrili alanı içerisinde, siyah, silindirik ve yüksek bir yapı gördüm. Fırlatmaya hazır füze gibi duruyordu. Baz istasyonudur heralde dedim ama insanların denizi seyretmek için sabahtan geceye gezdiği vakit geçirdiği bu yere koymazlar heralde diye düşündüğümden, radar gibi bişeydir heralde dedim. Ama baz istasyonuymuş.

İlk kez yakından bir baz istasyonu görmüş oldum. O kadar çirkin ve tehlikeli duruyor ki, dibine gidip baktım. Radyason yaydığının da bilincinde olduğumdan, çıkardığı o çalışma ve elekronik garip sesler çok ürkütücü geldi.

Baz istasyonunu tepelere, yüksek bina üstlerine dikilir diye düşündüğümden, deniz seviyesinden 3-4 metre yükseğe ve İstanbul'un en güzel sahillerinden birine dikmelerine çok şaşırdım ve kızdım.

Şimdi orada nasıl balık tutarım bir daha, beynimde "acaba ne kadar zarar gördüm, ne kadar radyasyon işledi vucuduma" diye şüpheler uçuşurken.

O istasyonun oradan kaldırılacağını düşünüyorum, buna inanmak istiyorum. Başka hiçbir yerde böyle bir görüntüyle karşılaşmadım, hem insan kalabalığı içinde, hem de denizin kenarında.

Ne dersiniz yanlış mı düşünüyorum, kaldırırlar değil mi o baz istasyonunu. Bahçeşehir Üniversitesi var, binlerce öğrenci eğitim görüyor karşısında. Eylem falan yaparlar, dilekçe yazarlar heralde değil mi.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. paspariko59

paspariko59 Aktif Üye

Baz istasyonlarının insan sağlığına zararı kesinleşmiş değil
    bununla ilgili bir davanın kararıda var
    ayrıca baz istasyonuna karşı olanlar cep telefonuyla konuşmayı ihmal etmiyorlar
    o kadarda düşünürseniz tv seyretmiyelim kablosuz ağlarda etkili şu anda pc karşısında bile radyasyon alıyoruz biliyormusunuz

4. ArateuS

ArateuS Aktif Üye

Köyüne dön Erkan :)

5. hunter

hunter Daimi Üye

En son sen dönmeyi düşünüyordun köyüne ama. ! :D
    Büyük şehir mecburiyeti işte. :) hepimizin mecburiyeti.

6. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Eşref Bey, tartışma amaçlı olarak değildir yazacaklarım. Konu o tadı bırakırsa zaten silerim konuyu.

Konuda vurgulamaya çalıştığım noktalar,

• İnsanların dinlenme ve balıkçıların avlandığı bir yerin içine yapılması
    • Boğaz manzarası olan, denize sıfır bir yere manzarayı da berbat ederek yapılması.
    • Dinlenmek, denizi seyretmek ve balık tutmak için huzurlu vakik geçirilen bu yere artık "Başka radyasyon yayan ürünler de kullanabilmesine rağmen, kesinlikle burnunun dibinde bir baz istasyonu istemeyecek insanların" gitmek istemeyecek olmasıdır.
    "Onda radyasyon var, bunda radyasyon var" ından bahsetmiyorum.

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bu lanet şeyler bizimde yatak odamıza 35 mt mesafede dikili duruyor.
    Bilgi teknolojileri kurumuna şikayet ettik. Gelip ölçüm falan yaptılar. Elektromanyetik radyasyon sınırlar dahilinde çıktı.
    Ayrıca kurulu olduğu yer, yerleşim birimine 10 mt.den uzaksa yasal oluyormuş.
    Tek çare mahkemeye verip uğraşmak maalesef.:mad:
    Ayrıca zamanında araştırdığım kadarıyla radar sinyalide tehlikeliymiş. Yani üsküdar radar önünde avlanmak da sağlığa zararlı olabilir.

8. Cazador

Cazador Aktif Üye

Baz istasyonları heryerde ,ne yazıkki radyasyonda....

9. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

ben lazım bana bişey olmaz :) kardeş güzel konuya değinmişsin zaten orda av yapanları sevmezdim:) kimseye söyleme yaaa. biz türküz son ana kadar bize hiçbirşey olmaz mantığı malesef yer etmiş beynimize. benim memleketimde kenserden ölen insanların 100/80 bağırsak kanseri ama bunu kimse kabuletmedi ve etmicek malesef devletimiz bile ilgilenmedi....

10. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Başlık parasını biriktireyim döneceğim hemen :)

11. janavar

janavar Üye

döner PIÇAKLARIYLA DALALIM ABİ:D latife