Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Asla şaşmam dediğiniz düğümler!

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
klips ve delikli ignelere palomar ya da double palomar. orguyle fc baglarken fg dugumu kullaniyorum.

lodoscubarbaros

Aktif Üye
Adı
Barbaros Küpcü
Kan Grubu
B Rh Pozitif
-Naylonu naylona şok yaparken Şemsipaşa düğümü,misinanın biri ip oldumu şemsipaşa da ip kayıyor
-Surfte ipi ipe şok yaparken duble uni knot,naylonu ipe şok yapıyorsam yine duble uni knot.
-At-çek ve jiggingte lideri ipe bağlarken FG ,fakat FG yi bitirirken naylon misinayı yakmıyorum. Varivasın sitesinde gösterildiği gibi Naylonu ana ip, parça ip ve kendi üzerinde 3 ilmekli düğüm yapıyorum.

SF

Bu düğümü malzemeci arkadaşa 2-3 dakikada yaptım.0.75 lider ve 0.45 no ip ile.Denediler tırt mı diye iki misina da patladı düğümde en ufak bir ezilme ve oynama olmadı.

-Naylonu klipse bağlarken ise AG Chain Knot kullanıyorum.

Son iki düğümü tek geçerim.Fakat FG düğümü 0.6 PE gibi ince misinalarla çok zor oluyor.O zamanda uni knot yapıyorum.

-Bir de delikli çember iğneyi kasa düğümü veya rapala düğümüyle bağlıyorum,iğne rahat hareket etsin diye.Eğer misinanın iki ucu da açıksa,müsaitse snell düğümüyle bağlıyorum ki çember vazifesini iyi yapsın.Tabi bu snell düğümünü iğnenin halkası sağa veya sola yatık değilse yapılıyor diye biliyorum.
-İpi klips veya fırdündüye doğrudan bağlayacaksam palomar kullanıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

levent31

Aktif Üye
Adı
levent
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Fırdöndü ve kurşun bağlamak için palomar.
ip - ip ekleme için double uni.
ip - mono leader için power-pro knot burada

Sahte kırdım, iğne kırdım, misina patlattım,trofe kaçırdım ama bu düğümlerin patladığına hiç şahit olmadım(double-uni hariç onu denemedim). Hepsi de çok çok kolay düğümler. FG power proya nazaran çok zahmetli bir düğüm...

DeepSilent

Üye
Konu hortlayacak ancak düğüm olayında tecrübeler önemli.

Atçek için;
Örgüyle FC birleştirmek için modified albright.
Fırdöndüde FC için palomar.

Örgü-FC de double uni de sıkıntı yaşamadım. Ama nedense albright bana daha çok güven veriyor. FG zor zahmetli bir düğüm. 20mm örgü 25mm FC kullanıyorum gayet ince halkalarda takılma sorunu olmadan kullanıyorum.

Fırdöndü vs. de palomar dışındaki düğümlerde bahtım hiç yaver gitmedi. Diğer düğüm çeşitlerinde hep düğümden patlattım. Sahteler pahalı düğüm işi önemli. Bu nedenle palomar dışında kullanmıyorum artık.

edit: FC olarak Take Akashi kullanıyorum her ne kadar %100 FC dese de sanırım hybrid yada kaplama olması gerek dolayısıyla mono sınıfında değerlendirmek daha doğru olacaktır.