Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At-çek AKYA ve KOFANA + KOFANA

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Günaydın tüm Balıksevdam Dostlarına...

Günlerden Cumaydı akşam suyu yapayım dedim, işten yine biraz kaytararak atçek yaptıgım avlağa olanca hızla vardım ve suların çekilmesini de kendi lehime çevirmek için 70 metre kadar, üzerimde tulumla suya girdim..
    Ve başladım atçek yapmaya rover98 beyaz ve üzeri siyah olanı kullandım sıklıkla aradada önceki raporumun kahramanı kofanayı alan Max rap denedim..
    15 kere beyaz rover, 15 kere siyah beyaz rover, 15 kere rapala skitter pop, ve 10 kere de rapala max rap sıralasıyla artık yeter diyen kolumun feryat figanlarını duymazdan gelerek habire atıp atıp çekiyor ve çekiştiriyordum kiiiiii :D:D:D

Max rap yapışıverdi biyere..
    Sarmaya çalışıyorum banamısın demiyor..
    Kafada atmıyor ve yüzmüyorda ne hikmetse..
    Ne oldugunu nereye takıldıgını anlamaya çalışarak sahtemin takıldıgı yere doğru adım adım ilerlemeye koyuldum.. Keşke gitmez olaydım da giden 35 tllik max rap olaydı..
    Arkadaş tam sahtemin oldugu yere gelmişken ayagımın altında kaygan kaygan bişey nasıl bir çırpındı , nasıl bir debelendiyse denizin 100 mt içinde ben biçare ben.. yapayalnız ve savunmasız ben :) Aklım çıkmış bir halde ki hava kararalı baya oldu ay yok bişey yok lamba yanımda değil. nasıl bir hoşşşttt dedim .. Aklıma geldikçe hala gülerim..
    Refleks işte küçükken kızdırırsan mahallenin köpeklerini, sıksık saldırırlar seni görünce ve o bilinçaltımda nasıl yer ettiyse ilk tepkim hoşştttt diye avazım çıktıgı kadar bağırmak oldu :D Tabi avazım çıktığı kadar dedimse sesimde çok fazla çıkmıyo işin aslı tırsıntıdan :D
    Boğazıma bişey düğüm düğüm oldu, sırtımdan buz gibi bişey ürpertimi desem değişik bişey ama az yusufla karışık halde sırtımda..
    Bütün tüylerim esvaptan dışarı çıktı korkudan :D
    VATOSSSSS...!!!!
    İlk tırsıntı halini atlattıktan sonra ve kendime aragazı vererekten kalamayı kapatarak geri geri bi 30 dk uğraşarak kocaman ve yayvan şeyi kıyıya aldım..
    Vatos meraklısı değilim ama beni buluyor ne işse..
    Tek başıma olmam aşırı dezavantaj maalesef ama naparsınki serde kurtluk var.. Kurda sormuşlar ya ensen neden kalın diye o da demiş ya hani kendi işimi kendim yaparım.. Bana sorsalardı ''la bi yürü git adam vardıda benmi çağırmadım ''derdim o anda..
    Kurtluk murtluk hikaye işin aslı.. av partneri, av arkadaşı, eküri,kanka ne derseniz işte bende bu sene ondan yok maalesef..
    Bi 30 dk kadarda sahtemi agzından kurtardıktan sonra oradan şantiye alanınan
    buldugum kürekle baya uzunca uğraşarak sapıyla ittirerekten hayvancağızı doğal yaşam alanına yolcu ettim..
    Atçek Yakala Kürek Sapıyla İttir Bırak 8 kg Dün akşam rapor yazsam adı bu olurdu ellaam :D:harika: aferin bana :D

Sabah suyuna niyetliydim bugünden için ama gece arkadaşlarla facede uzun yazışmalar olsun, Oğlumun biraz hasta olup gece uykusuz bırakması olsun gideyimmi gitmeyeyimmi diye bi kaç kez telefonun alarmını iptal edip tekrar kurdum..
    Ve sabah 5 e kurulu alarmla hemen Arkadasım Mustafadan aldığım Ölüdeniz tarafındaki Faralya köyüne yerleştirdiği kovanlardan sağılmış hakiki baldan 5-6 kaşıkladım arkasındanda köy yoğurdu 8-10 kaşık şöyle hakiki köy yoğurdu ama kaymağı 1 parmak..
    Sabah bundan iyi enerjimi olur değil mi..:)
    Ve ardından kuzineye bikaç odun attım ki Oğlum üşümesin hem gelincede çay yapar, ve kuzineyle ısınmış sıcacık odaya girerim malum üşüyecez tulumla sabahın ayazında ..

Ben nerden bileyim conta yakacak seviyeye kadar hararet yapacagımu bugünkü avda :)
    Ama bal yemiştim ya ballıydım ondan oldu zaar.. yarın 8-10 kg daha söyliyeyimde ayırsın bana baldan :D Mesele balıksa hertürlü batıl inanca sonuna kadar açığım..:)

Yola düştüm arkadaşlaaarr..
    Vara vara avlağıma vardım nasıl soğuk nasıl ayaz ama hafif dalgalı deniz ve vatosla boğuştugum seviyedende baya bi yükselmiş deniz suyu.. bu iyi işte..
    Rover 98 le başladım atçeklemeye..
    Bi anda oldu herşey ve dört bir yandan lüfer şapırtıları sardı güzide avlağımın afakını...
    Lüfer yada kofana çok başka oynak yapıyor arkadaşlar levreğinkine hiçmi hiç benzemiyor..
    Bariz bir patlama oluyor sanki suda faşşştt.. foşurttt... pofff.. kısa kısa ama seri..
    peşine düşüpte sürekli yapmıyor alttan tek hamlede bitiriyor yavru balıkların işini lüfer amcalar..
    Bakalım nasibimize hangileri gelecek..??

ilkin benim sahteye pek itibar eden olmadı, aksiyonu falanda coşturdum yırttım yardım denizi ama ıı ıhh yemediler bunu uyanıklar..
    Bende bi onu bi bunu değiştirerek farklı noktalara arada poper gibi kısa çekiştirmelerle kandırmaya çalıştım kofileri..
    Bi ara yoruldum yavastan çekerken bi poping yapayım dedimdi..
    nasıl bir daldı alttan sahteye varya.. yok böyle bir şey yaa..
    Tek seferde kaptı vicdansız demekki bikaç gün öncekinin içinden çıkan kefali de böyle kaptınız heee sorarım ben size şimdi diyerek hızlıca aldım arkadaşı kıyıya..
    1. Kofana yaklaşık 1 kg

Sürü var hemen geri dönüp atçeke devam etmem lazım diye düşünerek 40 mt kadar ilerledim suda ha babam de babam aksiyon maksiyon hoppala güppele çeke çekiştire üzeri siyah olan roverla bi tanesini daha kandırdım..
    2. Kofana yaklaşık 900 gr

Çok mutluyum.. pis pis sırıtıyorum.. denizle bütünleşmişim..
    İyiymiş bu iş hacı diyorum kendi kendime :D
    İstediğimi verin gideyim havalarındayım ve istediğimi de almışım daha ne olsun..
    gerisi fantazi..
    Ve bende sırf fantazi olsun diye düşünerek farklı farklı aksiyonlarla kandırmaya çalıştım arkadasları.. Buble pen denedim.. buble walker denedim.. arada max raple bidaha yoladım ne iş diye .. ve tekrardan sırtı siyah roverı taktım..
    İlk 2 atışta sahteye bariz bi dalma vardı foşşşşş foşş etti 2 kez.. Aksiyonu kesmedim tam aksine dahada sertleştirerek hani korkmuş kaçan balık kimliğine büründürdüm roverı..
    ilk ikisinde yeemdi arkadaş numaramı..

Ama üçüncü atışımdaaaaaaaaaa ..
    Öyle bir saldırı olduki sahteye akıllara zarar..
    Suyun bi cofff diye alttan kaynadıgını gördüm ve bir anda tsunami gibi bindi sahtemin üzerine.. o çekiyo ben çekiyom..
    O asılıyo ben asılıyom.. Pis de inat var bende yolda vermedim ama saramıyorumda makine çekmiyoki..
    Yönünü bi çevirsem diyorum kendi kendime..
    Dönmüyo vallahi makinenin kolu.. az daha zorlasam makine bana kol çıkartacak :D
    Ya arkadaş nasıl iş niye gelmez bu balık vatosu aldık bu nun derdi ne diye diye geri 2 adım atıyorum hemen sarıyom öne giderekten..
    Çok az açık kalamam oda hafif kamışın yükünü alsında kırılmasın kamış diye..
    Bi cızzz ediyo sağda bi cızz ediyo solda resmen öne öne asılıyo beni..
    S çizdire çizdire baya çektim..
    ip sağlam 0.20 japanesse korkum yokta ya klips, fırdöndü, düğüm..?
    Güvenemiyorum işte o az önce azcık suyun üstüne çıkan mavimsi şey her ne ise kesin kopartacak misinayı derken Olmadık bir şekilde bana doğru yüzmeye başladı ..
    Anaaa akya bu bee hehehe :D
    yirim ben onu..
    Hemen davrandım tekrar makineye ryobi inliyor garibim yazık..
    Dur Ryobi dur alacam ben onun gazını sabret sen :D
    Gel guzum bakıyım sen buraya gel gel korkma ben senin Osman emminim gel diye neşe içinde aldım kıyıya akyayı..
    Hayatında ilk kez aklı ererken bayramlık alınmış çocuk gibiyim..
    Ağzım kulaklarımda..
    Tatlı yorgunluk üzerimde kollarımda..
    Hafta sonları sabah suyu Fatih diyorum kendime.. illa gideceksin o kaa.. :)
    Arkadaşlar eve gelir gelmez raporu sıcak sıcak sizlerle paylaşmak istedim ki ellerim hala akya ve kofana kokuyor :D
    Şimdi kahvaltı yapıp işe gitmeliyim..
    sizlere daha güzel görüntü ve videolar vermek için fotoğraf makinası sipariş verdim ama akyaya yetişmedi sanrım bugün akşam elimde olacak makinem..
    Telefonla çekilmiş video ve resimlerdeki kalitesizlikten ötürü kusura bakmayınız..
    Herkese bol adrenalinli keyif dolu avlar dilerim..
    Fethiyeden selam olsun..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ne roverden nede aksiyondan abii o baldan baldan :D senin raporlarını seviyorum yaa :D tebrikler abicim yine yapmışsın yapacağını ha bu arada o kofikler oradayken levreği derede ara sen :D taa içinde hemde :D kuyruk gider suya dönse çünki :D rast gele abicim neşen daim olsun ne makina geliyo yenisi
    vatos düşmanı senii :D

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih
    Sabah sabah çok keyifli bir rapor okudum.
    Eline sağlık.
    Daha da iyileri rastgelsin

5. sadi

sadi Aktif Üye

Zevkle okudum her satırını,harika bi rapor,ellerinize sağlık ;)
    Balıklarda bi harika,herdaim rast gelsin dilerim.Şimdiden afiyet olsun..!

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

harikasın Fatih,,dökdürmüşsün yine....
    rapor harika,,balıklar şahane....neşen bol olsun:):)

7. oktay16

oktay16 Moderatör

:D sabah sabah çok güldüm raporuna Fatih abi, neşen hiç bozulmasın:) daha güzel avların olsun inşallah, sen bu güzellikleri hakediyosun selamlar...:)

8. GURHANCAY

GURHANCAY Yeni Üye

Belki baldan kaşıklayamadık ama balıkları birlikte çektik. Okuyana bu hissiyatı veren keyifli raporunuz için teşekkurler.
    Ayrıca azminiz için tebrikler. Başarılı avlarınızın devamını dilerim...

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Fatih,senin bu eğlenceli raporlarının hastasıyım.
    Harika bir anlatım.

10. m1976k

m1976k Aktif Üye

süper süper süper maşallahın var mersedes gibi sonradan açıldın maşallah... Aman dikkat et vatosun intikamı acı olur gece yanına kör topal birini bul derim...

11. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Fatih, sahte ile kofana tutmak kadar keyifli birşey yoktur sanırım..her zaman rastgele....