Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

...At-çek avları için Yeni Strike prolar ve Rapala X-Walk...

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba Arkadaşlar..
    Su üstü sahtelere çok aşina olmamakla birlikte o heyecanı bir kere tattıktan sonra 110 sahte bana artık yeter alırsam bundan sonra suüstü alırım demiştim kendi kendime..
    Ama İzmir seyahatimde arkadaşların önerdiği ve benim ilk defa gördüğüm Strike pro Eg 145-f modelini gördüm..
    Görmemle zaten birkaç tanesini alıp incelemeye koyuldum..
    Sahtelerin ilk dikkat ettiğim özelliği ağırlıklarıdır nedenine gelirsek, malum kıyıdan avlanıyoruz ve ne kadar uzağa ve rahat olursa o kadar iyidir ve gagalı (Flooting) sahtelerse alacağım mümkünse slim modelleri tercih ederim
    Benim bayıldığım Strike pro Eg-145F ler bunlar:

Benim hoşuma giden bir özellikleri de dalar değerleri oldu 0.3M çok çok iyi bence bir karıştan biraz fazla 30 cm olan bu batarlarıyla bir sahte sünnetcisi olan beni gagalarını kesmekten de kurtarmış oldular :) Takılma riski yoksa avlağınızda problem değil ama ben illede ve ısrarla kıyıdan at-çekte balığı çok fazla derinde aramaya gerek olmadığını iddia ediyorum arkadaşlar..
    Şöyle ki:
    -Turna (baracuda) suüstü yemlerle biçok kez yakaladım dalsın dalmasın onun için hiç önemli değil.
    -Kofana bizim buradakilerden bahsedecek olursak hemen hemen herkes suüstü sahtelerle yakalıyor ve oldukçada verim alıyorlar ki çok derinde aramak mantıksızlık yakalandıgı yerde derinlik zaten yarım metre :)
    -Levrek. hepimizin bildiği üzere hep yazılır çizilir ve resmedilir ki levrek sığ suların balığıdır ve aynı şekilde suüstü yemlerlede rahatlıkla merada balık varsa tutulmaktadır..

Bu durumda ben sahtemi buldum diyebilirim arkadaşlar atımı nefis max-rap le kıyasladım inanın onu aratmıyor hoş zaten fiyatıda ona yaklasık ama olsun ben bu strike proların atımından hep şikayetçi olan biriydim o sorun bunlarda yok..
    Ben 543T, SM08 ve her daim gece avlarımın vazgeçilmezi 005 renk kodlu olanlarını aldım şimdilik..

ve Rapala Xtreme Action X-Walk bu da bayadır aradığım ama buradan temin edemediğim bir suüstü sahtesi:

Bu sahteninde GO (Gold olive) ve 2 tanede CGH (Chartreuse Ghost) renk kodlu olanlarından aldım.. XRW-09 serisinden aldım yani 9 cmliği.. 15 gr ağırlığında ve rover 98den daha uzağa atılıyor..
    Sahtenin atımıda Wtd aksiyonuna verdiği cevapta tatmin edici bence ama ben gece karanlıgında yanımda bununla 5-6 tane turnayı tutan arkadası bilirim :)
    Demekki turnayı cezbedici bir yanı var :) Yoksa geçen hafta bütün sahtelerimi denememe ragmen neden yanımdaki arkadas bu sahteyle skor yaparken ben nal topladım ki :D Görüldüğü üzere suç hemen sahteye atılır ve tez elden takım çantasına bikaç tane alınır :)
    İlk avımda bunları deneyecek ve sizlere güzel bir rapor eşliğinde tekrar anlatacağım..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. alparslan07

alparslan07 Üye

selam fatih:
    yeni oyuncakların hayırlı ve bol avlı olsun.
    seçtiğin renkler güzel yalnız 515-717lu kodlu olanda bence iş yapar gibi onuda ekleseydin kolleksiyona hoş olurdu:):)

4. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

hayırlısı olsun fatih abi. pelican nitro'lardan hiç kullandın mı? fiyat-performans olarak övülen bir ürün, nitro 44 senin 005'e çok benziyor mesela.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Yeni strikeler benim de gözüme çarptı geçen günlerde inceledim tipi ve renkleri güzel ama hafif geldiler bana biraz. Yine de 515 713lu hoşuma gitmişti bir tane alıverdim.:) altında ki fosforla gece de kendini belli eder.

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Yeni sahteler hayırlı olsun fatih abi, Vatos falan hak getire artık bu sahtelere.......:)

7. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Rapal X-Walk,HP / OGO / CLN

8. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

İzzet abi merhaba..
    O dediğin renk kodunu river2sea triho minnowlarda çok kullandım ama ben bir verim alamadım nedense.. Belki yemlik balıkların bölgesel farklılığından olabilir bilemiyorum..
    Diğerleri daha bir canlı geldi gözüme özellikle gece avları için..

9. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Hüseyin kardeşim nitro 44ü bana bi abim önermişti bende topladım ne kadar renk varsa ama taktıra taktıra elimde bişey kalmadı desem yeridir..
    Ama bu dediğin renkle kalamarda, turnada tuttum.. Atımı salınımı falan çok iyi bir sahteydi..

10. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Furkan bu strike prolarda uzağa atma sıkıntısı olmadıgı için bir de ince uzun yapısından dolayı beni avladılar bakalım balıklarıda avlayabileceklermi..
    Sırtı yeşil olanda benim favorim

11. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Evet onlarda çok güzeller sırada CLN VE GO var.. sonrasında yazdıklarına gelecek sıra