Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At-Çek ama nerede ?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında ozkanki tarafından paylaşıldı.

1. ozkanki

ozkanki Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza yeni katılmış ve spin olayına merak salmış bir arkadaşınız olarak ve bu tekniğe merak salmış salacak arkadaşlara da yol göstermesi adına sizlerden bir ricam olacak , surf kamış ile boğazın anadolu yakasında hemen hemen her yerinde atışlar yaptım lakin yeni aldığım spin kamışımı çıkartıp sırf atışlarımı geliştşrmek adına (balık tutma güdüsü olmadan) at çek yaparken balıkçı abilerimizin burda bununla olmaz demelerinden (herkes şuraya buraya git diyor:) ) ve onlara açıklama yapmakdan yoruldum :D benden başka da spin kamış kullanan anadolu yakası kıyı boyunca hiç görmediğimden kaygılarım var :) spin takımım ile istanbul anadolu yakasın da garipsenmeyeeğim herkesin bildiği (meranızı sormuyorum) fakat benim bilmediğim yerler hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Dediğim gibi asla meranızı sormuyorum okuduğum kadarı ile bu balıkçılar arasında büyük bir sır :D sadece herkesin bildiği ama ben gibi yenilerin bilmediği spin yapılabilecek mekanları soruyorum , bu mekanlar için doğru zaman dilimlerini de bildirirseniz sevinirim , şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozkanki

ozkanki Yeni Üye

bu arada konuyu yanlış yere açmış olabilirim şimdi farkettim , ''Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır'' kısmına da taşıyabilirsin sevgili modaratörüm :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kulelinin önündeki ağaçlı bölgenin altı bir zamanlar spinle av veriyordu.
    Bazen akıntının çokluğu yüzünden 20-30 gr kurşun da takmak gerekebilir.
    Deneyeceksen akşam güneş batış saatlerinde ve sabaha karşı denemelisin.

5. bogazlufer

bogazlufer Aktif Üye

Orada şu anda çarpma yapıyorlar malesef ara ara da zarganaya atıyorlar.

Onun dışında spine fırsat vermezler orada.

Spini genelde anadolu yakasının boş sahillerinde Fenerbahçeden - Pendike kadar olan alanda yapabilirsin.

Ayrıca karşıda çamlıbahçe - emirgan vb. gibi bölgelerde deneyebilirsin.

Ama ne verim alırsın bilemem.

Bunlarla beraber spinin gerçek yeri tabi ki şiledir.

İst. a yakın. Levrek yapan bir yer. Şileye kadar olan bölgedeki kumsallar vb.

Ama nokta veremem.

6. wolf

wolf Aktif Üye

mera verdiğim için kızanlar olabilir..ulaşım imkanları yüzünden zaten gelen giden yok......

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Ekim 2013
  7. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

özkan malesef öyle bir yer yok zira sahil bostancıdan kaynarcaya kadar dolu oluyor ben tuzlada rapala ile at çek yaparken dahi millet bana alttan alttan bakıyor bu biraz rahatsız edici ben keyif almak istiyorum ama malesef

8. ozkanki

ozkanki Yeni Üye

İlgi ve alakanız için tek tek teşekkür ederim , spin için avrupa yakasına gidip gelmek istemiyorum açıkçası bu sebepten anadolu yakası sahillerini daha çok merak ediyorum , dediğiniz gibi benim de aklıma hep şile tarafları geliyor nedense kayalık kumluk sahiller lakin oralara da bir ekip olmadan gitmek hem yol hemde tenhalık açısından düşündürüyor , bostancı pendik arası sahil şeridini o kadar da iyi bilmiyorum açıkçası ve nedense balık hep boğazdaymış gibi geliyor :) sanırım bu gidişle pendikden başlayıp şileye kadar arabayla tüm gün sahil şeridini takip edip bölgeler belirlemem gerekecek , bunu yaparsam sizlere de resimli analiz raporu sunarım inşallah :D

9. senihcan

senihcan Daimi Üye

Merhabalar öncelikle :) Şile tarafına spin için gimeyi düşünürseniz ve budy arıyorsanız eşlik edebilrim hem yakıtıda paylaşmış oluruz . Tabi tatil ve haftasonları için geçerli. Biz en son forumdan mrhadow(Murat abi) , melih ve muammer abiyle bir deneme yaptık ben sadece spin denedim ama sonuç alamamıştık. Yakın zamanda bende aracı olan birilerini arıyorum bende ehliyet yok :)

10. ozkanki

ozkanki Yeni Üye

Merhaba Senih Can , teklifin için teşekkür ederim lakin son noktam şile olacaktır umduğumuzu anadolu yakası kıyılarında bulamazsak karadenize açılacağız mecbur :) ben de araç var ilerleyen haftalarda bu gibi organizasyonlara öncülük etmek ve katılmak isterim ;)

11. MezarKabul

MezarKabul Üye

Sen yine şanslıısn izmirli ne yapsın balık kalmadı guzelbahce inciraltı fix mekan sıkıldım lidakiden

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi