Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Assos-Sivrice bereketi dorukta.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Nihayet otel işlerinin azalmasıyla balığa çıkmaya başlayabildik.
    Vedat abinin teknesini sivriceye götürmesinin bir sebebi varmış bunu iyi anladık.
    O kadar çok mercan ve karagöz tuttukki

birçok saldık ama kontrol dışı birkaçınıda ufak olmalarına rağmen alıkoymuşuz.

Merve tekne şu an Sivrice limanına bağlı.gelen her kes tekneyi alır ve kullanabilir.Abimin diğer büyük teknesi saroza bağlanınca belki hep bizle gelemez ama teknenin anahtarı bende hemen çözüp alır istediğiniz kadar kullanırsınız.

28.10.2013günlü avımız;

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Vedat Abi,
    Güzel ve bereketli av olmuş

4. senihcan

senihcan Daimi Üye

Maşallah çok bereketli av olmuş imrendim :)

5. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Bayramda Sivrice'deydim ve Vedat ağabey ile sıcacık kahve eşliğinde kahveden sıcak hoş sohbet ettik. Teknesini Sivrice limanına getireceğini ve ne zaman istersem kullanabileceğimi hatta kullanabileceğimizi söylediğinde çok sevindim.

Zira, Sivrice gibi bir yerde tekne ile balık avı yapmak için mutlaka tekneniz olması gerekiyor ya da kaptanıyla bir tekneyi kiralamanız gerekiyor. Bu da neredeyse imkansız bir durum, tabi bu benim gözlemim ki, bu durumu Vedat ağabeye anlatmıştım.

Bir de Okan Motel'in sahipleri tesislerinde konaklayan müşterilerine kendi teknelerini veriyormuş ama öyle istediğiniz saatte denize çıkamıyorsunuz. Motor hırsızlıklarının önüne geçebilmek için akşam tekneler limana bağlandığında motorlarını söküp, depoya kaldırmaları sebebiyle gece ya da sabah çok erken saatlerde tekne ile denize çıkma imkanını bulamıyorsunuz.

Şimdi Sivrice'de tekne ile av yapma imkanımız olmasına çok sevindiğimi tekrar belirtmek istiyorum ve bu vesile ile Vedat ağabeyime gösterdiği bu takdire şayan davranışından dolayı çok teşekkür ediyorum. Umarım yakın gelecekte orada av yapabilecek bir ortam oluştururuz ve Sivrice'de av yapmanın keyfine varabiliriz.

Ayrıca, Vedat ağabeyimin avlarını özlemiştim, bereketli av günceniz için sizleri tebrik ederim. Rapor olarak burada bizlerle paylaştığınız için de teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

Not: Vedat ağabeyime selamımı iletmenizi rica ediyorum...

6. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Tabii Aydınli Ali şifresini bana vermişti ve bende,arada siteye bakıyordum.

Şeref kardeşim benim eski dostumdur,birlikte avlarımız,yediğimiz içtiğimiz vardır.Bu dostluk ve kardeşlik çok sene öncelerine kadar dayanır.

Bugüne kadar bana yönelik menfi bir tavrını yada lafını duymadım.

Sevgili Şeref siteden ayrı düşeli çok zaman oldu ama senlede,Hamdiylede ve elbette Süleymanlada dostluğumuz irtibatımız kesilmedi.

İleridede sıcaklığını aynen devam ettirecektir,buna gönülden inanmaktayım.

Arada dişe dokunur avlarımı paylaşmaya devam edeceğim.

Bunun baş sebebi ,sizlerde arada buralarda,elbette yeni teknemle Saroz sularındada birlikte olabilmenin yolunu açmak ve neticede bu mutluluğa ulaşmaktır.

Bugünde güzel bir gerçekleştirdik.Avımız akşamüstü başlayan ve hava kararıncaya kadar süren bir av oldu.

Yani kısa süreli sayılabilecek bir avdı.

Ancak temiz ,yakışıklı balıklar alabildik.

Bu kere tüm aldıklarımız bir araya getirip fotolamak yerine birkaç münferit resim çektim az sonra konu dahilinde sunarım.

İlgi ve yorumuna ise ayrıca teşekkür ederim.

Sevgimle kal

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler güzel av olmuş. İnsanı imrendiriyor. Uzun zamandır sesi çıkmayan Vedat Ağabey'den de bir haber veriyor olması ayrı güzel tabi. Bu güne kadar amatör oltacılarla birikimlerini ve tecrübelerini paylaşan güzel insan şimdi de teknesini paylaşarak bir büyük güzellik daha yapmış. İyi ki varsın Vedat Ağabey. :)

8. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Hoş geldin Vedat ağabey,

Seni ve muhteşem raporlarını özlemiştik. Arada da olsa böyle paylaşımlarını bizlerden esirgeme ağabey ;)

Yakın gelecekte tekrar görüşmek ve bu sefer birlikte olta sallamak üzere sağlıcakla kal Vedat ağabey...

9. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Ençokta senin eski günlerde,ilk üye olduğun tarihten itibaren enerji ve ve sevgi dolu hitaplarınla tekrar burada olman beni etkilemiştir sevgili Süleyman.

Senki açık su avı hevesimi körükleyen birisisin.

Hemen şimdi bu kere dün geceki kısa ama az avımızı paylaşıyorum.

Sevgimle kal

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Vedat abim, bilgi deneyim ve duruşunu tekrar burda paylaşman beni sevindirdi, hiç bir avı paylaşamasakta, paylaştığımız güzelliklerimiz oldu, bu bile yeterli gelir bazen insana, ama inan bana yetmedi diyebilirim, hani şöyle bir oluruna denk getirsem uçucam gelicem, ama ben, klavye başında ölecek olanlardanım malesef.
    Bak bu büyük kutlu günde bile burnumun dibinde bandonun sesini duyuyor, Vatan Caddesi'ne inip burukta olsa gurur veren kutlamaları izleyemiyorum, burukluğun sebebi malumunuz, olması gerekenler, olması gerektiği yerde değiller ve bu insanı çok burkuyor. Neyse abim yazdıkmı gider. Aramızda , başımızda olmana sevindim en azından bir büyüğüm olarak.:harika::harika:

11. ulas07

ulas07 Üye

Tebrikler, güzel av olmuş, darısı başımıza, bu balıklar gece mi tutuldu gündüz mü, daha iyileri rastgelsin.