Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Assist ipi olarak zıpkın ipi ama yardımınız ile...

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında yesilll tarafından paylaşıldı.

1. yesilll

yesilll Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,
    Asıl amacım jiglerim için assist iğneleri kendim oluşturarak bu işi daha zevkli hale getirmek ama işin ekonomiklik kısmıda önemli hani ;)

Nasip olursa haftasonu Mersin yolculuğumuz olacak. Bu yolculukta bende kendimi denemiş olurum...

Bu işte ustalaşmış forum üyelerimize benim sorum şu:
    Zıpkın iplerinin çekerini nasıl öğrenebilirim?
    Assist iğnesi hazırlamada ip olarak zıpkın ipi kullanmak istiyorum.( Sonuçta dakron ip sınıfında öyle değil mi?) Ama ipin satışının yapıldığı hiçbir sitede çekeri ile ilgili bir bilgi verilmiyor. Bende en zayıf halkayı oluşturmak istemiyorum... Malum Konyamız deniz balıkçılığına uzak olduğu için hiçbir satıcıdan bırakın bilgiyi bu malzemeyi bile bulmanız imkansız. Burada tatlı su balıkçılığı gider ne yapacaksın denizi der gönderirler seni :p

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merhabalar Hakkı bey,
    Zıpkın ipleri sağlamdır.Dynema ve kevlar içerenler sağlamlık konusunda şüphe götürmez..Bunlara ilave olarak, çevirme lastiklerde kullanılan ipler daha sağlam yapılıdır.
    Hertürlü sorunun cevabı ve malzeme temini için MertSub Dalış Malzemeleri
    İplere bakmak istersen İp & Monoflament ve Aparatları - MertSub Dalış Malzemeleri
    Önerim kırmızı olan..110-320kg çekerli
    http://www.mertsub.com/product.php?id_product=1002

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Kalın İp misinalar var, minimum 100mm ve üstü. Onlardan yapabilirsin. Ben yapmıştım gayet iyi olmuştu.

5. streptococus

streptococus Üye

Boğazda, tekneden, sahte ile av yapanlarda gördüm. Jaluzi ipi ile yapmışlardı takımlarını. İşine yarar mı bilmem ama aklının bir köşesinde bulunabilir.
    Saygılarımla.

6. yesilll

yesilll Yeni Üye

Erdal bey ilk olarak ilginiz için teşekkür ederim. Şuan için linkleri görüntüleyemedim zannedersem site ile ilgili ama kısa zamanda kesinlikle inceleyeceğim. Özellikle içinde kırmızı bir malzemeden bahsetmişsiniz. Kırmızı renk benim aradığım özellikler içerisinde ön planda. Bulunabileceğini tahmin etmemiştim.Kırmızı makaronda kullandığım için takım tam istediğim görünümü almış olur. Bu linkleri incelemek için daha da sabırsızlandım şimdi :)

Hamdi bey size de teşekkür ederim... Aslında şuanda sizin bahsettiğiniz yöntemi kullanıyorum. Bir arkadaşın cabellastan temin ettiği bir ip misina vardı yalnış bir siparişle geldi. Daha doğrusu sitedeki fotoğrafından daha farklı renkte ve kalınlıkta geldi. Misinayı makinaya sardıktan sonra artanını bu amaçla birkaç kez kullandık ama açıkçası ben malzemeye kıyamadım ve kasnağa sarıp sırtı için kullanılmak üzere bir takıma daha sahip olduk :rolleyes:

Ama yinede sizlere tekrar tekrar teşekkür ederim... Bu formdan boş dönmeyeceğimi biliyordum ;)

7. yesilll

yesilll Yeni Üye

Bunu aklımın bir köşesine yazdım ;) jaluzi ipini biliyorum ama uzun zamanlı tuzlu suya karşı direnci nasıl olur acaba :confused: yinede araştıracağım sonuçta bu hobi sadece avlanmakla değil araştırıp geliştirmekle daha zevkli

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Linklere erişim sorununuz devam ederse yazın.Size Mertsub ın sahibi Ozanın telefonunu özelden atayım..

9. yesilll

yesilll Yeni Üye

Tekrar tekrar denemeyle hallettim sonunda. Şuan siteyi incelayabiliyorum... Malzeme tam olarak aranan malzeme bu kadar başarılı olabilmek beni inanın sevindirdi. Sayenizde oldu bu tekrar teşekkürler...

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Rica ederim Hakkı bey,sizin aradığınızı bulmanız forumun amacına ulaştığı anlamına geliyor..Bende aynı ipi kullanıyorum Jiglerde.
    Ozan'a selamımı söyleyin..:)

İnşallah güzel avlar ve bizimle paylaşırsınız,rasgele.:)

11. yesilll

yesilll Yeni Üye

Artık internetten satın alacağız... Aslında kış aylarında olmasak Çanakkalemizide görmüş olurdum... Birgün inşallah oraya geleceğim ve avlanacağım... Tanışmayı çok istediğim üstadlar var Çanakkale de...

Bir gün güzel bir avım olursa emin olun elimi dahi yıkamadan burada paylaşacağım :)