Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aşiyan Kefalleri

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Aynı son karedeki gibi bir tepsiyi tepsisiyle attım evelki sene tarabyada yakaladığım 5 tane kiloluk tombul inanın ..k kokuyordu yapmasını bilsen falan demeyin iyi biliyorum, ama ne yaparsanız yapın bu balık kokar...
Bu ilk değil daha önce de aynı bölgeden avlandım ve yedim ben kokuya raslamadım. Açıkçası **k kokan kefale hiç raslamadım o tepsideki balıkları daha önce hiç yemeyen kişiler yedi ve yorumları şöyleydi "ben bunları pis kokar bilirdim ama öyle değilmiş" elbet kokanı olabilir ama hepsinin öyle olduğuna inanmıyorum.
Avlandığı bölgeyle ilgili olabilir bu koku.
Boğazın akıntılı ve diğer yerlere göre daha temiz sularında avlanan kefallerde bu koku olmaz gibi geliyor bana da..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler güzel ve keyifli bir rapor, ben her ne hikmetse Boğaz'da çıkan hiç bir balığın koktuğunu görmedim, akıntılı sudan da olabilir, göç balığı da olabilir, gayet lezzetli olduğunu tahmin edebiliyorum afiyet olsun :)

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
terbiyeli kefal tarifi gibi olmuş :D

uzun zamandır kefal avlamıyorum ama çok eskiden kışın kuvvetli soğuklarda yakaladığım kefaller güzel olurdu.

Rastgelsin.

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Avlandığı bölgeyle ilgili olabilir bu koku.
Boğazın akıntılı ve diğer yerlere göre daha temiz sularında avlanan kefallerde bu koku olmaz gibi geliyor bana da..
Yorumunuza katılıyorum bu avlaktan başka avlananları da gördüm yorumlarını aldım ama kimse olumsuz bir şey söylemedi

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler güzel ve keyifli bir rapor, ben her ne hikmetse Boğaz'da çıkan hiç bir balığın koktuğunu görmedim, akıntılı sudan da olabilir, göç balığı da olabilir, gayet lezzetli olduğunu tahmin edebiliyorum afiyet olsun :)
Teşekkür ederim. Tadı gayet güzel daha önce aynı bölgeden 3 tane iyi boylarda almıştım fleto çıkarıp yağda yapınca da güzel bir tat vermişti.

muratbozk

Daimi Üye
Adı
murat bozkurt
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Avınız için öncelikle tebrikler :)

Zamanında bunlardan çok tutardım hatta bir ara adım en iyi kefalciler arasına bile girmişti; özellikle yanıma gelip tutan çok olmuştur hırs yapıp:D

Dediğiniz gibi güzel çıkanlarıda var kötü çıkanlarıda bunu en iyi denk geldiğinizde anlarsınız, ne yaparsanız yapın o koku çıkmıyor, inşallah denk gelmezsiniz.

Yavuz DURUKAN

Yeni Üye
Görüntüler harika... Afiyet olsun, süper...:harika::harika::harika:

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Avınız için öncelikle tebrikler :)

Zamanında bunlardan çok tutardım hatta bir ara adım en iyi kefalciler arasına bile girmişti; özellikle yanıma gelip tutan çok olmuştur hırs yapıp:D

Dediğiniz gibi güzel çıkanlarıda var kötü çıkanlarıda bunu en iyi denk geldiğinizde anlarsınız, ne yaparsanız yapın o koku çıkmıyor, inşallah denk gelmezsiniz.
İnşallah Denk Gelmem :)