Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Assos defteri

Konu, 'Sohbet' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli üyeler
    Bilindiği gibi,7 senedir Sivrice Mevkiinde yaşamaktayım.
    Belki bilindik bazı sebeplerden ötürüde,öncelikle teknemi alarak,15 km Kuzeydeki Assos Antik Kenti Mendireğine,tamda Jandarmanın 5 metre karşısına bağladım.
    Geceleri yatağımda yatabiliyor,tekrar çalınma kabuslarına uğramıyorum.
    Bazı geceler ise Assosta Kardeşimin,emsali zor bulunur mekanında kalıyorum.

Sanırım burası artık benim son durağım olacaktır.
    Bugüne kadar Sivricede ağırladığım balıkcı dostlarıma hizmet vermeğe yeni limanımda,yeni bir şevkle devam edeceğim.

Üst,üste çakışmamasına özen göstererek,arzu edenin hizmetinde olacağımı tekrar belirtmek istiyorum.
    Hizmetin bir bedeli olduğu gerçektir.
    Benimkisi aslında hizmet değil, beraberce avlanmak arzusudur.
    Dolayısıyla kimsenin aklına maddi noktalar takılmasın.
    Kardeşlerimin bana verdiği ve vereceği haz her türlü menfaatin üstünde olmuştur,olmayada devam edecektir.

Eskiden balık çok iken derdimki gelecek dostlarıma,yanınızda illaki Buz kutularınızı getirin,getirmesi sizden doldurması benden derdim.
    Sonraları diyemez oldum,zira dolduramazda oldum.
    Ama yeni mekanım,yeni kerterizlerim bereketlidir,doldurur olacağım kesindir.

Ama ah o bilindik Sivriceli Ustalar.
    Ya bırakın beni artık rahat,
    Gidin gırtlağına kadar yumurta dolu kolyozlarınızı tutun.
    Burası hem uzak,hem çok benzin yakarsınız,alimallah dönüşte üşütürsünüz.

Vedatmoni yada Vedatamoniya eh benzetebilmişimdir.

Ha sahi bakın bu terim yakında buralarda söylenir olur.
    İspiyonun bini bir para.

Yeni veya güncel anlatımlarım,resimlerim,raporlarım çok yakında beğeninize sunulacaktır.

Sevgi ve saygımla kalınız

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Vedat abi gnaydın,
    Buram buram tarih kokan Assos'ta sana mutlu mesut ömür diliyorum.
    En çokta tekne bağlama yerinin tam jandarmanın karşısında olmasına sevindim.
    Bundan sonra teknenin yada motorunun çalınma durumunun olmaması ne güzel.
    Güzel raporlarını bekliyoruz.

4. cezmi

cezmi Üye

Çok sevgili Vedat ağabey.

Assos defteriniz hayırlı olsun. Yine dev avlarınızı beklemekteyiz. ( zaten sivricede kalmadı)
    Bir dönem Yabanda program için çağrı aldığınızı forumlardan öğrenmiştim.
    sizin gibi bir ustanın bir sonraki aşaması ancak necmi bey gibi Yabanda program yapmaktır.
    Bence yabantv için artık naz yapmayın ve bizleri mağrum etmeyin.
    saygılar çok büyük usta

Önemli düzeltme:

KKGM'den alıntıdır.

Vedat abi yumurtalı olmasına imkan yok.
    Forumları bir göz atarsan Mahir amca dahil oltacıların bu balığı 8. ayda yakaladıkları vakadır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Mayıs 2011
  5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Vedat abi yeni yerleşim yerin hayırlı olsun.

Sizden ricam, kimseyi zan altında bırakacak ifadelerden uzak durmanız. Sorunları yazarak değil konuşarak çözmek daha mantıklıdır.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yeniden hoşgeldin Vedat Abi
    Avlarınızı ve raporlarınızı bekliyoruz.

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

vedat ağabey sizdemi göç ettiniz allah utandırmasın sağlıcakla bizimle kalın

8. albatros-mst pltky

albatros-mst pltky Yeni Üye

vedat abi huzurlu ve güvende olmana çok sevindim . bütün avların keyifli olsun .

9. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Hamdi
    Senin asıl arzunun,bilindik bazı balıkcıların şöyle yanyana aynı teknede balık tutmaları,bunu resmetmeleri forumlarada bu güzelliği aksettirmeleri olduğunu biliyorum.
    Zira bizzat sen herikimizinde omuzlarına ellerini koyarak bunu rica etmiştin.
    İnan bunun için çok uğraştım.
    Ancak,sanırımki benim huyum,suyum,karakterim ve mizacım hakkında flu bir durum yoktur.
    Herşey net ve bariz bir şekilde açıklanmıştır,
    Çok uzun zamanlardan beri forumlara katılımlarda bulundum.Buralarını evlerim korunduğum ve kollandığım yerler olarak hissettim.Heyecanlarımı,sevinc ve üzüntülerimi buralarda yansıttım.
    Buralar sayesinde tanınır bir avcı oldum.
    Buraların üyeleriyle doyumsuz avlar yaptım.
    Lütfen bana artık şunu şöyle yap veya yapma dememelisin.
    Karşımda oturup konuşup anlaşacak adam değil bir çete vardır.
    Sevgiyle kal

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Cezmi
    Bana çok sevgili Vedat Ağabey olarak hitap etmiş olsanda,nedendir bilinmez kafamda ve gönlümde halen bir soru işareti bulunmaktadır.
    Ama herşeye rağmen hitabın iyidir,hoştur beni sevindirmiştir,inşallah ileride daha sıcak muhabbetlerde bulunuruz kafamdaki istifhamı sileriz.

Şİmdi ister Mahir Amcan ister KKGM'nın başı,yardımcıları kim olurlarsa olsunlar,öyle oturdukları yerden bunu ne bilirler nede görmüşlerdir.
    Şayet o gönderdiğin liste doğru olsaydı,bu balıklar yumurtalı mevsimlerinde katliama maruz kalmasalardı,pekala eski göç yollarına ulaşır ve sizlerde İstanbulda arada bu balıklardan tutmanın keyfini yaşardınız.

Uskumru çok benzer bir balık olmasına ve hatta kolyoz ile karışık sürüler teşkil etmelerine rağmen,yumurta tutmaya ocak ayı gibi başlayıp,işlevlerini en geç mart ayı ortalarında bitirirken,kolyozlar mayıs ortaları gibi yumurta tutmaya,dökme işlemlerini ise en geç Temmuz aylarında biitirmektedirler.
    BU durumda tutulan her dişi kolyoz,azıcık içinde balık sevgisi,hayvan sevgisi bulunan herkişinin yüreğini burkacak ölçüde yumurtalıdırlar.
    Yani illaki bir,ikisini yakalayıp karnını yarıp göstermemimi istemektesin.
    Mevsimler kaymıştır,Hem av verme ve hem yumurta dökme mevsimleride kaymıştır.Bu durumda avcı kendi gözlemlerine göre hareket etmeli,arada kendi vicdanına baş vurmalıdır.
    Yaban TV konusuna gelince;Maalesef başka bir forumda bu konu tartşılmaktaydı.Sonunda bende müdahil oldum ve iş çığrından çıktı.
    Emin olduğum bazı güçlerinde burada tekrar devrede olup,konu hakkında görüşmemize rağmen TV yetkililerine tesir edip,hadiseyi sabotajları söz konusudur.
    Bu millet tarih boyunca böylesine kıskancların yüzünden çok şey kaybetmiştir.
    Ne yapalım sağlı olsun,buyusunlar kendileri birşeeyle yapsınlar.

Sevgiyle kal

11. cezmi

cezmi Üye

Sevgili Vedat ağabey
    Resmi kurumları dışlamakla bir adım atamayız. Kurumlarda hatalı olabilir ama biz bireyler kendi düşüncelerimizin kesin doğru diye empoze edersek yanılgıya düşeriz, yanılır ve yanıltırız.
    Keşke su ürünleri mühendisi bir kaç forum üyemiz olsaydı. Bizlere olayı bilimsel kanıtlarıyla ortaya koymaya çalışsaydı. Şimdi sen yumurtalı diyeceksin diğer taraftan insanlar yumurtalı değil diyecek. Ortada kural hatasıda yok, yasakta yok.
    Birde yıllarda beri süre gelen bir hatamız var ( genelimizde) Olayın ucu bize dokunduğunda hemen isyan ederiz. Benim gözlemlerime görede Kıyıdan olta sallayan sandalcıyı, sandalcı gırgırcıyı, gırgırcı ise trolcuyu, trolcu ise tüm camiayı suçlar durur. Ama genel hatadır sürekli yaparız. Kendi hakkımızı savunmak her daim bencilliktir. Diğerinin hakkını savunmak en insani, en ahlaki olan davranıştır. Bizler ise hep kendimize nalıncı keseri gibi yontmaktan Keser bile artık "yeter yahu" deme noktasına geldi.

Konu kolyostu :)
    Ben hala ısrarla Devletimin biriyle benden çok daha olayları bilir ve gereğini ona göre yapar demekteyim.
    Nasılki trafikte 90 km sınır koyan ulu devletimin bir bildiği ( bilimsel veriler ışığında ) varsa bu çizelgelerde tam olmasada genel manasıyla değişene kadar doğru saymamız şarttır. Beğensekte, beğenmesekte en kötü kanun kanunsuzluktan evladır.
    Vedat Ağabey "gırtlağına kadar yumurtalı" demekle inşallah kişileri kast etmiyorsunuzsur. ki kişilere dokundurmak için kurulan bu cümleden kimseye hayır gelmez.

Bu vesileyle Forumumuzu takip eden konuya vakıf suürünleri mühendisi arkadaşlardan bili rica ediyorum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.